blank
مهاجرت به استونی از طریق تحصیل
ژانویه 29, 2019
blank
مهاجرت به استونی از طریق ثبت شرکت
ژانویه 29, 2019
نمایش همه

مهاجرت به استونی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استونی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استونی در هنگام مهاجرت به استونی و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای سرمایه گذاری در استونی و یا ثبت شرکت در استونی و یا تمکن مالی در استونی و یا خرید ملک در استونی و در نهایت شرایط اخذ اقامت استونی چگونه است ؟ شرایط سرمایه گذاری در استونی و یا کار در استونی و قوانین سرمایه گذاری در استونی چگونه است ؟ اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در استونی هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید .

 

 

سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

استونی مانند دیگر اقتصادهای باز در مقیاس کوچک، نیاز به جریان ثابت سرمایه گذاری خارجی دارد تا بتواند رشد اقتصادی خود را حفظ کند. با این حال، ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی به استونی در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۸ میلیون دلار می رسد که یک دهم از میانگین سالانه آن پیش از بحران است. با توجه به اینکه سرمایه گذاری مستقیم خارجی ۸۳ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، همچنان سطح سرمایه گذاری خارجی در این کشور بسیار بالا و در چارچوب حقوقی بسیار حرفه ای کشور و جامعه استونی است. این نشانه ی ادغام کامل کشور در مدار شمالی تولید است که در آن شرکت های تابعه استونی اغلب به عنوان سایت های برون سپاری برای شرکت های مادر اسکاندیناوی عمل می کنند.

این کشور در زمینه های فناوری اطلاعات، فناوری های زیستی و صنایع سبز جاذبه زیادی دارد و مکانی جذاب برای سرمایه گذاری در منطقه بالتیک با یک اقتصاد قوی است. بودجه متعادل (از نظر قانون اساسی)، قوانین تجاری آزاد، ارز قابل تبدیل، بخش بانکی رقابتی و محیط سرمایه گذاری مطلوب همه در موفقیت کشور تاثیرگذار بوده است.

طبق گزارش اقتصاد جهانی (WEF) در سال ۲۰۱۷، این کشور در رتبه بندی رقابت جهانی در رتبه ۳۰ قرار دارد. این کشور رتبه یازدهم از بین ۱۹۰ اقتصاد جهان را در گزارش تجارت جهانی ۲۰۱۷ بانک جهانی به خود اختصاص داده است.

 

مهاجرت به استونی از طریق سرمایه گذاری

 

دلایل سرمایه گذاری در استونی

نقاط قوت

مزایای اصلی این کشور عبارتند از:

  • سیاست اقتصادی و سیاسی لیبرال؛
  • نیروی کار بسیار آموزش دیده و انعطاف پذیر؛
  • موقعیت جغرافیایی در تقاطع بین اروپا و روسیه؛
  • عضو اتحادیه اروپا.

نقاط ضعف

معایب اصلی کشور عبارتند از:

  • بازار داخلی کوچک؛
  • سلطه محصولات فنلاندی و سوئدی؛
  • قدرت خرید پایین نسبت به دیگر کشورهای منطقه

 

مهاجرت به استونی از طریق سرمایه گذاری

 

اقدامات دولت برای تشویق یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی

استونی به لحاظ سرمایه گذاری، تجارت، مداخله دولت و حقوق مالکیت، برخی از لیبرال ترین قوانین و سیاست ها را در اروپا وضع نموده است. نرخ مالیات شرکت در مقایسه با سایر کشورهای شمال اروپا نسبتاً پایین و یکی از نقاط قوت این کشور است. به منظور تشویق شرکت ها و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، تمام سرمایه گذاری حاصل از درآمد شرکت معاف از مالیات بر درآمد است.

روند سرمایه گذاری خارجی

آزادی در تاسیس شرکت تضمین شده است.

خرید دارایی

خرید شرکت و تامین کل سرمایه آن در استونی قانونی است. امکان دستیابی به اطلاعات در این زمینه به طور مستقیم از آژانس سرمایه گذاری استونی وجود دارد که پیکره منحصر به فردی با هدف اطلاع رسانی به سرمایه گذاران خارجی است.

تعیین نوع فعالیت

استونی هیچ گونه محدودیتی در سرمایه گذاری خارجی اعمال نمی کند. با این حال، فعالیت های خاص (عمدتا در زمینه پزشکی و ایمنی) همچنان نیاز به اخذ مجوز فعالیت دارد.

آژانس سرمایه گذاری استونی

درخواست برای مجوزهای خاص

استونی هیچ کنترل و محدودیتی در سرمایه گذاری خارجی ندارد. مقدار سرمایه خارجی سرمایه گذاری شده در شرکت های بازرگانی در استونی نامحدود است و شرکت ها می توانند در مالکیت کامل خارجی باشند. شرکت های خارجی با شرکت های محلی حقوق برابر دارند. برای فعالیت در زمینه های زیر باید مجوز گرفت: معدن، خدمات عمومی، بازسازی راه آهن، فرودگاه ها، بنادر و سدها، ارتباطات از راه دور، خرده فروشی، دارو، تولید الکل و دخانیات، قمار، بانکداری. قوانین اساسی برای صدور مجوز در قانون مقررات دولت استونی از تاریخ ۸ می ۱۹۹۰ در رابطه با صدور مجوز فعالیت های قانونی گنجانده شده است.

مهاجرت به استونی و سخن پایانی:

مهاجرت به استونی از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به استونی می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟