blank
مهاجرت به سوئد از طریق کار
فوریه 17, 2019
blank
مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری
فوریه 17, 2019
نمایش همه

مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

اگر به دنبال راهی آسان برای دریافت اقامت کشور سوئد هستید، ما به شما دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت در سوئد را پیشنهاد می دهیم. رشد اقتصادی کشور سوئد بعد از جنگ جهانی دوم پیشرفت چشمگیری به خود گرفت. درآمد این کشور از طریق صادرات محصولات صنعتی فراهم می شود. در سوئد قانون تساوی انسان ها از نظر درآمد بسیار مورد توجه قرار می گیرد و به همین دلیل است که تعداد افراد فقیر یا کم درآمد در سوئد بسیار پایین گزارش شده است. از دلایل رشد جمعیت این کشور هم می‌ توان به مهاجر پذیر بودن آن در طول تاریخ اشاره کرد. قبل از ورود به کشور سوئد به منظور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد، شما باید با راهکار ها و مراحل ثبت شرکت در سوئد آشنایی کامل پیدا کرده و با اطلاعات کامل نسبت به ثبت شرکت در سوئد اقدام کتید. این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود تا درباره سوئد اطلاعاتی کسب کنید.

در این مقاله شما را با مراحل و قوانین ثبت شرکت در سوئد برای افراد خارج از کشورهای عضو شینگن آشنا می کنیم.

انواع شرکت ها برای ثبت شرکت در سوئد

برای انجام مراحل ثبت شرکت در سوئد، ابتدا شما باید بدانید که قصد درخواست و ثبت چه نوع شرکتی در سوئد را دارید و با تصمیم گیری درست اقدام به درخواست خود کنید. انواع شرکت برای ثبت شرکت در سوئد به شرح زیر است:

 • شرکت انحصاری
 • شرکت تعاونی
 • شرکت تعاونی با مسئولیت محدود
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • موسسه اقتصادی

 

 

blank

 

 

ثبت شرکت در سوئد – شرکت انحصاری

همان ‌طور که از نام این شرکت پیداست، فرد تأسیس کننده پس از ثبت شرکت در سوئد باید تمامی مسئولیت های شرکت مانند بدهی های شرکت، هزینه بیمه شرکت که ۲۵ درصد درآمد شرکت را شامل می شود و همچنین هزینه مالیات شرکت را قبول کند.

ثبت شرکت در سوئد – شرکت تعاونی

این نوع شرکت می تواند از چند شریک تشکیل شده باشد ولی حداقل باید ۲ شریک داشته باشد. هر یک از شرکا باید هزینه های مالیات مربوط به خود را پرداخت کنند و هر کدام می توانند نیروی کار استخدام کنند. این شرکت می تواند سرمایه اولیه هم نداشته باشد. بعضی از مواقع هم ممکن است که یکی از شرکا مجبور به پرداخت بدهی شریک دیگر باشد. این از نکات حائز اهمیت برای ثبت شرکت در سوئد است.

ثبت شرکت در سوئد – شرکت تعاونی با مسئولیت محدود

این شرکت تفاوت چندانی با شرکت تعاونی ندارد ولی باید سرمایه اولیه داشته باشد و در این نوع شرکت فقط یک نفر از مدیران باید مسئولیت بدهی های شرکت را به عهده بگیرد.

ثبت شرکت در سوئد – شرکت با مسئولیت محدود

پس از ثبت شرکت در سوئد، معمولاً فعالیت این نوع از شرکت ها با انگیزه بسیار بالایی دنبال می شود، زیرا باید پنجاه هزار کرون یا تقریباً ۷۸۰۰ دلار به عنوان سرمایه اولیه داشته باشد. در این نوع شرکت باید سالانه گزارش های شرکت را به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنند. این شرکت ها باید دارای حداقل یک مدیر و یک قائم مقام باشند. در این شرکت‌ ها باید ۲۶٫۳% از درآمد سالیانه شرکت را به عنوان مالیات پرداخت کرد. همچنین لازم به ذکر است که اگر شرکت به ورشکستگی برسد، تمامی دارایی ها و سرمایه های خود را از دست می دهد.

ثبت شرکت در سوئد – موسسه اقتصادی

تفاوت این نوع از شرکت با شرکت قبلی در آن است که دیگر نیازی به ثبت آن در اداره ثبت شرکت ها پس از ثبت شرکت در سوئد نیست و برای تأسیس آن باید حداقل ۳ نفر اقدام کنند و هرکدام از آن‌ ها نیز حق ورود به جلسه را دارند.

مراحل ثبت شرکت در سوئد

برای ثبت شرکت در سوئد باید یک فرم مربوطه درخواست ثبت شرکت را پر کنید و نامی برای شرکت خود انتخاب کنید که اگر این نام خاص باشد، تأسیس کننده شرکت باید یک حساب بانکی قبل از فرایند ثبت شرکت در سوئد باز کند. پس از انجام مراحل ثبت و قبولی آن یک نقشه راهبردی برای شرکت با همکاری تأسیس کننده تهیه می شود.

بعد از این که متقاضی توانست گواهی ثبت شرکت در سوئد را دریافت نماید، یک بیانیه توسط دفاتر روزنامه ای در سوئد منتشر و به منظور تأسیس شرکت جدید منتشر می شود. ثبت مالیات شرکت توسط مقامات مالیاتی سوئد انجام می پذیرد. همچنین مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری یا تجاری هم با گرفتن وقت سفارت سوئد انجام می گیرد.

شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد

 • توانایی متقاضی برای تأمین هزینه های خود و همراهان برای مدت آزمایشی ۲ سال که هزینه های آن به این صورت است. دویست هزار کرون برای شخص متقاضی، صد هزار کرون برای همسر و پنجاه هزار کرون برای هر فرزند.
 • آشنایی متقاضی ثبت شرکت در سوئد با زبان انگلیسی و یا سوئدی که در بعضی از مشاغل، فرا داشتن هر دو زبان الزامی است.
 • فرد متقاضی باید حتماً دارای تجربه شخصی برای ایجاد و راه اندازی شغل باشد.
 • گذرنامه فرد متقاضی باید دارای اعتبار زمانی درخواست شده باشد.
 • کالاهایی که در شرکت تولید می شود و یا خدماتی که ارائه می دهد باید حتماً در سوئد عرضه شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد

 • مدارک و ریز حساب بانکی شما جهت بررسی این که شما توانایی پرداخت هزینه های خود، همسر و فرزندان را داشته باشید و توانایی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد برای تهیه موارد اولیه شرکت مانند تهیه ماشین آلات و غیره.
 • ارائه گواهی اشتغال به کار.
 • اصل سند مالکیت.
 • نامه ای که در آن اهداف متقاضی برای ثبت شرکت در سوئد نوشته شده باشد.
 • فتوکپی و اسکن گذرنامه افراد خانواده و همراه.
 • فتوکپی از صفحات اطلاعات شخصی و مدت اعتبار در گذرنامه و همچنین کپی صفحات دارای مهر اقامت و ویزای کشور های دیگر که در گذرنامه ثبت شده باشد.
 • دو قطعه عکس رنگی.
 • گواهی سوء پیشینه به صورت ترجمه شده.
 • در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد، باید مدارک رسمی شرکت را ارائه دهد.
 • و در آخر مصاحبه در داخل سفارت و انگشت نگاری فرد متقاضی.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر شما ثبت شرکت در سوئد را انجام دادید و در سوئد اقامت موقت دریافت کرده اید، دیگر نمی توانید در کسب و کار فرد دیگری مشغول به کار شوید و فقط مسئول اداره شرکت خود هستید.

blank

دانشجویان متقاضی ثبت شرکت در سوئد

در صورتی ‌که در حال حاضر با اقامت تحصیلی در سوئد زندگی می ‌کنید و قصد ثبت شرکت در سوئد و دریافت اقامت کاری را دارید، باید قبل به اتمام رسیدن تحصیلات و اقامت تحصیلیتان تقاضانامه ثبت شرکت در سوئد را ارائه دهید. شما باید کارنامه تحصیلی خود که دارای حداقل ۳۰ نمره دانشگاهی و یا اتمام یک ترم تحقیقی یا پژوهشی باشد را ارائه دهید.

باید به این نکته توجه کنید که قبل از دریافت تائیدیه اداره مهاجرت به کشور دیگری سفر نکرده و از سوئد خارج نشوید، زیرا بازگشتتان به این کشور تا زمانی که پاسخ اداره مهاجرت را دریافت نکرده اید به مشکل بر می خورد.

دریافت اقامت اعضای خانواده و همراهان در سوئد

در صورتی که به همراه شما خانواده تان هم درخواست اقامت سوئد را دارند میتوانید از گزینه ثبت شرکت در سوئد بهره ببری و باید تا مدت زمانی که ذکر شده است اقامت موقت خود را با پر کردن فرم های مربوطه و ارائه آن به سفارت دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت خانواده در سوئد به شرح زیر است.

 • ارائه کپی عقد نامه برای افراد متأهل.
 • در صورت فرزند دار بودن باید شناسنامه فرزندان را ارائه دهید.
 • فتوکپی از صفحات اطلاعات شخصی و مدت اعتبار در گذرنامه و همچنین کپی صفحات دارای مهر اقامت و ویزای کشور های دیگر که در گذرنامه ثبت شده باشد.
 • رضایت نامه سرپرست کودک در صورتی که یکی از سرپرستان کودک حضور نداشته باشد.
 • در صورتی که درخواست دریافت اقامت سوئد متقاضی و همراهان به صورت همزمان انجام نگیرد باید نامه ای با توضیحات درباره حضور همراهان با فرد متقاضی ارائه گردد.

دریافت اقامت و اجازه فعالیت کاری بعد از پایان اعتبار اجازه کار

باید این نکته در رابطه با ثبت شرکت در سوئد را به یاد داشته باشید که قبل از اتمام اعتبار شما برای اقامت و اجازه کار در سوئد حتماً تقاضانامه خود را برای تمدید اجازه کار به اداره مهاجرت تحویل دهید.

همچنین اگر شما دارای اقامت کاری سوئد از طریق ثبت شرکت در سوئد باشید، می توانید بعد از گذشت مدت زمانی ۲ سال، اقامت دائم سوئد را دریافت کنید.

شرایط مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم سوئد

 • شما باید بعد از گذشت این دو سال، توانایی پرداخت و فراهم کردن هزینه های خانواده و همراهان را از طریق ثبت شرکت در سوئد داشته باشید.
 • باید اصول حسابداری را به صورت کامل در ارائه گزارش های مالی شرکت رعایت کنید.
 • مجوز های مورد نیازی که برای شرکت کسب کرده اید.
 • شما باید در هر سال حداقل ۶ ماه را در کشور سوئد زندگی کرده باشید.

مزایای ثبت شرکت در سوئد توسط شما

 شما پس از ثبت شرکت در سوئد به بازارهای اروپایی دسترسی کامل دارید، می ‌توانید از برند اروپایی استفاده کنید، هزینه های اداره شرکت نسبت به کشورهای دیگر بسیار کمتر خواهد بود، قوانین گمرکی در کشور های عضو شینگن آزاد است، دریافت اقامت شینگن برای همراهان و خانواده، افتتاح حساب شخصی و شرکتی، درخواست گذرنامه ۵ سال بعد از دریافت اقامت دائم امکان پذیر است.

مهاجرت به سوئد و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئد از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئد می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL  تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟