سرمایه گذاری در قبرس
سرمایه گذاری در قبرس (سال۲۰۲۰)
آوریل 12, 2019
تحصیل در اسلوونی
تحصیل در اسلوونی(سال۲۰۲۰)
آوریل 13, 2019
نمایش همه

ثبت شرکت در قبرس (سال۲۰۲۰)

ثبت شرکت در قبرس

ثبت شرکت در قبرس (سال۲۰۲۰)

ثبت شرکت در قبرس با مزایای استفاده از حساببانکی در خارج از کشور و امکان مبادله آسان ارز و حواله وجوه مورد نیاز تجار به کشورهای دیگر، می‌تواند راهگشای تجار و بازرگانان ایرانی باشد. یکی از راههای مهاجرت به قبرس، ثبت شرکت در قبرس می‌باشد.

سوالات متداول در مورد ثبت شرکت در قبرس

 • مزایای ثبت شرکت در قبرس چیست؟ مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت چه مزایایی دارد؟
 • مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قبرس چیست؟ سرمایه گذاری در قبرس چه شرایطی دارد؟
 • آیا با ثبت شزکت در قبرس امکان اخذ اقامت دائم یا تابعیت قبرس وجود دارد؟ با خرید ملک در قبرس می توان مهاجرت کرد؟
 • شرایط ثبت شرکت در قبرس چه می باشد؟
 • آیا ثبت شرکت راه مناسبی جهت مهاجرت به قبرس است؟

در سال های اخیر، دولت قبرس در جهت رشد اقتصادی و کمک به تجارت قبرس، اعلام به جذب سرمایه گذار خارجی نموده است و تحت شرایطی به اتباع خارجی اجازه ثبت شرکت می‌دهد. ازجمله رشته های تجاری مورد نیاز که امروزه در کشور قبرس زمینه رشد و پیشرفت دارند عبارتند از رشته های توریسم، مدیریت مالی، شرکت های خدمات مالی و شرکت های ساختمانی (ساخت و ساز املاک)و…

مزایای ثبت شرکت در قبرس

ثبت شرکت در قبرس این امکان را به متقاضی می‌دهد که پس از اتمام ۳ سال از ثبت شرکت، اقامت قبرس را دریافت نماید. ( البته به متقاضی و موسسین شرکت، اقامت موقت ۲ ساله داده می‌شود. ) که تحت شرایطی از جمله پرداخت مالیات و هزینه‌های بیمه اقامت موقت قابل تمدید است. مطابق قوانین تجاری قبرس، فعالیت های شغلی در قبرس می‌بایست در قالب یک شرکت تجاری یا غیر تجاری ثبت شده راه اندازی شود و کلیه حساب های بانکی متقاضی و موسسین جهت جلوگیری از جرایم مالی مثل کلاهبرداری و پولشویی مورد بررسی قرار می گیرند.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس

در مجموع دو نوع شرکت در کشور قبرس می توان به ثبت رساند:

شرکت تجاری (Trading company):

شرکت هایی که در زمینه واردات، صادرات، خرید و فروش و به طور کلی ارائه خدمات تجاری جهت کسب درآمد ایجاد می‌شوند. در این نوع شرکت ها مطابق قوانین تجارت قبرس، هیچگونه محدودیت جهت ارائه طرح توجیهی اقتصادی وجود ندارد. سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت و اخذ اقامت در شرکت های تجاری قبرس، حداقل ۱۷۰ هزار یورو می‌باشد.

شرکت خدماتی (Service company):

به شرکت هایی گفته می‌شود که تنها می‌توانند خدمات ارائه دهند و از این روش درآمد کسب نمایند. سرمایه مورد نیاز جهت شرکت خدماتی در قبرس ۶۵ هزار یورو می‌باشد.

بعد از اتمام مراحل مربوط به ثبت شرکت، اجازه ی افتتاح حساب بانکی در قبرس به متقاضی داده می‌شود و مبالغ ۱۷۰ هزار یورو یا ۶۵ هزار یورو باید در حساب شرکت به عنوان سپرده گذاشته شود و تایید پرداخت به بانک به اداره مهاجرت قبرس ارائه شود.

مبالغ فوق تا زمان اخذ اقامت متقاضی در بانک خواهد ماند و پس از اخذ اقامت موقت قبرس، متقاضی می‌تواند مبلغ را از بانک دریافت نماید.

ارکان شرکت در قبرس

چهار مدیر که عضو هییت مدیره باشند:

 • رییس هیت مدیره
 • مدیرعامل شرکت
 • منشی شرکت
 • بازرس

تمامی شرکت هایی که در کشور قبرس به ثبت می‌رسد می‌بایست دارای هییت مدیره و در راس آن‌ها مدیرعامل و رییس هییت مدیره باشند. برای شرکت حداقل یک منشی و یک بازرس می‌بایست انتخاب شود.

در اساسنامه شرکت باید وظایف هر یک از مدیران و مسوولین شرکت قید شود. به عنوان مثال تکالیفی برعهده منشی شرکت است ازجمله اینکه منشی می‌بایست مراسلات و مکاتبات و اسناد قانونی را دریافت نموده و در اختیار مدیران شرکت قرار دهد.

مشاغل مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قبرس

زبان اصلی کسب و کار انگلیسی است، اکثر کارفرمایان به برخی از دانش یونانی نیاز دارند. کسانی که دارای مدرک تحصیلی در زمینه مهندسی برق، امور مالی، فناوری اطلاعات و مخابرات هستند نیز تقاضای بالا هستند.

صنعت گردشگری بزرگترین بخش تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می‌دهد و کارگران بین‌المللی معمولا فرصت هایی را در این بخش پیدا می کنند. سایر صنایع عمده عبارتند از:

 • بنگاه مشاور املاک
 • شرکت های توریست و گردشگری
 • تصدی حمل و نقل دریایی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس

 1. تکمیل فرم ها و پرسش نامه های مربوط به ثبت شرکت در قبرس
 2. انتخاب نام شرکت (باید با مشورت وکیل رسمی قبرس انجام شود)
 3. تصویر پاسپورت که حداقل ۳ سال اعتبار داشته باشد (تصویر پاسپورت حتما باید به صورت رنگی باشد)
 4. تاییدیه عدم سو پیشینه که می‌بایست ترجمه رسمی شده و با مهر سفارت قبرس قابل قبول است
 5. ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی متقاضی ثبت شرکت
 6. گواهی اشتغال به کار (چنانچه متقاضی در کشور مبدا شرکت یا تجارتی داشته است می‌بایست مدارک شرکت را ترجمه نموده و به تاییده سفارت قبرس برساند.)
 7. تهیه طرح توجیهی بیزینس پلان که به تایید اداره بازرگانی رسیده باشد
 8. ترجمه ی مدارک شناسایی متقاضی و همراهان وی

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ثبت شرکت در قبرس

همانطور که می دانید ثبت شرکت به تنهایی باعث اخذ تابعیت قبرس نخواهد شد. منتها متقاضی ثبت شرکت می‌تواند جهت مهاجرت به قبرس درخواست ویزای همراه نماید. ویزای همراه شامل، همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می‌باشد. همراه می‌تواند همزمان با متقاضی، اقامت موقت قبرس را اخذ نماید و فرزندان متقاضی از مزایای تحصیل رایگان یا کم هزینه برخوردار خواهند شد.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای قبرس به چه صورت است؟

برای مهاجرت به قبرس راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟