مهاجرت به اسپانیا و انواع روش های آن
مهاجرت به اسپانیا و انواع روش های آن
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
سپتامبر 6, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل یکی از روش های اخذ اقامت اسپانیا می باشد. چه در دانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های خصوصی “تحصیل در اسپانیا” هم به زبان اسپانیایی و هم انگلیسی امکان ‌پذیر است. همچنین دانشجویان اجازه کار حین تحصیل در اسپانیا را خواهند داشت.

کم بودن هزینه زندگی و هزینه ی تحصیل در اسپانیا و همچنین داشتن اجازه کار حین تحصیل، باعث سهولت در امر مخارج دانشجو می شود. دانشجو می تواند با کسب درآمد، هزینه های خود را پوشش دهد. بیش از ۷۰ دانشگاه در سراسر اسپانیا وجود دارد که از میان آن‌ها ۵۰ دانشگاه دولتی و دیگر دانشگاه ‌های آن خصوصی می‌باشند. اکثر این دانشگاه‌ها در شهرهای مادرید، بارسلونا و والنسیا واقع ‌شده است.

شرایط عمومی مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل :

تحصیل در اسپانیا به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور به شمار می رود. شما می توانید در دانشگاه های معتبر اسپانیا به همراه پرداخت هزینه های کم به تحصیل بپردازید. کشور اسپانیا در جهت تحصیل و زندگی، مقصد مورد توجه ای برای دانشجویان بین المللی شده است. همه ساله هزاران دانشجو از سراسر جهان راهی کشور اسپانیا می شوند تا در یکی از ۷۴ دانشگاه واقع در این کشور به تحصیل بپردازند. آنها به دلایل بسیاری به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند.

اسپانیا از نظر تاریخ و فرهنگ بسیار غنی است و برای هرکسی که از سرزمین های بین المللی به این منطقه بیاید ، بسته کامل را ارائه می دهد. اسپانیا بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و از تاریخچه و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است. از لحاظ زیبایی، منابع طبیعی و گردشگری اسپانیا همواره در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد.

اسپانیا در کلیه مقاطع تحصیلی پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است. افرادی که از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل می شوند از شانس بالایی برای به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب و نهایتا اخذ اقامت دائم اسپانیا برخوردار خواهند بود.

فرصت مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل در سال های اخیر ضمن آموزش در محیطی استاندارد نیز می تواند باعث اخذ اقامت این کشور زیبا و پیشرفته برای متقاضیان آن باشد.

سواحل شاداب، سبک زندگی اسپانیایی و غذاهای فوق العاده، اسپانیا را به یک مقصد تابستانی بسیار محبوب در بین تمام مردم جهان تبدیل کرده است. اسپانیا سرزمین قلعه های سنگی، آثار تاریخی و شهرهای مدرن است که در جنوب غربی اروپا بین فرانسه و پرتغال واقع شده است و تاریخ طولانی آن تحت تاثیر فرهنگ های بسیاری قرار گرفته است.

شرایط تحصیل و معرفی کالج ها و دانشگاه های برتر اسپانیا :

دانشکده تجارت بین المللی ESEI در بارسلونا

UIBS در بارسلونا و مادرید

مدرسه تجارت اتحادیه اروپا در بارسلونا

دانشکده بازرگانی ESADE در بارسلونا

دانشگاه Suffolk در مادرید

دانشکده بازرگانی C3S در بارسلونا

دانشکده بازرگانی EAE در بارسلونا

دانشگاه بین المللی شیلر در مادرید

کالج تجاری مالاگا در مالاگا

دانشگاه سنت لوئیس در مادرید

La Salle دانشگاه رامون لول در بارسلونا

دانشگاه اروپایی مادرید

شرایط تحصیل و مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل :

افزایش رشته های میان رشته ای در رشته های دانشگاهی

برخورداری از فرهنگ غنی اروپای جنوبی

قرار گرفتن در بین ۱۰ مقصد اول دنیا برای تحصیل

بهره مندی از انواع آب و هوا از آب و هوای ساحلی و گرم گرفته تا کوههای پوشیده از برف

زبان اسپانیایی زبانی بین المللی است که با یادگیری آن دسترسی به دنیای لاتین آسان می شود

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در مدارس در اسپانیا :

دوره های تحصیلی در ابتدایی کشور اسپانیا به صورت رایگان می باشد و زبانی که در مدارس تدریس می کنند، اسپانیولی است. معمولا برای اینکه کودکان با فضای آموزشی بیشتر آشنا بشوند، همچنین درک بهتری از فعالیت های گروهی داشته باشند، برای ایجاد روابط اجتماعی و بالا بردن این توانایی و کسب آمادگی لازم جهت ورود به مقطع تحصیلی ابتدایی از سن ۳ سالگی وارد پیش دبستانی یا همان مهد کودک می شوند.

پس از گذراندن دوره پیش دبستانی در اسپانیا که ۲ سال به طول می انجامد کودکان از ۵ سالگی وارد دوره اجباری تحصیل ابتدایی می شوند طول این دوره ۶ سال است و پس از گذراندن این مقطع تحصیلی دانش آموزان وارد مقطع متوسطه می شوند، طول دوره تحصیلی در مقطع متوسطه ۳ سال است. پس از گذراندن این مقطع تحصیلی دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه شوند.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا :

مقطع کارشناسی در اسپانیا با ارائه یک مطالعات کلی اما با یک رشته خاص با تمرکز بر زمینه کاری مرتبط با آن، به دانشجویان ارائه می شود. در زبان اسپانیایی، این مقطع “Grado” خوانده می شود.

مقطع کارشناسی که لیسانس نیز خوانده می شود، حداقل مدارک لازم برای اکثر افراد برای ورود به یک رشته خاص است که در آن مشغول به کار شوند. در این مقطع، افراد باید ۲۴۰ واحد را در طی ۴ سال بگذرانند.

این نکته را هم در نظر بگیریم که امکان اخذ بیش از ۹۰ واحد درسی، در هر سال تحصیلی وجود ندارد. تحصیل در رشته هایی همچون هنر، علوم طبیعی، حقوق تجارت، حقوق اجتماعی و مهندسی اسپانیا در این مقطع امکان پذیر است.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا :

طول دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا ۲ سال است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا، باید از یک دانشگاه پذیرش بگیرید سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

بسیاری از دوره‌ها در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های اسپانیا به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد این مدارک عبارتند از:

گذرنامه

توصیه ‌نامه تحصیلی Recommendation Letter

عکس پرسنلی

ترجمه مدرک دیپلم (و پیش‌دانشگاهی) و کارشناسی

نامه اجازه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

انگیزه ‌نامه تحصیلی

ترجمه ریز نمرات دوره دبیرستان (و پیش‌دانشگاهی) و کارشناسی

رزومه تحصیلی CV

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا :

در اسپانیا، مطالعات دکتری بصورت تمام وقت برای حداکثر سه سال ادامه دارد. گرچه عمده فعالیت شما در دوره دکترا در اسپانیا research‌ و انجام پروژه های تحقیقاتی خواهد بود؛ لکن گاهی اوقات ضروری است که در سمینارها یا course های آموزشی و دیگر امور آموزشی نیز به فعالیت بپردازید. این فرایندها توسط کمیسیون دانشگاهی شما هماهنگ می شوند. اغلب برنامه های تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا از دو مرحله تشکیل می شوند.

مرحله اول (در طول سال اول) تمرکز در دوره های آموزشی و در مرحله دوم دانشجو به تحقیق و نگارش پایان نامه می پردازد.

از دیگر نکات مهم در مورد تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا ، داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما در دانشگاه های این کشور نیز الزامی می باشد.

دانشجویان ابتدا رزومه ی خود را برای اساتیدی که رزومه ی علمی و تحقیقاتی نزدیک به پروژه دانشجوی دکتری داشته باشند را ارسال می کنند و اگر استادی شرایط دانشجو را پذیرفت پذیرش دانشگاه برای وی صادر می شود.

شرایط تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل در اسپانیا :

بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل، هدف خود را کار پس از تحصیل در اسپانیا قرار می دهند. به این صورت که پس از تحصیل، کار خود را بیابند و اقامت بلند مدت کاری دریافت کنند.

اقامت پس از تحصیل، یک مجوز است که به شهروندان غیر از اتحادیه اروپا که تحصیلات خود را در اسپانیا به پایان رسانده اند اعطا می شود تا بتوانند مدت زمان بیشتری را در این کشور بمانند. این اقامت برای یک سال صادر می شود تا اشخاص بتوانند شغلی پیدا کنند یا شرکت خود را راه اندازی کنند. درخصوص کسب اطلاعات لاتین می توانید از سایت movetomalagaspain استفاده کنید.

شرایط تحصیل و هزینه های تحصیل در اسپانیا :

هزینه های تحصیل در اسپانیا با توجه به نوع مقطع تحصیلی نیز متغیر می باشد. متقاضیانی که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه های معتبر مورد تائید اخذ کرده اند نیز می توانند برای تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر نیز اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل در این کشور در یکسری از دانشگاه نیز از ۲٫۰۰۰ € (یورو) آغاز می گردد. تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی با میانگین هزینه های ۶٫۰۰۰€ الی ۸٫۰۰۰€ (یورو) در دانشگاه های دولتی می باشد.

در صورتیکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوص به میزان ۵٫۵۰۰ € الی ۱۸٫۰۰۰€ (یورو) در سال است. تحصیل در مقطع دکتری در این کشور با حداقل ۷۰۰€ (یورو) در سال و به زبان انگلیسی نیز انجام پذیر می باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس می تواند در دانشگاه دولتی بین ۶۸۰ تا ۱,۲۸۰ یورو در هر سال هزینه داشته باشد. تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های خصوصی بین ۵,۵۰۰ یورو تا ۱۸,۰۰۰ یورو در هر سال باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می تواند در حدود ۵۰۰ تا ۱,۰۰۰ یورو در دانشگاه های دولتی باشد. همچنین تحصیل در این مقاطع در دانشگاه های خصوصی، حدودا مبالغ ۱۰,۰۰۰ یورو تا ۲۰,۰۰۰ متغیر باشد.

تحصیل در مقطع دکترا، عموما به صورت رایگان می باشد. اما شرایطی که پیش تر مطرح کردیم، باید در نظر گرفته شود.

شرایط تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی دراسپانیا :

دولت اسپانیا و دانشگاه های اسپانیا هر سال بورسیه های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان بین المللی و شهروندان محلی ارائه می دهند.

بورس های تحصیلی در اسپانیا به دانشجویان اسپانیایی و بین المللی کمک می کند تا تحصیلات خود را با هزینه کمتری ادامه دهند. شانس اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در اسپانیا محدود است و درصد کمی از دانشجویان شانس گرفتن بورسیه را در این مقطع پیدا می کنند.

اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با داشتن شرایط ایده آل و مناسب از جمله معدل و سطح علمی بالا و رزومه ای عالی می توان موفق به دریافت بورسیه و کمک هزینه برای طول دوره تحصیل شد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل و سخن پایانی:

مهاجرت به اسپانیا از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟