اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی
اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی (سال۲۰۲۰)
مارس 9, 2020
اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی (سال۲۰۲۰)
مارس 10, 2020
نمایش همه

ثبت شرکت در ایتالیا سال( ۲۰۲۰)

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا در هنگام مهاجرت به ایتالیا ۲۰۲۰ و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت ایتالیا چه شرایطی دارد ؟ یکی از موضوعات بسیار مهم و معروف در جهت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا است . به طور کلی راه های  مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد . در این مقاله موسسه حقوقی و مهاجرتی REL در خصوص اخد اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا توضیحاتی را خواهیم داد.

افرادی که خواهان اخد اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا و یا تمکن مالی در ایتالیا و یا خرید ملک در ایتالیا هستند ابتدا باید درباره ی قوانین کشور ایتالیا در این مورد اطلاعاتی را جمع آوری نمایند. در مرحله ی بعد باید درباره ی مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا اطلاعاتی را جمع آوری نمایند.در سال های اخیر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا از روش ها و مسیرهای ورود و اقامت در این کشور است.

برای ثبت شرکت در ایتالیا ، شما باید در نظر داشته باشید که ثبت تجارت و شرکت در ایتالیا توسط ۱۹ اتحادیه استانی و ۱۳ مرکز منطقه ای ، صد دفتر به طور خصوصی انجام می پذیرد . اداره ثبت شرکت ها در کشور ایتالیا وظیفه ارائه اطلاعات و خدمات ثیت شرکتی به تمام نفرات حقیقی و حقوقی که به صورت فعال فعالیت می نمایند و قصد ثبت شرکت در ایتالیا را دارند را دارا می باشد .

ثبت شرکت از طریق دفاتر تجاری ایتالیا ، در این نوع ثبت شرکت از دو راه تکمیل فرم های اینترنتی و به صورت دستی در دفاتر در مراکز ثبت شرکت ایتالیا انجام می پذیرد . مدارک جهت ارائه عبارت اند از : فرم تقاضا نامه ، سین شرکت ، اساسنامه شرکت ، تعیین نفرات هیئت مدیره و مشخصات هویتی آنان ، درصد مالیات و سرمایه شرکت ، سهام شرکت ، بیمه شرکت و کارکنان آن . در صورتی که فرد متقاضی بخواهد از طریق اینترنتی این موارد را آپلود نماید می بایست فرم اینترنتی مربوطه را نیز تکمیل و تسلیم نماید . موارد فوق الذکر در info camera پورتال ویژه انجام می پذیرد . در صورت تأیید موارد ثبتی و هویتی باید تمام موارد را به اداره ثبت تجارت ایتالیا ارائه نمایند .

انواع ثبت شرکت در ایتالیا :

در کشور ایتالیا بر سه نوع عمدتا ثبت شرکت انجام می پذیرد :

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)
 • ثبت شرکت سهامی عام (SPA)
 • ثبت شرکت شعب

ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)

این نوع ثبت شرکت بالاترین طرفدار را در این زمینه ثبت شرکت ها دارد . برای ثبت شرکت در این نوع تایپ شما می توانید با حداقل مبلغ ۱۰٫۰۰۰ یورو می توانید ثبت شرکت خود را عملی نمایید . در این نوع ثبت شرکت هیچ گونه محدودیتی برای تعداد سهام دار ایجاد نخواهد کرد و هر تعداد سرمایه گذار که بخواهد می تواند از این نوع ثبت شرکت انجام دهد . در این نوع ثبت شرکت جالب است بدانید که حسابرسی به صورت سالیانه انجام می پذیرد . این نوع ثبت شرکت به صورت کوچک خواهد بود .

برای این نوع ثبت شرکت حداقل یک مدیر نیاز می باشد . با این تفاسیر بهتر می باشد که حداقل دو سهامدار در این ثبت شرکت ورود نمایند . در این صورت باید در موضوع ثبت شرکت از ‘Società Uninominale’ استفاده خواهد شد . که عملا نامحدود تلقی خواهد شد .

ثبت شرکت سهامی عام (SPA) :

این نوع ثبت شرکت عموما برای شرکت های بزرگ و متوسط می باشد. حداقل هزینه برای ثبت شرکت در ایتالیا مبلغ ۱۲۰٫۰۰۰ یورو می باشد . باید حداقل یک مدیر برای این ثبت شرکت معرفی نمایید . در این نوع ثبت شرکت محدودیتی برای تعداد نفرات اقدامی برای افراد سهام دار خارجی نخواهد بود . حسابرسی شرکت بعد از ثبت شرکت آغاز خواهد شد .

یک شرکت SPA شبیه به یک PLC در انگلستان، و نوع معتبر ترین شرکت در ایتالیا است. این در اصل یک شرکت سهام که سهام ارائه می دهد عمومی، و یا از طریق یک پیشنهاد خصوصی به بنیانگذاران آن

اگر شما نیاز به کار با حروف قابل توجهی از اعتباری، وام و یا مایل به کار در بازارهای تحت نظارت، باز کردن یک SPA ممکن است مناسب ترین نوع شرکت. مسئولیت اعضای یک SPA (شرکت سهامی خاص) محدود به میزان سرمایه صادر شده توسط سهام است.

 • حداقل یک مدیر مورد نیاز است.
 • حداقل سرمایه ۵۰٫۰۰۰ € است.
 • حداقل ۲۵٪ از سهم نیازهای سرمایه با یک بانک در ایتالیا قبل از عمل از ثبت شرکت را می توان نهایی سپرده خواهد شد.
 • یک دفتر فیزیکی مورد نیاز نمی باشد (یک دفتر مجازی کفایت خواهد کرد برای به دست آوردن تعداد مالیات بر ارزش افزوده).
 • هیچ محدودیتی در سهامداران خارجی وجود ندارد.
 • حساب حسابرسی با ثبت نام از شرکت ها ثبت می شود.

 

ثبت شعب شرکت :

این نوع ثبت شرکت باید یک مدیر معرفی شود . در صورتی که شرکت دوم در ایتالیا باشد و شرکت مادر در کشوری دیگر باشد باید تمام بدهی های مالیاتی را شرکت مادر بر عهده بگیرد . نیازی به گزارش مالی نخواهد بود، فقط باید حساب شرکت باز بماند .

مراحلی که برای ثبت شعب در ایتالیا باید سپری نمود: اگر شما قصد راه اندازی یک کسب و کار در ایتالیا را دارید می تواند بهترین گزینه برای شما ایجاد لینک بزرگی با سایر کشور ها و مناطق اقتصادی باشد . موارد مورد توجه در این نوع ثبت شرکت این است که تمامی موارد حقوقی شرکت بر عهده شعبه مادر می باشد . و در این نوع ثبت شرکت اینکه ، شرکت مادر خارجی مسئول برای همه بدهی از شعبه ایتالیایی است. و حداقل یک مدیر مورد نیاز است. حساب برای شرکت باید همیشه حفظ شود اما هیچ گزارش مورد نیازی وجود ندارد. شعبه باید یک نماینده قانونی از شعبه که باید در ایتالیا مستقر باشد را منصوب کند. شما یک دفتر ثبت نام برای شعبه نیاز دارید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت شعبه :

مدارک باید مطابق با اسناد پایان نامه قانون ایتالیا باید به ایتالیایی ترجمه شود و شامل این موارد می باشد:

 • گواهی ثبت شرکت مادر
 • گواهی از اختلاط.
 • تفاهم نامه و اساسنامه.
 • اسامی مدیران شرکت و دبیر.

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا :

برای افرادی که بخواهند یک استارت آهسته داشته باشند و به طور آهسته به یک شهرت چشمگیر برسند . ایتالیا بهترین گزینه برای اقدام می باشد . لذا ایتالیا نیز در این راستا از سرمایه گذاران خارجی استقبال می نماید . در کشور ایتالیا در حال حاضر گام های بسیار خوبی در زمینه پیشبرد خود برای ترقی و بستر سازی برای جذب سرمایه گذار انجام داده است .

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

 • شرکت و معافیت های مالیاتی محلی به مدت ده سال در مناطق بیکاری بالا
 • کمک های مالی تحقیق و توسعه پوشش تا ۵۰ درصد از کل هزینه های R & D
 • وام های کم بهره برای شرکت مشوق صادرات کالا ایتالیایی

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای ایتالیادر سال ۲۰۲۰ به چه صورت است؟

برای مهاجرت به ایتالیا راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *