اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار
اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار سال (۲۰۲۰)
ژانویه 12, 2019
مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی سال(۲۰۲۰)
ژانویه 17, 2019
نمایش همه

روش های مهاجرت به ایتالیا(۲۰۲۰)

روش های مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل بی نظیر بودن در میان کشورهای اروپایی هر ساله درخواست های زیادی برای مهاجرت به ایتالیا را مورد بررسی قرار می دهد. فرهنگ غنی، امکانات پیشرفته، سطح بالای زندگی و تحصیلات و عوامل بسیار دیگر باعث شده که افراد زیادی رویای زندگی در این کشور را در سر بپرورانند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی REL در ارتباط باشید.

مزایای مهاجرت و زندگی در ایتالیا

ایتالیایی ها به طور باورنکردنی اجتماعی هستند. فقط بارش باران و برف می تواند آنها را در داخل خانه نگه دارد. اگر فردی اجتماعی هستید کشور ایتالیا برای زندگی برای شما بسیار لذت بخش است. مهم نیست که در ایتالیا چه مهاجرانی زندگی می کنند، در ایتالیا شما توسط یک میراث فوق العاده غنی از آثار باستانی و فرهنگی و زیبایی طبیعی احاطه شده اید. ایتالیایی ها دارای سوپر مارکت های شگفت انگیز هستند. حتی کوچکترین سوپرمارکت در کوچکترین شهر ایتالیا دارای میوه، سبزیجات، گوشت و پنیر است. بعضی از محصولات نیز به طور قابل توجهی ارزان تر از دیگر نقاط دنیا است. در ایتالیا، کودکان در سن سه سالگی شروع به خواندن و نوشتن می کنند. اکثر شهرهای ایتالیا دارای مدارس بین المللی معتبر است. حمل و نقل عمومی در ایتالیا، واقعا خوب است. اگر چه دقیقا سر وقت نیست اما دارای امنیت بالا می باشد و شما می توانید برای هر نقطه از شهر از آن استفاده کنید.

مهاجرت کاری به ایتالیا از طریق تخصص

امروزه یک سیاست مهاجرت استراتژیک بسیار دقیق برای مهاجرت از طریق تخصص به ایتالیا وجود دارد. یک اقتصاد مبتنی بر دانش متکی بر کسب و کار واقعی و سرمایه گذاری طولانی مدت است؛ نیروی کار ماهر و متخصص برای هر کشوری نوعی سرمایه گذاری ارزشمند است، ایتالیا دارای یک استراتژی جدید برای یک جامعه انعطاف پذیرتر و بین المللی برای سازگاری نیروی کار حرفه ای خود برای رقابت با جهان امروز است. بنابراین قوانینی را برای مهاجرت از طریق تخصص وضع کرده است. اگر چه در دهه های اخیر تعداد مهاجران از طریق تخصص در ایتالیا به طور گسترده ای رشد کرده است. از حدود ۵ میلیون مهاجر که از طریق تخصص به این کشور مهاجرت کرده اند تنها ۱۱٫۱٪ از آنها به تولید ناخالص داخلی (GDP) کمک می کنند.

ویزا و اجازه کار مورد نیاز برای مهاجرت به ایتالیا برای کار از طریق تخصص، در ایتدا شما باید مشخص کنید که آیا شما نیاز به اجازه کار دارید. در برخی موارد، بسته به ملیت شما و نقش مورد نظر شما، ممکن است مجوز لازم نباشد. ایتالیا عضو شهروندی اتحادیه اروپا است. بنابراین، اگر شما یک شهروند از یک کشور اروپایی دیگر، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس هستید، نیازی به اجازه اقامت یا کار در ایتالیا ندارید. اگر از جاهای دیگر هستید، می توانید شرایط ویزا را از طریق تماس با مشاورین موسسه مهاجرتی رحمانی جویا شوید.

مدارک مورد نیاز:

 • گذرنامه معتبر
 • قرارداد اقامت شما (در ایتالیا)، که شما باید آن را امضا کنید.
 • اثبات توانایی مالی جهت سفر رفت و برگشت
 • ارائه مدارک تحصیلی و رزومه کاری

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

آیا شما قصد مهاجرت و تحصیل در ایتالیا را دارید؟ دانشگاه های ایتالیایی در میان معتبرترین دانشگاه های دنیا هستند و شما نه تنها آموزش عالی خواهید داشت، بلکه شما فرصتی برای لذت بردن از غذاهای معروف، معماری باشکوه و دیدن جاذبه های توریستی فراوانی خواهید داشت. ابتدا تصمیم بگیرید در کدام دانشگاه قصد تحصیل دارید و سپس برای آن دانشگاه درخواست ارسال کنید. پس از پذیرش در یک دانشگاه ایتالیایی، یک نامه پذیرش برای درخواست ویزا دریافت خواهید کرد. بسته به مدت زمانی که شما قصد دارید در ایتالیا باقی بمانید و تحصیل نمایید، باید برای یکی از انواع ویزاهای زیر درخواست بدهید، شرایط به قرار زیر است:

 • کوتاه مدت ویزا – نوع C – اگر شما برای یک دوره زبان که تا ۹۰ روز طول می کشد قرار است به ایتالیا بیایید.
 • اقامت طولانی (ملی) ویزا – نوع D، برای اهداف تحصیلی – اگر برای هر درجه تحصیلی که حداقل ۲۰ ساعت در هفته (یا ۸۰ ساعت در ماه) پذیرش گرفته اید.
 • شما باید دارای گذرنامه معتبر با حداقل دو صفحه خالی داشته باشید.
 • شما باید یک نسخه از بلیط پرواز خود را ارائه دهید.
 • شما نباید سابقه کیفری داشته باشید.

درخواست ویزا را باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا ارسال کنید. برنامه مصاحبه ویزا را در حدود چهار تا شش هفته پیش از ورود به ایتالیا باید برنامه ریزی کنید. تقاضای یک ویزای دانشجویی حداقل سه ماه قبل از ورود به ایتالیا. پردازش درخواست شما ممکن است بین ۱ تا ۳ هفته طول بکشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

ایتالیا نیز مانند بسیاری از کشورها، به منظور جذب نیروی کار ماهر و سرمایه، اقدام به ارائه ی حق شهروندی به سرمایه گذارانی می کند که این کشور را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کنند. در واقع، حق شهروندی و اقامت در کشورهای خارجی تبدیل به ابزاری مهم برای جذب افراد ثروتمند و خانواده هایشان و نیز کارآفرینانی شده است که قصد ماندن در کشور محل تولد خود را ندارند.

سرمایه گذاری انجام شده حداقل باید به مدت دو سال ساکن بماند. بدین ترتیب ویزای سرمایه گذاری با اعتبار دو سال صادر شده و در صورت حفظ سرمایه به مدت سه سال دیگر تمدید می شود و همچنین برای خانواده ی سرمایه گذار هم ویزا صادر می شود. مطابق قانون این کشور خانواده شامل اعضای زیر می شود:

 • همسری که به صورت قانونی جدا نشده و بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • فرزندان زیر ۱۸ سال.
 • فرزندان وابسته ی بالای ۱۸ سال در صورتی که به دلیل مشکلات سلامتی قادر به زندگی مستقل نباشند.
 • والدین وابسته در صورتی که فرزند دیگری نداشته باشند.
 • والدین وابسته ی بالای ۶۵ سال

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

اجازه اقامت به دلایل خانوادگی اجازه دسترسی به خدمات اجتماعی، ثبت نام در دوره های آموزشی یا دوره های آموزش فنی حرفه ای و ثبت نام در لیست مشاغل را می دهد. همچنین اجازه می دهد تا دارنده این ویزا و اقامت برای انجام کار وابسته و یا خودمختار، با توجه به حداقل شرایط لازم اقدام نماید. هنگامی که یک شهروند خارجی با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کند، در ایتالیا، حق اقامت را به دلایل خانوادگی می تواند درخواست کند، حتی اگر قبل از ازدواج، شهروند مخفی یا بدون اقامت قانونی ایتالیا باشد. اگر فرد خارجی با یک شهروند ایتالیایی ازدواج نماید برای اخذ درخواست اقامت بایستی مدارک زیر را آماده نماید:

 • عکس پاسپورت ۴ عدد
 • مدرکی که ثابت کند او به صورت قانونی با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کرده است؛
 • فتوکپی از گذرنامه

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای ایتالیا به چه صورت است؟

برای مهاجرت به ایتالیا راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین و وکلای متخصص موسسه حقوقی و مهاجرتی  REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *