مهاجرت به دانمارک و انواع روش های آن
مهاجرت به دانمارک و انواع روش های آن
سپتامبر 6, 2020
مهاجرت به یونان و انواع روش های آن
مهاجرت به یونان و انواع روش های آن
سپتامبر 7, 2020
نمایش همه

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری و اقامت در کشور دانمارک

کشور دانمارک یکی از  شادترین کشورهای دنیا است که از نظر اقتصادی و فرهنگی، در بین کشورهای دیگر، رتبه‌ی خیلی بالایی را کسب کرده است. مردم این کشور به شدت خود را ملزم  به رعایت قانون می دانند و مردمانش از قانون مندترین افراد دنیا به حساب می آیند. زنان و مردان در این کشور  از حقوقی مساوی برخوردارند. مساحت کشور دانمارک چیزی حدود ۴۲ کیلومتر مربع است. دانمارک تقریبا پنج میلیون نفر جمعیت دارد. یکی از روش هایی که از طریق آن می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید،سرمایه‌گذاری در این کشور است که همین طریق می توانید این امکان را داشته باشید، که به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.  در ادامه این مقاله ما در مورد این کشور و روش‌هایی که می‌توان از طریق سرمایه گذاری و اقامت در کشور دانمارک دست پیدا کنید را برای شما توضیح خواهیم داد.

مقدمه

همان‌گونه که در بالا اشاره شد، این کشور یکی از بهترین کشورها هم برای زندگی و هم برای سفر است. در کشور دانمارک شما می توانید، رفاه و آزادی کامل و زندگی با کیفیت و ایده‌آل داشته باشید و از تمامی مزایای زندگی در این کشور اروپایی دست پیدا کنید.

دانمارک از لحاظ جغراقیایی در قسمت شمال‌غربی اروپاست و جزو کشور های اسکاندیناوی است. کشور آلمان هم تنها کشوری است که با دانمارک مرز خاکی دارد. پل اورسوند هم پلی است که کشور دانمارک را به سوئد متصل کرده است.

دانمارک را می‌توان جزو کشورهای به نسبت ثروتمند دنیا دانست، چرا که به جرات می‌توان گفت که میزان فقر و بیکاری در کشور دانمارک بسیار کم است و همه مردم در یک سطح هستند. ساکنین کشور دانمارک از لحاظ درآمد سرانه، هفتمین رتبه را به خود اختصاص داده است.

روش‌های سرمایه ‌گذاری در کشور دانمارک

به طرق زیادی شما می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید. ولی طبق تجربه خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی، سه روش برتر برای انجام این کار تا به امروز بوده است که در ادامه تمامی این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

ولی خب در نظر داشته باشید که تنها از طریق سرمایه‌گذاری، اقامت خود در این کشور را تضمین نخواهید کرد و این روش، روشی قطعی و صد در صد برای این امر نخواهد بود.

کارآفرینی در کشور دانمارک شاید یکی از برترین روش ها جهت سرمایه‌گذاری در این کشور باشد. با انجام این کار شما این امکان را خواهید داشت که چیزی حدود  ۳ تا ۸  سال در دانمارک اقامت داشته باشید. در برخی موارد خاص هم دیده شده که کمتر از این مدت هم شما این امکان را پیدا خواهید کرد که به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

سرمایه گذاری و اقامت در کشور دانمارک

 مشخصه‌های مختلف سرمایه گذاری در کشور دانمارک

یکی از اولین کارهایی که قبل سرمایه گذاری شما باید مدنطر قرار دهید، بررسی استاندارد های سرمایه‌گذاری در این کشور است.

ریسک مصادره اموال

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید توجه داشته باشید، ریسک مصادره اموال است که کشور دانمارک تا به امروز در پایین ترین حد خود یعنی ۱ قرار داشته است.

فساد و مشکلات اخلاقی

کشور دانمارک همانگونه که در ابتدای مقاله گفتیم، جزو یکی از امن ‌ترین کشور های دنیا است. در مورد  کنترل کردن فساد هم این کشور توانسته که به خوبی عمل کند. امنیت این کشور به قدری بالاست که به راحتی می توانید بدون هیچ استرسی با خانواده خود زندگی کنید.

رشد تولید ناخالص داخلی

نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور دانمارک در مقایسه با ۱۰ سال اخیر، نواسانات زیادی را داشته است. بر اساس آخرین تحقیفات انجام شده، تا پایان سال ۲۰۱۹ این مقدار چیزی در حدود  ۷۷/۲ درصد بوده که در مقایسه با سال های  گذشته رشد و پیشرفت قابل توجهی را داشته است.

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور دانمارک

روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد از جمله:

 • خرید ملک
 • ثبت شرکت
 • کارآفرینی
 • خرید اوراق قرضه دولتی

خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کشور دانمارک

خرید ملک شاید از نظر بسیاری از افراد، یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای سرمایه گذاری باشد.  کشور دانمارک برای خرید ملک برای افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند، شرایط بسیار راحت و بی دردسری را محیا کرده است. با استفاده از همین مزیت شما می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

کشور دانمارک در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی، در مورد خرید ملک هزینه های پایین تری دارد که البته بسته به مکانی که شما قصد خرید ملک را دارید می تواند متفاوت باشد.

اگر قصد خرید ملک در شهرهای اصلی و بزرگ این کشور را دارید، این مقدار می تواند چیزی در حدود  ۳ هزار کرون دانمارک باشد. اگر هم قصد خرید ملک در اطراف شهرهای بزرگ را داشته باشید هم این مقدار تا  ۲۵ هزار کرون دانمارکی می تواند متغیر باشد.

برای خریداری ملک در کشور دانمارک شما باید قیل از هر کاری در اداره‌ی دادگستری کشور دانمارک ثابت کنید که در ملکی که خریداری می کنید، قصد اقامت دارید. در بسیاری از موارد هم کاری که باید انجام دهید این است که با ارائه کردن مدرک های شغلی خود و یا ارائه مدارک تحصیلی خود یا فرزندان خود که در حال حاضر در این کشور مشغول به تحصیل هستند، باید بتوانید اثبات کنید که خودتان به شخصه در این خانه قصد اقامت و سکونت را خواهید داشت.

ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در کشور دانمارک

یکی دیگر از روش هایی که از طریق آن می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در کشور دانمارک است. با انجام این کار شما می توانید این شانس را داشته باشید که به اقامت قطعی و صد در صدی این کشور دست پیدا کنید. اگر سرمایه ‌ای  چیزی حدود ۱۲۵ هزار کرون یا ۱۶۷۰۰ یورویی داشته باشید، این امکان را خواهید داشت که برای خود شرکت ثبت کنید و به اقامت این کشور دست پیدا کنید.

به روش‌های مختلفی این کار را می‎توانید انجام دهید:

ثبت‌نام آنلاین

با استفاده از این روش شما می‎توانید ظرف مدت چند ساعت، یک شرکت دانمارکی از طریق سیستم ثبت نام آنلاین آژانس‌های بازرگانی و شرکت‌های دانمارکی را  ثبت کنید.

ثبت‌نام کتبی

با استفاده از این  راه که شاید از روش آنلاین کمی بیشتر زمان ببرد، ممکن است ۲ تا ۳ هفته برای ثبت کتبی شرکت منتظر بمانید.

خرید شرکت غیرفعال

این راه هم در مقایسه با روش های دیگر می تواند روشی ساده و بی درسر باشد. کاری که شما در این مورد باید انجام دهید این است که ثابت کنید که شرکتی که از قبل ثبت شده، در حال‌ حاضر هیچ‌ گونه فعالیتی ندارد و شما قصد خریداری کردن آن را دارید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور دانمارک

 • کپی تمام صفحات پاسپورت فرد متقاضی و همراهان
 • آدرس محل سکونت متقاضی در کشور مبدأ
 • مدارک تحصیلی فرد متقاضی
 • مدارک شغلی که ثابت کند فرد متقاضی اصول کاری را در زمینه بیزینسی که قصد راه‌اندازی آن را دارد می‎داند.
 • ارائه گواهی یا پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی مورد نیاز

شرکت‎هایی که قابلیت ثبت شدن در کشور دانمارک را دارند

قبل از ثبت شرکت باید به خوبی قوانین را بدانید و کاملا مطلع باشید که چه دست شرکت‎هایی این امکان را دارند که بتوانید ثبت کنید:

مشاغل کوچک شخصی

این گونه شرکت‌ها مناسب افرادی است که قصد اداره‌ی یک بیزینس نیمه‌وقت را دارند و دوست دارند که در اوقات بیکاری و فراغت خود، کار مفیدی را انجام داده باشند. مثلا اگر شما مشاور هستید و یا کارهایی فریلنسری مثل برنامه‌نویسی و طراحی و … انجام می‌دهید، می‌توانید همچین شرکتی را برای خود ثبت کنید. ولی توجه داشته باشید که در این مدل شما اجازه داشتن هیچ کارمندی را ندارید و گردش مالی بیش‎تر از ۵۰۰۰۰ کرون در سال را نباید داشته باشید.

 مالکیت اختصاصی

در این مدل اگر شما کارمندی داشته باشید، در مراجع مالیاتی ثبت خواهید شد و مشمول پرداخت مالیات خواهید شد و صاحبان سهام نسبت به شرکت مسئولیت کامل خواهند داشت.

 مشارکت عمومی

در این نوع ثبت شرکت حداقل به دو عضو موسس نیاز دارید و همه اعضای شرکت در قبال تعهدات شرکتی که در آن مشغول هستند، کاملا مسئول خواهند بود.

 شرکت محدود خصوصی

در این مدل به تنها چیزی که نیاز پیدا خواهید کرد، یک سهامدار واحد است و حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیزی حدود  ۴۰۰۰۰ کرون برای شما خواهد بود.

 شرکت محدود عمومی

در این روش سهام‌داران شرکتی که قصد ثبت کردن آن را دارید هیچ مسئولیتی در مقابل تعهداتی که به شرکت باید داشته باشند را نخواهند داشت. این افراد می توانند سهام را به صورت عمومی خرید و فروش کنند و یا اینکه آن را با دیگر اعضای شرکت به ‌اشتراک بگذارند. حداقل سرمایه ‌ای که در این روش از ثبت‌شرکت باید هزینه کنید چیزی حدود ۴۰۰۰۰۰ کرون دانمارکی می باشد.

 انواع مختلف شرکت‌ها برای ثبت و سرمایه گذاری

 • فعالیت‌های حرفه ای فردی (رستوران ، مغازه و …)
 • ثبت شرکت مدنی با حداقل دو نفر
 • ثبت شرکت تضامنی شخصی
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت سهامی
 • ثبت شعبه شرکت
 • ثبت شعبه مستقل
 • ثبت شعبه وابسته

کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در کشور دانمارک

همان‌گونه که در ابتدای مقاله هم گفته شد، یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در این کشور کارآفرینی است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ایده‌هایی خاص و ناب دارید، می‌توانید به راحتی این ایده را در قالب یک بیزینس پلن یا طرح تجاری به اداره کار دانمارک ارائه کنید و اگر ایده‌ی شما از هر لحاظ قابل قبول بود و کسی از قبل این کار را انجام نداده بود، صد در صد پذیرفته خواهد شد و نهایتا می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

این روش و ایده ‌و یا طرحی که در سر دارید، شما می ‌توانید آن را به‌صورت تکی و یا در قالب تیم حداکثر تا سه نفر به سازمان های ذی ربط  ارائه دهید که اگر پذیرفته شود به شما این امکان داده خواهد شد که تا حداکثر ۳ سال، اجازه زندگی و اقامت و کار در این کشور را داشته باشید و همین طور می توانید خانواده خود و فرزندان زیر هجده سال خود را نیز با خود به این کشور بیاورید. اگر در مورد مدرک‌هایی که قصد ارائه دادن آن را دارید، بتوانید ثابت کنید که در اولین سال اقامت در این کشور هیچ  مشکلی در مورد هزینه ‌های زندگی نخواهید داشت و به سادگی این امکان را خواهید داشت که در این کشور زندگی کنید.

در این لیست، هزینه‌هایی که نیاز دارید تامین کنید آمده است:

 • کارآفرینی به صورت انفرادی = ۷۶/۱۳۷ کرون دانمارکی
 • کارآفرین به همراه همسر = ۱۵۲/۲۷۴ کرون دانمارکی
 • کارآفرین به همراه همسر و فرزند = ۲۳۷/۳۱۹ کرون دانمارکی
 • کارآفرین به همراه فرزندان بدون همسر = ۱۶۰/۱۸ کرون دانمارکی

سرمایه گذاری و اقامت در کشور دانمارک

خرید اوراق قرضه دولتی و سرمایه‌گذاری در دانمارک

این روش هم به عنوان یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور شناخته می‌شود که برای این امر شما دو راه مختلف در پیش خواهید داشت:

 1. یک راه این است که شما باید مبلغ مشخصی را به مدت ۵ سال در اختیار دولت دانمارک قرار دهید و بعد از گذشت ۵ سال، پولتان را بدون هیچ سودی دریافت خواهید کرد.
 2. روش دوم این است که مبلغی که به عنوان سرمایه و یا اوراق قرضه دولتی پرداخت کرده‌اید را دریافت نخواهید کرد، ولی در عوض به اقامت دائم این کشور دست پیدا خواهید کرد.

مزایای سرمایه ‌گذاری در کشور دانمارک

سرمایه‌گذاری و زندگی در این کشور مزایای خیلی خوبی دارد و کیفیت زندگی به نسبت عالی را تجربه خواهید کرد.  حال و هوای کسب و کار و تجارت کردن در کشور دانمارک بسیار قابل قبول است و دولت هم تمام تلاش خود را برای بهتر کردن اوضاع کرده است و تا به امروز هم پیشرفت قابل توجهی را مورد خصوصی سازی، انحصار و انعطاف پذیری و رقابت پذیری انجام داده است.

ولی اگر بخواهیم در مورد مزایایی که این کشور برای سرمایه‌گذاری دارد بگوییم، باید به این موارد اشاره کنیم:

 • بهترین و آسان‌ترین کشور اروپایی برای تجارت
 • نیروی کار ماهر و چند زبانه
 • ثبات سیاسی
 • زیر ساخت های توسعه یافته و با کیفیت، به ویژه در زمینه ارتباطات
 • نرخ پایین مالیات بر شرکت ها
 • بخش‌های متنوع اقتصادی مناسب برای صادرات
 • تنوع منابع انرژی
 • انعطاف پذیری بالا
 • سیستم بانکی کارآمد
 • دستیابی به اقامت یکی از شادترین کشورهای جهان
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان در دانمارک
 • امکان سفر بدون مرز و محدودیت به کشور های حوزه شنگن
 • امکان برخورداری از روابط تجاری آزاد با بهترین کشور های جهان با کمترین مانع

معایب سرمایه ‌گذاری در کشور دانمارک

شاید مزایای سرمایه‌گذاری در دانمارک بسیار زیاد باشد ولی جدای تمام مزایایی که دارد، در کنارش هم یک سری نقص‌ ها و کمبود هایی هم ممکن است داشته باشد که شاید این مورد هم یکی از با ارزترینش سیستم اقتصادی دانمارک باشد. این امر هم می تواند به بالا پایین های مشکلات بین المللی اقتصادی وابسته باشد که شاید همین امر باعث شده است که تاثیری نا مطلوب و غیرقابل پیش‌بینی را در برخی از زمینه ‌های سرمایه‌گذاری داشته باشد.

مورد دیگر که شاید همین امر یکی از  نقطه‌ ضعف ‌های سرمایه ‌گذاری در دانمارک باشد این است که اندازه ی بالای مالیات بردرآمد و بازار داخلی کوچک و  کم بودن نیروی‌کار در بعضی از بخش‌های اقتصادی این کشور باشد.

نکته‌ی بعدی که جزو نقطه ضعف‌های این کشور از لحاظ سرمایه‌گذاری است، قیمت بالای املاک و مستغلات و وابستگی بیشتر مشاغل به بخش عمومی است که اگر این موارد نبودند، دانمارک جزو یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت  کردن و سرمایه‌گذاری در کل قاره‌اروپا به ‌شمار می ‌آمد.

جمع‌بندی

امیدوارم که این اطلاعاتی که به شما در این مقاله ارائه دادیم مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم که به شما کمک کنیم تا انتخاب بهتری را برای سرمایه گذاری و در نهایت اقامت در کشور دانمارک را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟