blank
مهاجرت به استونی از طریق ثبت شرکت
ژانویه 29, 2019
مهاجرت به قبرس
مهاجرت به قبرس(سال۲۰۲۰)
ژانویه 30, 2019
نمایش همه

مهاجرت به استونی از طریق کار

blank

مهاجرت کاری به استونی را در این مقاله از نظر علمی و قوانین بررسی خواهیم نمود و شرایط مهاجرت کاری به استونی را برای شما به تفکیک ذکر خواهیم نمود ، یکی از مهم ترین موضوعات برای مهاجرت کسب در آمد در کشور هدف می باشد . از همین رو مهاجرت کاری به استونی عموما در بین سایر راه های مهاجرت به استونی قرار می گیرد . مهاجرت کاری به استونی نیازمند مدارک و شرایطی خاص می باشد که ما در این مقاله تمامی موارد مرتبط با آن را بررسی خواهیم نمود . برای مهاجرت کاری به استونی همچون مهاجرت کاری به هر نقطه از دنیا باید پیش از هر امری باید نرخ بیکاری و اشتغال را بررسی نمود . موسسه  حقوقی و مهاجرتی REL آماده مشاوره و همراهی شما متقاضیان عزیز در باب مهاجرت کاری به استونی می باشد . درصورت مطالعه این مقاله و داشتن سوالات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 

مهاجرت کاری به استونی برای افراد تبعه ی کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید ، EEA ) ایسلند ، لیختن اشتاین و نروژ ) یا سوئیس ، می توانید بدون داشتن ویزا وارد استونی شوید . اگر می خواهید بیش از ۳ ماه در استونی کار کنید ، تنها باید در طول ۳ ماه اول اقامتتان به عنوان یک اقامت کاری در استونی درخواست اقامت در استونی  نمایید کنید .

 

مهاجرت کاری به استونی برای افراد غیر تبعه ی کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اگر شما یک شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید و مایل به کار در استونی برای یک مدت کوتاه (از  ۶ ماه تا یک سال) می باشید ، باید برای ویزای D درخواست کنید.  قبل از درخواست ویزای D، کارفرمای شما باید استخدام کوتاه مدت شما  را در دفتر پلیس و دفاتر گارد مرزی استونی ثبت کند.

اگر شما یک شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید و می خواهید در مدت زمان طولانی مدت (بیشتر از ۶ ماه) در استونی کار کنید ، باید مجوز اقامت را درخواست کنید . در ابتدا، شما باید برای اقامت موقت اقامت (برای کار تا ۲ سال با اجازه اولیه خود).حضور داشته باشید . شما برای کسب اقامت دائم استونی باید حداقل ۵ سال از اقامت کاری را گذارنده باشید تا بتوانید اقدام نمایید.

اگر میخواهید به طور دائم در استونی ساکن شوید، می توانید درخواست اقامت طولانی مدت را نیز داشته باشید .

 

blank

 

درخواست   ویزای نوع D برای مهاجرت کاری به استونی

ویزای D یک ویزای طولانی مدت (تا شش ماه در یک سال) است که می تواند برای کار، تحصیل یا الحاق خانواده و ازدواج صادر شود.

این یک گزینه معقول است در صورتی که شما فقط بخواهید با یک پروژه کوتاه مدت کار کنید و یا اگر می خواهید شروع به کار کنید . درخواست ویزا می تواند ۳۰ روز طول بکشد تا بررسی شود .

 

 • مدارک مورد نیاز جهت ارسال درخواست برای یک ویزای طولانی مدت کشور استونی :
 • یک سند مسافرتی ( گذرنامه ) معتبر با حداقل دو صفحه خالی و معتبر حداقل سه ماه پس از تاریخ انقضاء ویزا
 • فرم درخواست ویزای نوع D
 • عکس پاسپورتی (۳۵ × ۴۵ میلی متر)
 • یک بیمه نامه
 • یک سند نشان دهنده هدف سفر – برای مثال تأیید کار کوتاه مدت
 • هزینه صدور ویزای ۸۰ €
 • ویزاهای بلند مدت فقط در کنسول گری های استونی  که در کشور محل اقامت شما می باشند صادر می گردد .

شما می توانید در محل کنسولگری وزارت امور خارجه استونی در کشور خود و یا سایر کشورهایی که مقیم آن هستید حضور پیدا کنید .

 

 

 

اجازه اقامت موقت در استونی

شما می توانید برای اقامت موقت اقامت جهت کار برای یک کارفرمای ثبت شده محلی درخواست دهید. اگر به استونی برای انجام تحقیقات قصد مهاجرت دارید ، یک موسسه ثبت شده در سازمان های تحقیق و توسعه استونی باید تایید ایم موضوع را ارائه دهد .

اطلاعات مورد نیاز برای استفاده از مجوز اقامت و حداقل معیار حقوق و دستمزد متفاوت است که عموما بسته به شرایط تحصیلی شما  می باشد .

در اکثر موارد شما باید به صورت شخصی در یک نمایندگی استونی در خارج از کشور درخواست اقامت کنید.  هنگامی که استخدام کوتاه مدت خود را از قبل درخواست داده اید ، می توانید برای اخذ مجوز در شورای پلیس و مرزی نیز مجدد درخواست دهید.

هنگامی که اجازه اقامت شما برای استخدام صادر می شود ، یک کارت اقامت موقت در مدت ۳۰ روز پس از ارسال مدارک درخواست شما ، دریافت خواهید کرد . ( پروسه درخواست اجازه اقامت برای اشتغال ممکن است تا ۲ ماه از زمان پذیرش به طول بی انجامد ) .

 

هنگام درخواست مجوز اقامت برای کار در استونی به موارد زیر نیاز خواهید داشت :

 • فرم درخواست
 • اطلاعات مربوط به بستگان و اعضای خانواده
 • سند شناسایی
 • عکس ۴۰ × ۵۰ میلیمتر
 • یک سند پرداخت هزینه های دولتی
 • اجازه صندوق بیمه بیکاری در استونی برای اشتغال (در صورت لزوم)
 • کارفرما می تواند دعوت نامه را مستقیم به اداره پلیس و مرزی گمرک توسط پست الکترونیکی ( ppa@politsei.ee ) یا پست الکترونیکی (Pärnu mnt. 139، ۱۵۰۶۰ Tallinn) ارسال نماید.

مهاجرت کاری به استونی و کار در استونی

مهاجرینی که بر اساس اجازه اقامت در استونی ساکن می شوند به طور کلی مجاز به کار در استونی هستند . از تاریخ ۲۰۱۳/۰۹/۰۱ مجوز کار جداگانه ای در استونی صادر نخواهد شد. یک مهاجر که حق موقت اقامت را براساس درآمد قانونی یا درصورت منافع ملی قابل توجهی را صادر کرده است ، حق ندارد در استونی کار کند .
مهاجرینی که در استونی مهاجرت بدون مبنای حقوقی ، از جمله مواردی که توسط قانون اداری یا تصمیم قضایی تجویز شده است ، تعهد به ترک استونی،  برای کار در استونی بصورت ممنوع دارد  . مهاجرینی که به طور موقت در استونی اقامت دارند (به عنوان مثال، براساس ویزا یا بدون روادید) اجازه دارند در استونی کار کنند.

حق کار به طور مستقیم به واسطه یک مجوز  یا یک معاهده است . شغل کوتاه مدت آنها توسط کارفرما در اداره پلیس و مرزی گمرک ثبت شده است.  حق کار مهاجرینی که به طور موقت در استونی مستقر می باشند مستقیما از قانون بیگانگان مستثنی می باشند .

یک مهاجری که کار مستقیم یا نظارتی که به عنوان یک شخص حقوقی یا شاخه ای از یک شرکت خارجی ثبت شده در استونی را در طول مدت حق اقامت موقت خود بر عهده دارد ، حق کار موقت را خواهد داشت .

 

blank

یک مهاجر که صاحب یک ویزا یا اجازه اقامت صادر شده توسط مرجع اصلح در یک کشور عضو کنوانسیون شنگن است و حق کار در آن کشور عضو دارد اگر :

استخدام مهاجرین در استونی مربوط به ایجاد یک تعهد در استونی است .

مهاجر از طرق  قانونی درخواست اقامت نموده است   .

روزنامه نگار معتبر وزارت امور خارجه که دارای پایه قانونی برای اقامت در استونی است و زمان کاری آن در طول ۳۶۵ روز متوالی از ۲۷۰ روز تجاوز نمی کند .

یک مهاجر که کارش موقت است و زمان کارش در مدت ۳۰ روز بیش از پنج روز نمی باشد .

یک شهروند عضو کشور عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا کنفدراسیون سوئیس ممکن است در استونی بدون اقامت کاری از حق اقامت موقت خود برای مدت ۳ ماه اقامت کند و کار کند.
یک عضو خانواده مهاجر از یک شهروند اتحادیه اروپا که حق دارد در استونی کار کند فقط در صورتی که حق اقامت موقت / دائمی به او داده شود.

نرخ بیکاری در استونی در سال ۲۰۱۸  حدود ۶٫۵ % می باشد و این بدان معناست که به ازای هر ۱۰۰ نفر ۶٫۵ نفر بیکار هستند . بهتر است در موضوع مهاجرت کاری از کشور های سطح بالاتر در اتحادیه اروپا با نرخ بیکاری پایین تر استفاده نمایید .موسسه مهاجرتی رحمانی  آماده مشاوره و همراهی شما متقاضیان عزیز می باشد.

مهاجرت به استونی و سخن پایانی:

مهاجرت به استونی از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به استونی می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟