مهاجرت به استرالیا از طریق کار
مهاجرت به استرالیا از طریق کار
سپتامبر 13, 2020
سرمایه گذاری در کشور فرانسه
مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه ‌گذاری
سپتامبر 13, 2020
نمایش همه

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

کشور استرالیا واقع در نیمکره جنوبی و در میان آب های آزاد است. سواحل بی نظیر، جنگل ها و طبیعت بی نظیر این کشور تنها بخشی کوچک از مزیت های آن است.این کشور درجه بالایی از رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی را دارا می باشد. از نظر اقتصادی استرالیا بین اولین قدرت های اقتصادی جهان تثبیت شده است. و تمامی این مزایا دلایل محکمی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری می باشند.

سرمایه گذاری در کشوری با اقتصاد پویا و سازنده مانند استرالیا برای هر سرمایه گذاری سود بخش خواهد بود. همراه با سود اقتصادی مناسب، دریافت اقامت کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور انگیزه بالایی برای اجرای آن فراهم می کند. چرا که کشوری با سطح رفاه خوب، امنیت بالا، سطح آموزشی عالی، میزان حقوق بالا و قدرت خرید مناسب در کنار طبیعتی زیبا و هیجان انگیز می تواند فضایی مناسب برای زندگی خانوادگی و رشد کودکان شما باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یکی از مهم ترین اهداف سرمایه گذاری در این کشور است. اما افراد با اهداف دیگری نیز اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند. از جمله این اهداف تثبیت سرمایه در اقتصاد پایای کشور استرالیا می باشد.

صاحبان سرمایه همواره به دنبال راهکار هایی جهت حفظ سرمایه خود و دریافت سود مناسب از آن می باشند. این امر یکی از مهم ترین چالش هایی است که افراد دارای سرمایه با آن مواجه اند. تصمیم نادرست در خصوص چگونگی به کار گرفتن این سرمایه می تواند موجب از دست رفتن زحمات چندین ساله این افراد شود. بنابراین یافتن راهی مطمئن و سود آور برای سرمایه گذاری مهم ترین هدف این افراد در زمینه حرفه ای می باشد.

 

فاکتور های مهم سرمایه گذاری در استرالیا

جهت سرمایه گذاری در کشورهای خارجی و یا حتی صنایع داخلی همواره فاکتور هایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. در سرمایه گذاری خارجی رشد اقتصادی کشور مقصد، ریسک مصادره اموال، میزان فساد اداری و شاخص های اقتصادی از جمله فاکتور های مهم برای سرمایه گذاران به شمار می روند.

کشور استرالیا با قریب به ۳۰ سال پیاپی رشد اقتصادی قابل توجه می تواند بستری مناسب برای حفاظت از سرمایه متقاضیان و اختصاص سود مناسب به سرمایه آن ها باشد. شاخص ریسک مصادره اموال در این کشور عددی برابر با ۱ را نشان می دهد که حاکی از کمترین میزان ریسک و شرایط بسیار مساعد می باشد. فساد اداری در کشور استرالیا در سالهای اخیر افزایش یافته است. با این وجود کشور استرالیا همچنان در کنار کشورهایی که کمترین میزان فساد اداری را دارند قرار می گیرد.

شاخص های اقتصادی از جمله میزان مالیات بر درآمد، سود بانکی، نرخ تولید ناخالص، تورم و بیکاری نیز از عوامل موثر جهت سرمایه گذاری در کشور استرالیا می باشند. نرخ بیکاری و تورم بسیار کم در این کشور نشان دهنده بستر مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. نرخ سود بانکی در این کشور در سال های اخیر به طور چشم گیری کاهش یافته است. که این موضوع از امتیازات مثبت کشور استرالیا جهت سرمایه گذاری به شمار می رود. بررسی دیگر شاخص های اقتصادی نیز حاکی از شرایط مثبت سرمایه گذاری در استرالیا است؛

 

مالیات:

میزان مالیات های مختلف که دولت استرالیا از شرکت ها و افراد شاغل در این کشور دریافت می کند نیز عاملی مهم جهت سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران همواره تمایل دارند که درصد مالیات پرداختی آنها در کمترین حد ممکن باشد. این امر موجب می شود که سود خالص بیشتری از سرمایه گذاری به دست آورند. آخرین نرخ مالیات های مختلف در کشور استرالیا به شرح زیر بوده است:

نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها: ۳۰ درصد

نرخ مالیات بر درآمد افراد: ۴۵ درصد

نرخ مالیات بر فروش: ۱۰ درصد

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

تولید ناخالص داخلی استرالیا:

این شاخصه تعیین کننده فعالیت های اقتصادی مفید صورت گرفته در استرالیا است. نرخ تولید ناخالص داخلی می تواند موفق بودن یا نبودن یک کشور در امور تجاری و اقتصادی را مشخص کند. در کشور استرالیا نرخ رو به رشد تولید ناخالص داخلی نشان می دهد که رشد اقتصادی و تجاری این کشور مثبت بوده و در سطح مناسبی از توسعه اقتصادی قرار دارد. این کشور با توسعه اقتصادی در تمامی زمینه های موجود سعی بر فراهم کردن احتیاجات و رفاه حال شهروندان دارد.

به طور کلی شرایط ثابت اقتصادی، امکان دریافت اقامت دائم پس از ۱ الی ۴ سال سرمایه گذاری، اعطای ویزای همراه و فراهم کردن زمینه آموزش رایگان برای فرزندان، عدم محدودیت در زمینه های سرمایه گذاری و کسب و کار، وجود نیروی کار ماهر بخشی از مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری هستند.

 

روش های سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در هر کشور خارجی دارای قوانین و شرایط خاصی می باشد که استرالیا نیز از این قائده مستثنی نیست. روش های مختلف سرمایه گذاری در کشور استرالیا موجب شده که متقاضیان با شرایط متفاوت قادر به سرمایه گذاری در این کشور باشند. برای هر روش قوانین متفاوتی وجود دارد و مدارک خاص به خود را می طلبد. بعضی روش های سرمایه گذاری می توانند منجر به اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا و دریافت مجوز اقامت در این کشور شود. این روش ها عبارت اند از:

  • سرمایه گذاری با انتقال سرمایه به استرالیا
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا
  • سرمایه گذاری به روش کار آفرینی در کشور استرالیا

 

سرمایه گذاری با انتقال سرمایه به استرالیا

سرمایه گذاری از طریق انتقال وجه نقد به استرالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری در این کشور ملزم به انتقال وجه نقد به مبلغ ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا به حساب بانکی خود می باشید. از این طریق شما می توانید اقامت موقت ۴ ساله کشور استرالیا را دریافت کنید. این مبلغ به مدت ۴ سال در حساب بانکی شما بلوکه خواهد شد و پس از این مدت شما می توانید آن را از حساب بانکی مذکور خارج کنید. در صورتی که طی این ۴ سال، شما مدت ۲ سال در کشور استرالیا اقامت داشته باشید، می توانید پس از اتمام این دوره جهت درخواست اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

 

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور استرالیا بسیار دشوار است. بر خلاف بسیاری کشور های دیگر که خرید ملک در آن ها به آسانی صورت می گیرد، در کشور استرالیا خرید ملک با موانع بسیاری همراه است. با این حال به دلیل اینکه بازار املاک در این کشور در سال های اخیر رونق یافته و سود آوری خوبی می تواند داشته باشد، بسیاری تمایل به خرید ملک در این کشور دارند.

جهت خرید ملک در کشور استرالیا متقاضیان بایستی ابتدا با دریافت ویزای موقت به کشور استرالیا سفر کنند. در آنجا سرمایه گذاران می توانند درخواست خود مبنی بر خرید ملک در کشور استرالیا را به سازمان مربوطه ارائه دهند. این مراحل در جهت ایجاد امنیت در کشور استرالیا از سوی دولت برنامه ریزی شده است. متقاضیان به همراه درخواست مذکور موظف به ارائه مدارکی نیز هستند. این مدارک باید ثابت کند که فرد متقاضی از جهات مختلف هیچ خطری برای کشور استرالیا و شهروندان آن ندارد. پس از طی این مراحل، در صورت موافقت با درخواست گفته شده، شخص سرمایه گذار می تواند به خرید ملک و در پی آن اخذ اقامت کشور استرالیا بپردازد.

 

سرمایه گذاری به روش کار آفرینی در کشور استرالیا

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری با دریافت ویزای کار آفرینی نیز ممکن است. طبق این نوع سرمایه گذاری متقاضی مبلغ مشخصی از سرمایه را وارد کشور استرالیا کرده و با آن کسب و کار خود را راه اندازی می کند. انواع مختلفی از سرمایه گذاری به روش کار آفرینی در کشور استرالیا وجود دارد که هر یک از آن ها شرایط و مدارک خاص خود را دارند. مبلغ سرمایه گذاری برای هر زمینه متفاوت بوده و متقاضیان مراحل مختلفی برای دریافت ویزا باید طی کنند.

قبل از اقدام به تهیه مدارک و طی مراحل لازم باید بدانید که کدام نوع از ویزای سرمایه گذاری در این روش برای شما مناسب تر است. به طور کلی سه نوع ویزای کارآفرینی در این کشور وجود دارد. ویزای ساب کلاس ۱۸۸، ساب کلاس ۱۳۲ و ساب کلاس ۸۸۸ ویزاهایی هستند که سرمایه گذاران جهت کار آفرینی می توانند دریافت کنند. انواع روش های سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کشور استرالیا به شرح زیر می باشند.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

به مهاجرت استرالیا و انواع روش های آن

ویزای ساب کلاس ۱۸۸:

این نوع از ویزا جهت سرمایه گذاری در ایالت های استرالیا ارائه می شود. متقاضیان بایستی تاییدیه ای از یکی از ایالت های استرالیا جهت سرمایه گذاری در آن ایالت دریافت کنند. میزان حداقل سرمایه در ایالت های مختلف متفاوت است. در صورت دریافت تاییدیه برای متقاضی ویزای ۴ ساله سرمایه گذاری در کشور استرالیا صادر می شود. در این مدت سرمایه گذار بایستی بتواند کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی کرده و به سود برسد.

دریافت این نوع از ویزا شرایط به خصوص خود را دارد. از جمله این شرایط دریافت امتیاز کافی در سیستم امتیاز دهی استرالیا می باشد. اثبات توانایی مدیریت کسب و کار، گردش مالی سالانه بیش از ۵۰۰۰۰۰ دلار استرالیا، حداکثر سن ۵۵ سال و حداقل ۶۵ امتیاز از سیستم امتیاز دهی از جمله این شرایط می باشند.

 

ویزای ساب کلاس ۱۳۲:

ویزای ساب کلاس ۱۳۲ برای سرمایه گذاری کلان در کشور استرالیا صادر می شود. حداقل مبلغ سرمایه گذاری جهت در یافت این ویزا ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا است. متقاضیانی که از این طریق مجوز اقامت در کشور استرالیا را دریافت می کنند می توانند در همان زمان نسبت به دریافت ویزای همراه برای خانواده خود نیز اقدام کنند.

دریافت این نوع از ویزا نیز شرایطی دارد که متقاضیان باید آن شرایط را دارا باشند. حداکثر سن ۵۵ سال، گردش مالی حداقل ۳ میلیون دلار استرالیا، اثبات مالکیت حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، و انتقال سرمایه به مبلغ حداقل ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا به این کشور از جمله شرایط دریافت این نوع ویزا است.

ویزای ساب کلاس ۸۸۸:

سرمایه گذارانی که موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ شده اند، پس از ۴ سال کار و تجارت در این کشور می توانند درخواست تبدیل ویزا به ویزای ۸۸۸ را ارائه دهند. مدت اعتبار این ویزا ۵ سال بوده و با دریافت آن متقاضیان می توانند مقدمات اقامت دائم در کشور استرالیا را انجام دهند. این نوع از ویزا مزایای بسیاری به همراه دارد. ولی در عین حال شرایطی برای صدور آن نیز وجود دارد و مراحلی در این جهت باید طی شود. که البته این مراحل آنچنان ساده نیست و برای انجام آن به کارشناس حقوقی مسلط به این امور نیاز دارید.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی:

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به استرالیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال(Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

مترادف کلمه کلیدی کانونی: دریافت اقامت استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟