مهاجرت به قبرس
مهاجرت به قبرس(سال۲۰۲۰)
ژانویه 30, 2019
blank
مهاجرت به لهستان و انواع روش های مهاجرت به لهستان
فوریه 2, 2019
نمایش همه

مهاجرت به اسلوونی و انواع روش های مهاجرت به اسلوونی

blank

مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی و راه های اخذ اقامت اسلوونی دارای شرایط متفاوتی می باشد. همه ساله افراد زیادی به کشورهای اروپایی مهاجرت نموده که از جمله ی اینها ، مهاجرت به اسلوونی می باشد . مهاجرت به اسلونی همه ساله اتفاق می افتد زیرا این کشور دارای شرایط اقتصادی بسیار مطلوب می باشد و افراد می توانند در صورت مهاجرت به اسلوونی از شرایط بی نظیر این کشور زیبا و اروپایی استفاده نمایند .بنا بر همین دلایل و اشتیاق افراد برای این امر موسسه ی حقوقی و مهاجرتی REL در این مقاله از مهاجرت به اسلوونی صحبت می نماید .همچنین اگر برای شما عزیزان پس از مطالعه ی این مقاله باز سوالاتی در زمینه ی مهاجرت به اسلوونی در ذهنتان مطرح گردید می توانید از مشاورین موسسه کسب اطلاعات نموده و تصمیم گیری نمایید.

مهاجرت به اسلوونی از طریق ویزای کاری

بهتر است بدانید افراد که از راه های گفته شده ویزای کار گرفتند و به مدت یک سال اجازه ی اقامت به افراد می دهد که این اقامت یک ساله اجازه ی بردن همراه که اعم از همسر و فرزند می باشد را نیز دارا است البته در این مورد نیز استثنایی وجود دارد که اگر فرد اجازه ی موقت کار فصلی گرفته باشد دیگر نمی تواند همسر و فرزند خود را نیز به همراه خود ببرد .

لازم به ذکر می باشد که افراد می توانند کارت آبی یا همان blue card را نیز بدست بیاورند که افراد را قادر به اخذ اقامت موقت برای بستگان خود می نماید .

بهتر است بدانید افراد برای مهاجرت به اسلوونی به منظور ( اقامت یا شروع کسب و کار ) نیازمند بدست آوردن اطلاعات قابل اعتماد و با کیفیت در مورد روش لازم برای شروع زندگی و کسب و کار ، روشی برای راه اندازی یک شرکت ، تعهدات قانونی و محدودیت در انجام کسب و کار می باشند

لازم به توضیح می باشد که گرفتن اجازه ی اقامت و کار نیازمند زمان معقولی به مدت یک ماه می باشد . و نیازمند مصاحبه و مشاوره ( از طریق تلفن ، اسکایپ ، تماس شخصی ،ایمیل و یا دیگر ارتباطات ) و افراد باید یک شماره شناسایی و یک شماره ی ثبت اقامت نیز داشته باشند .

بیمه های شخصی در کشور اسلوونی نیز دارد که افراد را بیمه می نماید که عبارتند از : بیمه ی عمر ، بیمه ی حوادث ، بیمه ی بهداشت ، بیمه ی درمان تحت پوشش

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

لازم به ذکر می باشد برای کودکان اتباع خارجه نیز همانند کودکان تبعه ی کشور اسلوونی تحصیل از سن شش سالگی اجباری می باشد و که کودکان خارجی نیز دقیقا همانند کودکان اتباع اسلوونی می باشند . و این کودکان در مدارس بین المللی کشور اسلوونی به تحصیل می پردازند .

دوره ی آموزش عالی در کشور اسلوونی

برنامه ی اموزشی اول دوره ی مطالعه ی آکادمیک و حرفه ای می باشد .برنامه ی اموزشی دوم دوره ی کارشناسی ارشد می باشد. برنامه ی آموزشی سوم دوره ی دکترا می باشد و مطالعه به صورت پاره وقت و تمام وقت در سیستم دانشگاهی آنها انجام می شود .برای شهروندان خارجی و افرادی غیر از اتحادیه ی اروپا اینطور می باشد که این افراد باید برای تحصیل در سیستم آموزشی تمام وقت شهریه پرداخت بنمایند .همچنین دانشگاههای این کشور دارای بورس نیز می باشند .

لیست دانشگاهها ی کشور اسلوونی

موسسات و دانشگاههای دولتی در کشور اسلوونی عبارتند از : دانشگاه لیوبلیانا، دانشکده مطالعات اطلاعات نوومستو ، دانشگاه nova gorica، دانشگاه ماریبور ،دانشگاه primorska و ….

موسسات یا دانشگاههای خصوصی در کشور اسلوونی: آکادمی هنر های تجسمی ، دانشگاه ماریبور ، دانشکده پرستاری gesenice، دانشکده ی مطالعات اجتماعی کاربردی ، دانشکده ی حقوق اروپا nova gorica و …

مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

اجازه اقامت موقت و اخذ اجازه اقامت در اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
در مورد اخذ اجازه اقامت در اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت می توان اظهار داشت که اجازه اقامت موقت از ۱ تا ۵ سال صادر می شود. این اجازه به شما امکان می دهد در اسلوونی به طور دائم زندگی و کار کنید و همچنین از تمام مزایای ساکنان اتحادیه اروپا بهره مند شوید ، از جمله: خدمات اجتماعی و فرصت های تحصیل کودکان در بهترین مدارس و دانشگاه های اروپا ، سفر بدون ویزا به اروپا.

 

blank

 

 

 

ثبت شرکت در کشور اسلوونی

کشور اسلوونی به خاطر موقعیت استراتژیکی که دارد یک گزینه بسیار عالی جهت انجام تجارت و سرمایه گذاری خارجی میباشد.وجود چراگاه‌های کوهستانی باعث رونق دامپروری در این کشور شده است.در قسمتهای شمال غربی، معادن عظیمی از جیوه قرارگرفته ‌است، که همراه با صنایع سبک و صنعت گردشگری،نقش مهمی در تأمین درآمدهای کشور ایفا می‌کنند.در سالیان اخیر، رشد صنایع دستی و محلی در این کشور، بسیار چشمگیر بوده‌است.اسلوونی دارای ذخایر غنی از قلع، روی، زغال‌سنگ و سنگ‌های ساختمانی است.از سوی دیگر، عبور رودخانه ساوا از داخل این کشور باعث شده تا ظرفیت قابل‌توجهی از توان تولید انرژی الکتریکی در اسلوونی ایجادشود.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی یکی از راه های اخذ اقامت در اروپا می باشد.بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به جهت کسب تجربه و کار به دنبال راهی برای سهل الوصول در باب اخذ اقامت در اسلوونی هستند.سرمایه گذاری در اسلوونی  از طریق راه اندازی ثبت شرکت امکان پذیر است.پس از پرداخت مالیات های مربوطه و اداره شرکت به مدت پنج سال به اخذ اقامت منجر میشود می شود که با عنوان اخذ اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است.

به طور کلی امروزه بحث مهاجرت به خارج از کشور و سرمایه گذاری در تجارت هایی که شاید در ذهن آن افرادی که متقاضی هستند؛فضای رشد مالی بیشتری را کسب می نماید بسیار زیاد شده است برای مثال اگر یک شخصی دارای سرمایه ای می باشد تمایل بسیار زیادی به سرمایه گذاری در خارج از ایران می باشد و در این مسیر هزینه هایی را صرف می نماید.

البته بسیاری از افرادی که چندین بار به کشورهای اروپایی از قبیل اسلوونی سفر کرده اند قواعد تجارت در اروپا را تا حدودی یاد گرفته اند.اما افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت در اسلوونی و یا سرمایه گذاری در اسلوونی می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند.با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری در کشور اسلوونی و ثبت شرکت در اسلوونی دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند.که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.در ثبت شرکت کشور اسلوونی شما عزیزان می توانید اقامت بگیرید اقامت دائم می دهد ولی اقامت ۱ ساله می باشد و ۵ سال که ر این کشور ها بمانید تمدید شود تبدیل به اقامت دائم می شود.اسلوونی و اسلواکی خیلی قانونمند هستند از نظر نظام علمی نیز خیلی پیشرفته می باشند پروسه ی ثبت شرکت به این گونه می باشد که اول افراد ثبت شرکت می نمایند و بعد از آن درخواست اقامت می دهند و بعد از اخذ اقامت سال به سال می تواند تمدید نماید تا اقامت دائم بگیرد بعد از ۵ سال اقامت دائم اخذ می شود..شرکت در اسلواکی هزینه هایش سالی ۴،۵ هزار یورو بیشتر نیست و مالیات در اسلواکی و اسلوونی خیلی زیاد نمی باشد و کشورهای ارزانی می باشند.

لازم به ذکر می باشد بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو هزینه ی این پروسه می باشد تا شرکت را ثبت نماید و کارت اقامت بگیرد و بیزینس را راه اندازی کند کلا ۵۰ ، ۶۰ هزار یورو هزینه می برد.برای ثبت شرکت در اسلواکی و اسلوونی شریک لازم نیست و مدرک زبان هم نمی خواهد زبانش اسلواکی هست ولی انگلیسی هم دارد.

بهتر است بدانید اگر کسی در اسلواکی ثبت شرکت کند می تواند در جای دیگر هم شعبه بزند اما نمی تواند به زندگی در آنجا بپردازد.

مهاجرت به کشور اسلوونی مزایای بسیار زیادی برای اقامت دارد که این مزایا عبارتند از :

این کشور دارای استاندارد بالای زندگی و آب و هوای مطلوب برای زندگی می باشد .همچنین سیستم آموزشی کشور اسلوونی رایگان می باشد و بهتر است بدانید فردی که قصد تشکیل و راه اندازی شرکتی را در کشور اسلوونی داشته باشد می تواند این عمل را در یک پروسه ی کاری کوتاه در آن کشور انجام دهد . این کشور دارای اقتصادی قوی و توسعه یافته نیز می باشد و نکته ی جالب و قابل توجه این است که بسیاری از شهرواندان کشور اسلوونی علاوه بر زبان خود بر یک زبان خارجی دیگر نیز مسلط می باشند.

 

blank

 

 

 

مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج

ازدواج بایک فرد تبعه ی اسلوونی سبب اعطای اقامت و تابعیت اسلوونی میگردد. این اقامت در ابتدا موقت میباشد. اقامت موقت درصورتی که ازدواج به طلاق منجر شود ،بعد از گذشت زمان اقامت قابل تمدید نمی باشد.اما در صورتیکه شخص پس از دو یا سه سال همچنان در عقد شخص تبعه ی اسلوونی باشد،میتواند اقامت دائم دریافت کند. اقامت دائم بعد از مدتی منجر به تابعیت کشور اسلوونی نیز میگردد.

شرایط کسب تابعیت اسلوونیایی( اکتسابی )

  • اولین شرط شرط اقامت می باشد به گونه ای که فرد به مدت حداقل ۱۰ سال در کشور اسلوونی اقامت داشته باشد که از این ۱۰ سال فرد باید حتما به مدت ۵ سال قبل از اعطای درخواست تابعیت در کشور اسلوونی سکونت داشته باشد .
  • فرد باید حتما ترک تابعیت خارجی کرده باشد
  • فرد به هیچ عنوان نباید دارای سابقه ی کیفری باشد
  • رد باید سن زیر ۱۸ سال داشته باشد
  • فرد حتما باید اسقلال مالی خود را ثابت نماید

مهاجرت به اسلوونی و سخن پایانی:

مهاجرت به اسلوونی از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اسلوونی می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟