دست-دادن-دو-نفر-برای-همکاری
مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت
سپتامبر 5, 2020
بلو-کارت-و-مهاجرت-به-کشور-آلمان
بلوکارت آلمان
سپتامبر 5, 2020
نمایش همه

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه-گذاری-در-کشور-آلمان

کشور-آلمان-و-سرمایه-گذاری

آلمان کشوری پیشرفته در صنعت اروپا به حساب می آید. خدمات اجتماعی، درمانی، تحصیلی آن بسیار عالی بوده و کانون توجه مردم از سراسر دنیا برای مهاجرت است. سرمایه گذاری یکی ازروش های اخذ اقامت آلمان است و جزئیات حقوقی بسیاری را شامل می شود. برای این امر شما باید با کلیات اقتصاد این کشور و شاخص های تاثیر گذار در سرمایه گذاری آلمان آشنا باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با کلیت بحث مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری آشنا کنیم. پس تا پایان همراه ما باشید.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان و شرایط عمومی آن

کشور آلمان، کشوری پرجمعیت و پیشرفته در قاره اروپاست که ۱۶ ایالت را در بر می گیرد. پایتخت این کشور برلین و مهم ترین شهر های آن برلین، مونیخ، فرانکفورت و هامبورگ می باشد. این کشور آلمانی زبان در غرب اروپا، مهم ترین و اقتصادی ترین کشور عضو منطقه یورو است. عضویت در سازمان ملل، اتحادیه اروپا، ناتو و … را می توان در کارنامه این کشور دید.همسایگان شمالی آن، دانمارک و دریای شمال و بالتیک بوده و همسایه جنوبی آن شامل اتریش و سوئیس است. همچنین همسایگان شرقی آن جمهوری چک و لهستان و همسایگان غربی آن فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ می باشند.

این کشور از لحاظ تولید ناخالص داخلی چهارمین قطب اقتصادی دنیا محسوب می شود و از نظر رفاه و سطح زندگی در جایگاه بالایی قرار دارد. به همین علت هدف بسیاری از مهاجران قرار میگیرد. نظام آموزشی رایگان و سیستم بهداشت قدرتمند این کشور را در جایگاه بالایی قرار داده است. شرکت های معروف خودرو سازی چون پورشه، مرسدس بنز و بی ام دبلیو حاصل فعالیت این کشور است و این کشور را به پایگاهی قابل اعتماد برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. در ادامه به روش های مختلف سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

سرمایه-گذاری-در-کشور-آلمان

پول-و-سرمایه-برای-اخذ-اقامت-کشور-آلمان

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

روش های متفاوتی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که سرمایه گذاری یکی از آن های می باشد. تحصیل در آلمان، کار در آلمان و ویزای کار آلمان، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی روش های موجود است. در بین روش های نام برده شده به جز پناهندگی، موسسه Legal REL آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد.

در خصوص اخذ اقامت کشور آلمان باید بدانید که در ابتدا به شما اقامت موقت داده خواهد شد و برای اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان باید اقامت دائم این کشور را داشته باشید که بعد از آن مجاز به اخذ پاسپورت آن هستید.

معمولا پس از پرداخت ۳ سال مالیات در آلمان می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید و پس از اخذ اقامت علاوه بر حق رای و منصب سیاسی می توانید از تمام آثار و حقوق شهروندی این کشور نیز بهره مند شوید. در روش سرمایه گذاری و انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان باز هم در ابتدا به شخص اقامت موقت داده خواهد شد.

ضمن اینکه توجه داشته باشید که هر نوع سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت نخواهد شد.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان و استاندار های سرمایه گذاری

قبل از اینکه بهترین سرمایه گذاری را در هر کشوری را انتخاب کنید باید استاندار های سرمایه گذاری در آن کشور را بررسی کنید. این استاندار ها شامل فاکتور های مختلف سیاسی، اقتصادی و قضایی است. داشتن سیستم قضایی بی طرف و سالم می تواند باعث اطمینان خاطر سرمایه گذار شود مبنی بر اینکه هرگاه در صورت بروز مشکل می تواند حق و حقوق خود را بدون مشکل و به راحتی دریافت کند و مرجعی برای رسیدگی به درخواست های او وجود دارد.

ثبات سیاسی و نبود مشکلات داخلی و خارجی در آن کشور را می توان مهم ترین مسائلی دانست که برای یک سرمایه گذار مهم و ضروری است.

خوشبختانه روابط دو کشور ایران و آلمان از دیرباز مثبت بوده و معاهده های دو جانبه مختلفی را باهم منعقد کرده اند. سیستم اقتصادی قوی نیز می تواند مساله مهمی برای یک سرمایه گذار باشد؛ زیرا با داشتن یک سیستم اقتصادی قوی سرمایه گذار می تواند سود قابل قبولی از سرمایه گذاری خود داشته باشد.

نرخ کنترل فساد در آلمان

بازه این فاکتور از ۲٫۵+ تا ۲٫۵- است. هر چه این عدد مثبت تر باشد نشان دهنده سالم بودن سیستم قضایی کشور آلمان خواهد بود.

در سال ۱۹۹۸ بهترین دوران را از نظر سالم بودن سیستم قضایی در کشور آلمان شاهد بودیم زیرا این عدد تقریبا ۲٫۱+ بود.

از این سال به بعد کشور آلمان فراز و نشیب های زیادی از نظر سالم بودن سیستم قضایی داشته که در سال ۲۰۱۱ ضعیف و فاسد ترین سیستم را به خود دیده است. از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ نیز روند تقریبا یکسانی را طی کرده و اوضاع نسبتا متوسطی دارد.

نرخ مصادره اموال در آلمان

ریسک مصادره اموال به صورت بازه ۱ تا ۷ تعیین شده است و هر چه این عدد کوچک تر باشد، امنیت سرمایه گذاری خارجی بالاتر است. با توجه به بررسی های صورت گرفته از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ این روند یکسان بوده و نرخ ۱ یعنی کمترین عدد قابل مشاهده است که امنیت سرمایه گذاری خارجی را در بالاترین حد خود می بیند.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان نیاز است جنبه های مختلف و متفاوت اقتصادی آن را هم بررسی کنید. فاکتور ها و عوامل مهم تاثیر گذار در اقتصاد کشور آلمان متنوع است اما عواملی همچون تولید ناخالص داخلی، میزان تورم، بهره بانکی و … برای سرمایه گذار خارجی و انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان مهم است.

تولید ناخالص داخلی آلمان

با توجه به بررسی های صورت گرفته می توان عنوان کرد که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ روند مثبت بوده و از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ روند منفی بوده اما مجددا از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ روند صعودی مثبتی را شاهد بودیم.

پول-و-سرمایه-در-کشور-آلمان

کسور-آلمان-و-سرمایه-گذاری-در-آن

نرخ مالیات در آلمان

نرخ مالیات یکی از مهم ترین فاکتور ها برای سرمایه گذاران است. در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ بیشترین نرخ مالیات را شاهد بوده و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۹ نرخ مالیات به شکل ویژه ای افت داشته و روند یکسانی را طی نموده است.

ویزای سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در آلمان را دارند باید بدانند که همیشه سرمایه گذاری در آلمان و یا در هر کشور دیگری، نمی تواند باعث اخذ اقامت آن کشور شود؛ پس، خرید ملک می تواند بهترین سرمایه گذاری در آلمان باشد. زیرا یکی از کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری است. اما باید بدانید با خرید ملک هم نمی توان اقامت آلمان را اخذ کرد.

ایرانیان هم به عنوان یک سرمایه گذار خارجی به راحتی می توانند ملکی را در این کشور بخرند اما نمی توانند اقامت خود را در آلمان اخذ کنند مگر آنکه در قالب یک بیزنس پلن، مورد تایید آلمان اقدام به خرید و فروش ملک یا ساخت و ساز کنند. سود این نوع سرمایه گذاری در سال های اخیر بسیار بالا بوده است.

در این بخش دلایل اصلی که خرید ملک در آلمان را به عنوان بهترین سرمایه گذاری در آلمان معرفی می کنیم عنوان خواهیم کرد.

 • قیمت ملک در آلمان، نبست به کشور های دیگر اروپایی بسیار پایین است.
 • بازار ملک به خصوص برای آپارتمان های ۵۷ تا ۱۴۰ متر مربعی بسیار محدود شده است.
 • تغییر جمعیت در آلمان سبب تقاضای بالا برای ملک بر اساس رشد جمعیت شده است.
 • تامین مالی در آلمان بسیار سود آور تر از هر کشور دیگری در جهان است.
 • هیچ کشور دیگری در جهان این فرصت سودآور برای کسر مالیات را ارائه نمیکند.
 • نیاز به آپارتمان به سرعت افزایش یافته و به همین دلیل بازار در سال های بعدی محدود خواهد شد.

ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان می تواند در قالب راه اندازی یک کسب و کار به عنوان یک شرکت باشد. همان طور که اعلام شد آلمان کشور قدرتمندی در زمینه صنعت در دنیا محسوب می شود و اقتصاد اروپا بر پایه فعالیت های این کشور شکل گرفته است.

برای اینکه بتوانید شرکتی را در آلمان به ثبت برسانید باید یک طرح تجاری قوی ارائه کنید و بعد از ثبت شرکت، سرمایه اولیه برای شروع می تواند ۲۵۰۰۰ یورو باشد. ضمنا توجه داشته باشید که هر نوع کسب و کار و بیزنسی نمی تواند منجر به اخذ اقامت برای شما شود زیرا این کشور بسیار پیشرفته است.

در مقاله ای به صورت جدا گانه تحت عنوان مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت به این موضوع خواهیم پرداخت.

بهترین روش سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در آلمان

برای کار آفرینی در آلمان دو روش وجود دارد. در روش نخست شما می توانید از طریق روش های دیگر مثل تحصیل، کار یا ازدواج وارد آلمان شده و در محیط اقدام به کار آفرینی کنید. پس باید طرح توجیهی قوی ای ارائه کنید و نشان دهید علاوه بر سودآوری و کمک به اقتصاد این کشور، اشتغال زایی هم خواهید داشت. طرح شما باید در اتاق بازرگانی دولت آلمان مورد بررسی قرار گرفته و تایید شود. میزان سرمایه برای شروع کار عنوان نشده ولی شما باید بتوانید حقوق کارمندان آلمانی و هزینه های کسب و کار خود را پوشش دهید.

بهترین روش سرمایه گذاری  از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

برخی از سرمایه گذاران با خرید سهام و اوراق قرضه از ملل دیگر، مانند آلمان، به دنبال ایجاد تنوع در سرمایه گذاری خود هستند.

دولت آلمان هر ساله اوراق قرضه متنوعی را صادر و حمایت می کند. این کشور مانند کشور های بسیاری از یورو استفاده می کند و اوراق قرضه تبدیل به ارز می شود. مردم در سرتاسر جهان می توانند از طریق کارگزاری های دارای مجوز سرمایه گذاری، اوراق خود را خریداری کنند. ضمنا باید در نظر داشته باشید که این روش منجر به اخذ اقامت شما نمی گردد.

دولت آلمان اوراق قرضه ۳ ماهه تا ۳۰ ساله ارائه می کند که اوراق قرضه بلند مدت بازده بالاتری خواهد داشت.

برای خرید اوراق قرضه، انواع مختلفی از اوراق را انتخاب کنید، چک را برای کارگزار بنویسید و به کارگزار دستور دهید تا خرید را انجام دهد و رسید معامله را بخواهید. شما مجوزهای اوراق بهادار فیزیکی را در اختیار ندارید اما می توانید یک حساب کارگزاری آنلاین تنظیم کنید تا روزانه بر دارایی های خود نظارت کنید.

این روش را از نظر سوددهی و حمایت همه جانبه دولت فدرال آلمان می توان به عنوان بهترین سرمایه گذاری در آلمان در نظر گرفت.

بهترین سرمایه گذاری در کشور آلمان و مزایای آن

دلایلی برای اثبات مزایای بالای سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد که در ادامه آن ها را عنوان خواهیم کرد.

 • آلمان بزرگترین اقتصاد اروپاست.
 • آلمان یک کشور عضو شنگن است.
 • رفت و آمد آسان به کل شنگن
 • مرکز تجارت در اروپا
 • تابعیت آلمان را پس از ۸ سال زندگی و اقامت در آلمان می توان اخذ کرد.
 • گذرنامه آلمانی جزء بهترین پاسپورت های جهان است.
 • از جمله بهترین مقاصد سرمایه گذاری در اروپاست.
 • سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات آلمان بسیار سودمند است.
 • خطوط هواپیمایی به اکثر مناطق اروپا دارد.

هر روش مهاجرتی و انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان هم می تواند معایبی داشته باشد.

آلمان کشوری قدرتمند در صنعت و اقتصاد دنیاست و در نتیجه شما برای ایجاد یک کسب و کار نوین و خود اشتغالی باید طراحی نو و قابل تایید داشته باشید.

کار شما نیز باید تاثیر مثبتی در اقتصاد و اشتغال در آلمان داشته باشد. بنابراین ارائه یک بیزنس پلن(BP) قوی یکی از مهم ترین اقدامات برای ایجاد یک کسب و کار نو است. از این جهت اکثر سرمایه گذاران در کشور آلمان، به کشور همسایه آلمان یعنی اتریش روی آورده و از روش هایی مثل بلوکارت اتریش و … استفاده می کنند.

 

مهاجرت به آلمان و انواع روش های آن و سخن پایانی:

مهاجرت به آلمان از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به المان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

سپاس از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟