مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
سپتامبر 13, 2020
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
سپتامبر 13, 2020
نمایش همه

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

زندگی در کشوری با شاخصه های رفاهی بالا، اقتصاد قوی و طبیعتی زیبا آرزوی هر انسانی است. از این رو کشور استرالیا یکی از پر مخاطب ترین کشور های جهان برای مهاجرت است. مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از راه های اخذ اقامت این کشور است. متقاضیان با کار در کشور استرالیا می توانند پس از مدتی مجوز اقامت دائم خود در این کشور را دریافت کنند.

با توجه به شرایط اقتصادی خوب و نرخ بیکاری بسیار پایین در کشور استرالیا، یافتن شغل در این کشور اصلا کار سختی نیست. تنها چیزی که برای اشتغال به کار در این کشور نیاز دارید مهارت و تجربه کافی است. اشتغال در کشور استرالیا با توجه به شرایط اقتصادی این کشور، علاوه بر دریافت دستمزد مناسب، آینده شغلی مناسبی نیز برای شما فراهم خواهد کرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

دریافت ویزای کار کشور استرالیا

فرصت مهاجرت به استرالیا از طریق کار در پی اخذ ویزای کار کشور استرالیا ایجاد می شود. برای صدور ویزای کار استرالیا با توجه به امتیازی که شخص متقاضی کسب می کند تصمیم گیری می شود. حداقل امتیاز برای اینکه متقاضی واجد شرایط دریافت ویزا باشد ۶۵ امتیاز است. سیستم امتیاز دهی با توجه به نوع ویزای صادره متفاوت خواهد بود. جهت دریافت ویزای کار استرالیا دو روش مختلف وجود دارد؛

 

ویزای کاری استرالیا برای افراد ماهر و مستقل

این نوع ویزای کار استرالیا برای افرادی که از سوی کارفرما استخدام نشده اند و تمایل به کار مستقل در کشور استرالیا دارند صادر می شود. بدیهی است که متقاضیان بایستی دارای مهارتی خاص باشند و در زمینه مهارت خود به قدر کافی، سابقه کاری داشته باشند. متقاضیان قبل از ارسال درخواست ویزا ملزم اند که لیست مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا را چک کرده و مهارت خود را با آن ها بسنجند. این لیست هر ساله توسط دولت استرالیا منتشر می شود و طبق آن زمینه هایی که در کشور استرالیا کمبود نیروی کار وجود دارد را معرفی می کند.

برای متقاضیان این ویزا شرایطی در نظر گرفته شده است. آن ها بایستی کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشند. همچنین بیش از ۳ سال سابقه کار مرتبط با مهارت مورد نظر الزامی است. از متقاضیان آزمون مهارت در زمینه مورد نظر گرفته خواهد شد. و در نهایت امتیاز متقاضی تعیین کننده میزان صلاحیت وی برای دریافت ویزا است. همانطور که ذکر شد حداقل امتیاز متقاضی جهت اخذ ویزا ۶۵ امتیاز است.

 

ویزای کاری استرالیا برای افراد ماهر و متخصص

نوع دیگر ویزای کار استرالیا برای افراد متخصصی که توسط یک کارفرما در استرالیا استخدام می شوند صادر می شود. این نوع ویزا در پی ارسال دعوت نامه از سوی کارفرما برای متقاضیان صادر می شود. جهت دریافت این ویزا متقاضیان می توانند درخواست خود جهت استخدام را به یکی از ایالات یا قلمرو های کشور استرالیا ارسال کنند و در صورت یافتن شغل و دریافت دعوت نامه، جهت اخذ ویزا اقدام کنند.کارفرما قبل از اقدام متقاضی جهت اخذ ویزا ملزم به تکمیل مراحل حمایت مالی از وی می باشد. برای دریافت این نوع از ویزا نیز متقاضی باید کمتر از ۴۵ سال سن و حداقل ۳ سال سابقه کار داشته باشد. حداقل امتیاز دریافت این ویزا نیز ۶۵ امتیاز است. امتیاز دهی طبق شرایط متقاضی به صورت زیر خواهد بود:

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

امتیاز سن:

حداقل ۱۸ سال الی ۲۵ سال: ۲۵ امتیاز

حداقل ۲۵ سال الی ۳۳ سال: ۳۰ امتیاز

حداقل ۳۳ سال الی ۴۰ سال: ۲۵ امتیاز

حداقل ۴۰ سال الی ۴۵ سال: ۱۵ امتیاز

 

امتیاز زبان:

آیلتس ۷: ۱۰ امتیاز

آیلتس ۸: ۲۰ امتیاز

 

امتیاز سابقه کار:

۳ تا ۵ سال: ۵ امتیاز

۵ تا ۸ سال: ۱۰ امتیاز

بیش از ۸ سال: ۱۵ امتیاز

 

امتیاز مدرک تحصیلی:

کارشناسی: ۱۰ امتیاز

کارشناسی ارشد: ۱۵ امتیاز

دکتری: ۲۰ امتیاز

 

سایر موارد:

داشتن حداقل یک سال سابقه کار در استرالیا: ۵ امتیاز

حداقل ۲ سال تحصیل در استرالیا: ۵ امتیاز

امتیازات همسر: ۵ امتیاز

نمره زبان دیگر: ۵ امتیاز

 

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در استرالیا

تاکنون شرایط اخذ ویزا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار بررسی شد. اما مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کدام اند؟ جهت اخذ ویزای کار کشور استرالیا متقاضیان ملزم اند که مدارک لازم را به سفارت این کشور ارائه دهند. این مدارک در استحراز صلاحیت متقاضی جهت اخذ ویزا نیز نقش دارند. قبل از تکمیل و ارائه مدارک متقاضی بایستی مدارک لازم را بر اساس نوع ویزای درخواستی خود ارائه دهد. همچنین برآورد امتیاز متقاضی می تواند در بهبود شرایط وی قبل از تسلیم مدارک موثر باشد. مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار استرالیا عبارت اند از:

 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت دارای اعتبار (حداقل ۶ ماه)
 • عکس پرسنلی
 • دعوت نامه کارفرما (در صورت نیاز)
 • اثبات حضور وابستگان در استرالیا (در صورت نیاز)
 • بودن بیمه درمانی و مسافرتی
 • فرم ۸۰ جهت اثبات سلامت رفتاری
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • مدارک ارزیابی مدارک تحصیلی در رشته مورد نظر
 • مدرک زبان معتبر
 • مدارک مربوط به سوابق کاری

 

زمینه های موجود برای اشتغال در استرالیا

همانطور که ذکر شد زمینه های کمبود نیرو در کشور استرالیا هر ساله توسط دولت این کشور منتشر می شود. برای اینکه بدانید با مهارت خود قادر به یافتن کار در کشور استرالیا و مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستید یا خیر مناسب ترین راه این است که لیست مذکور را چک کنید. طبق آمار و اخبار موجود اشغال مربوط به حوزه های مددکاری اجتماعی و بهداشت و درمان در سال های اخیر رو به رشد است. اما اگر در رابطه با مشاغل مورد نیاز در چند سال اخیر کنجکاو هستید، به طور کلی می توان گفت رده های شغلی زیر جزء بیشترین تقاضا های نیروی کار در چند سال اخیر بوده اند:

 • برنامه نویس نرم افزار
 • پرستاران
 • رانندگان کامیون
 • پرستار کودک
 • پرستاران جهت مراقبت از سالمندان
 • پزشک عمومی
 • معلمان و معاونین
 • مدیران تبلیغات
 • منشی عمومی
 • مسئولان روابط عمومی
 • دستیاران فروش
 • توسعه دهندگان برنامه

 

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

میزان درآمد کار در استرالیا

اخذ اقامت کاری استرالیا گرچه امری مهم برای بسیاری است، اما مهم تر از آن شرایط مالی متقاضی در کشور استرالیا و میزان در آمد وی است. درآمد مهاجرین باید به گونه ای باشد که بتوانند هزینه های زندگی خود و خانواده خود را پرداخت کنند. بنابراین اطلاع از میزان حقوق دریافتی و مقایسه آن با مخارج زندگی امری مهم در تصمیم گیری جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار است.

حداقل حقوق دریافتی در کشور استرالیا بنا بر قوانین این کشور حدود ۱۹٫۴۹ دلار استرالیا در ساعت است. به این ترتیب میتوان محاسبه کرد که حداقل حقوق ماهیانه برای کار تمام وقت در این کشور حدود ۳۰۰۰ دلار استرالیا در ماه است. طبق قوانین تصویب شده افراد مختلف طبق سوابق کاری و میزان مهارت میتوانند میزان حقوق بیشتری دریافت کنند. اما استخدام افراد با حقوق کمتر از این مقدار قانونی نیست. این قانون موجب شده که کشور استرالیا از لحاظ دریافت حداقل حقوق رتبه اول را در جهان به خود اختصاص دهد.

مواردی که افزایش میزان حقوق دریافتی را تعیین می کنند بسیار اند. سن، جنسیت، سوابق کاری، درجه تحصیلی، میزان مهارت و سایر موارد می توانند در تعیین این مقدار موثر باشند. به عنوان مثال سابقه کاری بیشتر و درجه تحصیلی بالاتر می تواند موجب افزایش حقوق افراد شود. و یا بر اساس جنسیت میزان حقوق دریافتی برای زنان کمتر از مردانی با شرایط و میزان کار برابر است.

 

مهاجرت به استرالیا و سخن پایانی:

مهاجرت به استرالیا از طریق کار امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به استرالیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال(Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟