مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
سپتامبر 13, 2020
مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
سپتامبر 13, 2020
نمایش همه

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

استرالیا، کشوری در نیم کره جنوبی که توسط اقیانوس ها و دریاها احاطه شده است. این کشور هیچ مرز خاکی ندارد و بزرگترین بخش قاره اقیانوسیه در نظر گرفته می شود. شرایط بی نظیر این کشور سبب شده بسیاری تقاضای مهاجرت به استرالیا را داشته باشند. در این مقاله در خصوص مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن توضیح داده می شود.

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

 

شرایط عمومی استرالیا

همانطور که گفتیم کشور استرالیا یک ابر جزیره در نیم کره جنوبی است. این کشور هیچ همسایه ای ندارد و قادر به ارتباط زمینی با هیچ کشوری نیست. راه های ارتباطی کشور استرالیا با سایر کشور های جهان مسیر های هوایی و دریایی اند. شاید نبود مرز خاکی با دیگر نقاط جهان است که سبب شده این کشور درصد امنیت بالایی داشته باشد. در سمت شرق این کشور اقیانوس آرام و در غرب آن اقیانوس هند قرار گرفته و از جنوب و شمال به اقیانوس منجمد شمالی و چندین دریا ختم می شود.

کشور استرالیا دارای مساحت ۷٫۶ میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۲۵٫۵ میلیون نفر است. این کشور احتمالا تنها کشوری است که زبان رسمی ندارد و زبان رایج مردم آن انگلیسی استرالیایی است. از لحاظ تقسیمات کشوری، این کشور از ۶ ایالت و ۲ قلمرو تشکیل شده است. این ایالات و قلمروها عبارت اند از: ایالت نیو ساوت ولز، ایالت کوئینزلند، ایالت استرالیای جنوبی، ایالت تاسمانی، ایالت ویکتوریا، ایالت استرالیای غربی، قلمرو سرزمین شمالی و قلمرو پایتختی استرالیا. پایتخت این کشور شهر کانبرا است اما بزرگترین شهرهای آن سیدنی و ملبورن می باشند.

داشتن سواحل و جزیره های بی نطیر با چشم اندازی زیبا و طبیعتی بکر مردم زیادی را به این کشور جذب کرده است. علاوه بر آن شرایط زندگی عالی، قدرت خرید بالا و اقتصاد قوی زندگی در این کشور را تضمین می کند. بنا براین مهاجرت به استرالیا گزینه ای مناسب در پیش روی متقاضیان مهاجرت است.

 

روش های مهاجرت به استرالیا

رایج بودن زبان انگلیسی در کشور استرالیا موجب شده مهاجرت به این کشور برای متقاضیان مهاجرت بسیار آسان شود. اما جهت دریافت ویزا و اخذ اقامت این کشور با چالش های بسیاری مواجه خواهید شد. البته اینکه بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید غیر ممکن نیست. در واقع متقاضیان باید طبق شرایط خود روش مناسب درخواست اقامت استرالیا را بیابند که این امر تنها با داشتن اطلاعات کافی از انواع روش های مهاجرت به استرالیا ممکن خواهد بود. به طور کلی برای مهاجرت ۶ روش عمده وجود دارد که در ادامه به بررسی این روش ها برای کشور استرالیا می پردازیم. این روش ها عبارت اند از:

جهت آشنایی با هریک از این روش ها توضیحاتی در این مطلب ارائه می شود. توضیحات تکمیلی درمورد روش های ذکر شده در مطلب مربوط به هریک از این روش ها ارائه خواهد شد.

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

تحصیل در استرالیا با وجود دانشگاه های معتبر و سطح علمی بالای آن ها بسیار خوشایند خواهد بود. این حقیقت که مردم کشور استرالیا به زبان انگلیسی سخن میگویند نیز تحصیل در این کشور را ایده آل تر کرده است. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور از هزینه تحصیل در سایر دانشگاه های هم رده آنها ارزان تر است. کسانی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند استفاده از ویزای تحصیلی جهت ورود به این کشور را بسیار مناسب می دانند.

البته در نطر داشته باشید که کشور استرالیا قوانین بسیار سخت گیرانه ای دارد. اطلاع از این قوانین جهت جلوگیری از ابطال ویزا برای کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند ضروری است.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و دریافت ویزای کاری این کشور یکی از روش های اخذ اقامت آن می باشد. با توجه به اینکه در بعضی مناطق با کمبود نیروی کار مواجه اند، افراذی که دارای شرایط کاری خاص باشند می توانند ویزای کار در کشور استرالیا را دریافت کنند. برای دریافت این ویزا متقاضیان باید در کار مورد نظر مهارت کافی داشته باشند. همچنین باید امتیازات لازم را از سیستم امتیاز دهی کشور استرالیا دریافت کنند. ویزای کاری این کشور علاوه بر کسانی که از قبل استخدام شده اند به سایر افراد نیز تعلق می گیرد. اما همانطور که گفته شد اخذ این ویزا مشروط بر داشتن مهارت لازم و کسب امتیاز مورد نطر است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ثبت شرکت

با توجه به اقتصاد موفق کشور استرالیا ثبت شرکت در این کشور می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت به استرالیا باشد. یکی از روش های دریافت اقامت استرالیا و اخذ ویزای این کشور ثبت شرکت در استرالیا است. ایجاد کسب و کار شما در این کشور هم از جنبه های اقتصادی و هماز لحاظ اقامتی می تواند شرایط خوبی را برای شما ایجاد کند. جهت ثبت یک شرکت و یا کسب و کار نو اولین چیزی که به آن نیاز دارید طرح اولیه کسب و کار شماست. شما برای آغاز کسب و کار خود به سرمایه اولیه نیز نیاز دارید. اثبات تمکن مالی جهت سرمایه گذاری در کشور ایتالیا یکی از مراحل ثبت شرکت در این کشور است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور استرالیا با توجه به شرایط اقتصادی رو به رشد این کشور می تواند برای سرمایه گذاران بسیار مفید باشد. علاقه مندان از دو روش سرمایه گذاری در شرکت های ثبتی و انتقال وجه نقد به استرالیا می توانند ویزای سرمایه گذاری این کشور را دریافت کنند. دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری علاوه بر سود دهی بالا منافع دیگری نیز دارد. از جمله این منافع دریافت اقامت دائم این کشور پس از ۲ سال می باشد. درحالیکه در اکثر کشورهای جهان متقاضیان پس از ۴ الی ۶ سال اقامت موقت می توانند اقامت دائم آن کشور را اخذ کنند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق تولد فرزند یکی از بهترین راه های دریافت اقامت این کشور است. سیستم اقامتی کشور استرالیا که بر حسب خاک می باشد. به این معنی که با تولد نوزاد در خاک استرالیا، آن نوزاد شهروندی کشور استرالیا را دریافت خواهد کرد. والدین کودک می توانند از این فرصت استفاده کرده و به واسطه فرزند خود تابعیت کشور استرالیا را دریافت کنند. البته این موضوع همیشه صادق نیست ولی در اکثر مواقع با این درخواست موافقت می گردد. امکانات رفاهی کشور استرالیا برای تولد و آموزش کودکان بسیار قابل توجه است. در بیشتر این مراحل، تمامی خدمات به صورت رایگان در اختیار خانواده ها قرار می گیرد. این امر یکی دیگر از مزایای تولد فرزند در کشور استرالیا است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج نیز یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. در این روش متقاضیان دریافت ویزا ابتدا ویزای موقت حضور در کشور استرالیا را دریافت می کنند. مجوز اقامت موقت صادر شده پس از ۲ سال و در صورتی که طرفین از هم جدا نشده باشند به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. البته طی این مسیر مدارک و شرایط به خصوصی را لازم دارد که متقاضیان باید آن ها را پشت سر بگذارند. ازجمله مدارک ازدواج رسمی و اثبات اینکه متقاضی قبل از تمایل به دریافت ویزا تصمیم به ازدواج با شخص مورد نظر را داشته است.

 

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

 

شرایط و هزینه های زندگی در استرالیا

مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور شامل هزینه هایی می شود. در این کشور مانند سایر کشور های جهان شما باید بتوانید نیاز به مسکن، خوراک، پوشاک و سایر نیاز های خود و خانواده تان را فراهم کنید و علاوه بر آن هزینه های جانبی زندگی از قبیل هزینه حمل و نقل و قبوض را پرداخت کنید. برای این که بتوانید از پس این هزینه ها برآیید لازم است که اطلاعاتی در رابطه با این هزینه ها در کشور استرالیا کسب کنید و این اطلاعات را با مقدار درآمد خود مقایسه کنید. در ادامه برخی از هزینه ها در کشور استرالیا مورد بررسی قرار می گیرند.

blank

مسکن در استرالیا

کسانی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند در اولین اقدام برای تهیه نیاز های خود باید به تهیه مسکن بپردازند. طبیعتا تهیه مسکن از دو روش خرید مسکن و یا اجاره مسکن امکان پذیر است. این دو روش هزینه های متفاوتی را به مهاجران تحمیل می کنند. بنابراین لازم است با توجه به بودجه خود تصمیم به خرید و یا اجاره مسکن بگیرید. هزینه خرید و اجاره مسکن در استرالیا به شرح زیر است؛

 • خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر: به طور متوسط ۷۷۰۰ دلار استرالیا
 • خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر: به طور متوسط ۵۶۰۰ دلار استرالیا
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: حدودا ۱۷۰۰ دلار استرالیا در ماه
 • اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: حدودا ۱۲۸۰ دلار استرالیا در ماه
 • اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر: حدود ۲۶۰۰ دلار استرالیا در ماه
 • اجاره آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر: حدود ۱۹۰۰ دلار استرالیا در ماه

 

تغذیه در استرالیا

تهیه آب و مواد غذایی حیاتی ترین نیاز انسان است که متقاضیان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. قیمت بعضی اقلام خوراکی در کشور استرالیا به شرح زیر است:

 • وعده غذایی رستوران ارزان قیمت: حدود ۲۰ دلار استرالیا
 • وعده غذایی رستوران متوسط : حدود ۴۰ دلار استرالیا
 • فست فود: حدود ۱۱ دلار استرالیا
 • بطری ۱٫۵ لیتری آب: ۲٫۸۰ دلار استرالیا
 • یک لیتر شیر: ۱٫۵۰ دلار استرالیا
 • ۵۰۰ گرم نان سفید: ۲٫۶۰ دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم برنج سفید: ۲٫۶۰ دلار استرالیا
 • ۱۲عدد تخم مرغ: ۴٫۳۰ دلار استرالیا
 • هر کیلوگرم مرغ: ۱۰٫۵۰ دلار استرالیا
 • هرکیلوگرم گوشت: ۱۵٫۲۰ دلار استرالیا
 • هرکیلوگرم میوه و سبزیجات: حدود ۲ تا ۵ دلار استرالیا

 

حمل و نقل در استرالیا

هزینه حمل و نقل نیز از هزینه های جانبی است که بر مردمی که در هر نقطه از جهان زندگی می کنند تحمیل می شود. این هزینه ها در نقاط مختلف متفاوت اند. با توجه به اینکه هزینه های زندگی در استرالیا نسبتا بالاست، بالا بودن هزینه حمل و نقل نیز دور از ذهن نیست. برخی هزینه های حمل و نقل در کشور استرالیا در ادامه ارائه خواهد شد؛

 • بلیط حمل و نقل محلی: حدود ۳ الی ۵ دلار استرالیا
 • شروع تاکسی: ۳ الی ۶ دلار استرالیا
 • هر کیلومتر تاکسی: ۱٫۵ تا ۳ دلار استرالیا
 • هر لیتر بنزین ۱٫۳۰ تا ۱٫۶۰ دلار استرالیا

 

مهاجرت به استرالیا و سخن پایانی:

مهاجرت به استرالیا امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به استرالیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال(Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟