اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان
سپتامبر 7, 2020
blank
مهاجرت به آلمان از طریق تولد
سپتامبر 8, 2020
نمایش همه

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان، با توجه به روشی که برای اخذ ویزای مجارستان انتخاب میکنید بستگی دارد. روش های متعددی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد از جمله مهاجرت از طریق کار، از طریق تحصیل، از طریق ثبت شرکت، از طریق تولد، و … با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان جهت اخذ انواع ویزا :

ویزای نوع اول

این نوع اقامت که به ویزای ماندن برای کار اطلاق می شود مخصوص دانشجویان بین المللی است که قصد اقامت کاری در مجارستان دارند.دانشجوی متقاضی کار در مجارستان می تواند به مدت ۹ ماه جهت یافتن کار مناسب در کشور مجارستان بماند.برای ویزای ماندن جهت کار  باید حتما ۱۵ روز قبل از اتمام ویزای تحصیلی اقدام نمود. هزینه اخذ این ویزا ۱۰ هزار فارینت می باشد.

ویزای نوع  D

این نوع ویزای کاری که به منظور جستجوی کار در مجارستان اخذ می شود ۳۰ روزه است (۳۰ روز کاری) در این نوع ویزا شخص تنها یکبار اجازه ورود به خاک مجارستان را دارد.لازم به ذکر است که این نوع ویزا تنها به اتباع اتحادیه اروپا و اتباع کشورهایی که با مجارستان منافع مشترک دارند تعلق می گیرد.

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان جهت اخذ ویزا تحصیلی :

شاید برخی از افراد قصد داشته باشند که برای فرزندان خود ویزای تحصیلی مجارستان را برای تحصیل در مقطع ابتدایی و مدارس این کشور دریافت نمایند. اما شرایط تحصیل در مقطع ابتدایی، برای دانش آموزان بین المللی رایگان نمی باشد و برای تحصیل در مدارس شبانه روزی نیز باید هزینه ای در حدود ۱۵ الی ۲۰ هزار یورو در سال متقبل شد.

 اما برای دانش آموزانی که اتباع کشورهای اروپایی و کشور مجارستان هستند تحصیل در مدارس رایگان و دولتی این کشور امکانپذیر خواهد بود.

 برای دانش آموزان مقیم این کشور تحصیل در این مقطع رایگان و اجباری می باشد و اتباع مجاری باید حدود ۸ تا ۱۰ سال را در مقطع ابتدایی به تحصیل بپردازند و پس از آن، جهت ورود به دبیرستان و دوره های بالاتر باید آزمون دهند و پس از کسب حد نصاب نمره آزمون، مجاز به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می باشند. مقطع ابتدایی شامل دو سطح می باشد که از ۶ سالگی شروع شده و با گذشت ۸ سال دانش آموز می تواند برای شرکت در آزمون اقدام نماید.

تحصیل در مقطع پیش دبستانی در مجارستان اجباری می باشد و برای کودکان بین سه تا شش سال ارائه می شود و پس از آن تحصیل تا سن ۱۶ سالگی اجباری می باشد. تحصیل در دبستان به مدت ۸ سال می باشد و سپس شخص وارد دوره دبیرستان می شود. سطح تحصیلات در مدارس مجارستان عالی است و نگرانی از این بابت وجود ندارد. مدارس محلی و همچنین مدارس بین المللی برای تحصیل در دوره دبستان وجود دارد. تحصیل در مدارس دولتی رایگان است. در بیشتر مدارس دولتی تحصیل به زبان مجاری است و برای کودکان مهاجرین با سختی همراه است.

متقاضیان تحصیل در مجارستان امکان تحصیل در دوره لیسانس را دارند. دوره تحصیل در مقطع لیسانس معمولا ۳ ساله می باشد. مجارستان دوره های آمادگی برای ورود به مقطع لیسانس ارائه می دهد که امکان ثبت نام در آن ها نیز وجود دارد و می تواند امکان تحصیل در مقطع لیسانس را تضمین کند.

معمولا سطح مورد نیاز برای زبان توسط دانشگاه اعلام می شود، اما مدرک زبان باید حداقل در دو سال اخیر کسب شده باشد. اگر مهارت کافی برای زبان نداشته باشید می توانید در دوره های آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کنید. دوره تحصیل فوق لیسانس ۲ ساله می باشد.

دوره تحصیل در مقطع دکترا معمولا ۴ ساله می باشد. تحصیل دکترا در مجارستان یک ترکیب نوآورانه از آموزش آکادمیک و تحقیقات آکادمیک است که در طیف گسترده ای به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

دانشجویان بین المللی که می خواهند بیش از ۹۰ روز متوالی در مجارستان اقامت کنند و از شهروندان اتحادیه اروپا نیستند، مجبورند برای گرفتن ویزای طولانی مدت تحصیلی برای اقامت در کشور مجارستان درخواست دهند.

الزامات ویزا دانشجویان برای مجارستان متفاوت است، بنابراین مهم است که در مورد مقررات ورود به کشور که در کشور اصلی شما مورد استفاده قرار می گیرد، به خوبی تحقیق کنید. برای دریافت یک ویزای دانشجویی برای مجارستان، ابتدا باید یک پیشنهاد از یک دانشگاه مجارستانی دریافت کنید.

شما باید درخواست ویزای دانشجویی خود را قبل از خروج از کشور به کنسولگری مجارستان و یا سفارت ارائه دهید. پروسه ویزا معمولا حدود یک الی سه ماه طول می کشد، اما می تواند طولانی تر باشد.

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت :

یکی از بهترین روشهای دریافت اقامت اروپا، ثبت شرکت در مجارستان می باشد، تمدید اقامت مجارستان دارای کمترین ریسک در روش ثبت شرکت است.

ثبت شرکت در مجارستان یکی از ارزانترین روشهای مهاجرت به اروپا و حوزه شنگن به شمار می رود. این پروسه حداکثر در شش ماه تا دریافت  اقامت شما طول خواهد کشید که از لحاظ مدت زمان بسیار عالی است.

این کشور با تاریخ و تمدنی غنی و قوی و همچنین اقتصاد قدرتمند یکی از بهترین انتخاب ها برای متقاضیان برای دریافت اقامت اروپاست.

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان از طریق تولد :

در صورتی که کودکی از پدر و مادری فاقد تابعیت متولد شود می تواند تابعیت مجارستان را اخذ نماید.

در صورت که کودک از پدر و مادر تبعه کشور دیگری متولد شود باید ۵ سال در خاک مجارستان زندگی کند تا بتواتد تابعیت مجارستان را اخذ نماید.

اگر کودکی به فرزند خواندگی اتباع مجارستان پذیرفته شود می تواند بعد از ۳ سال تابعیت مجارستان را اخذ نماید.

مدت زمان ثبت شرکت در مجارستان و مقدار مالیات شرکت 

مجارستان کشور کسب و کار دوستانه است.

و مالیات شرکت ها ۹٪ برای شرکت های کوچک است که نسبت به بقیه کشورهای اتحادیه اروپا رقم بسیار کم و مناسبی است.

در برخی موارد این مالیات می تواند ۰ باشد و البته نه در سالهای ابتدایی

شکل گیری و ثبت شرکت در حداقل زمان ممکن انجام میشود.

ثبت شرکت در مجارستان مزایای زیادی دارد.

به عنوان مثال مالیات کمی که به دولت پرداخت می شود.

شرکت های بسیاری در مجارستان ثبت شده اند چرا که سود سهام ها از نظر قانونی در این کشور صفر است.

زمان لازم برای دریافت اقامت دائم مجارستان :

اقامت دائم مجارستان پس از ۵ سال اقامت موقت مجارستان امکان پذیر است. شما باید در هر سال ۱۸۳ روز در اروپا (منطقه شنگن) حضور داشته باشید و بیش از ۶ ماه خارج از حوزه شنگن نباشید. برای افرادی هم که میخواهند از یک منبع با نسخه لاتین استفاده کنند سایت educations را پیشنهاد میدهیم.

زمان لازم برای مهاجرت به مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟