blank
مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری
فوریه 16, 2019
blank
مهاجرت به لتونی از طریق کار
فوریه 16, 2019
نمایش همه

مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل

blank

تحصیل در لتونی

اگر به دنبال تحصیل در کشوری اروپایی ، با هزینه کم هستید ، کشور لتونی می تواند انتخاب مناسبی به نظر برسد . لتونی کشوری اروپایی با هزینه کم است که عضو اتحادیه اروپا نیز می باشد و سیستم آموزشی قوی در زمینه های مختلف دارد . در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی REL به بررسی هزینه های تحصیل در لتونی پرداخته اند . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به لتونی و هزینه های تحصیل در این کشور ، می توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی REL در ایران و اروپا تماس حاصل فرمایید . کارشناسان ما همواره آماده یاری رساندن به شما در تمامی زمینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا و دریافت ویزا هستند.

blank

 

بررسی هزینه های تحصیل در لتونی

تحصیل در لتونی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آنها تامین هزینه های لازم جهت تحصیل است . برخی تصور می کنند که تحصیل در خارج از کشور تنها شامل مخارج دانشگاه می شود و مطابق با آن تصمیم به مهاجرت می گیرند . اما دقت کنید که از ابتدای راه شما متحمل هزینه های مختلفی خواهید شد که هرچند کم می تواند در انتخاب مسیر و کشور مورد نظرتان موثر باشد . در ابتدا به بررسی مهم ترین بخش هزینه ها و سپس سایر موارد خواهیم پرداخت .

هزینه های تحصیل در لتونی به فاکتورهای مختلف بستگی دارد که مهم ترین آن انتخاب دانشگاه محل تحصیل است . دانشگاه های دولتی با دانشگاه های خصوصی تفاوت داشته و شهریه های مختلفی را دریافت می کنند . هزینه تحصیل می تواند از ۱۲۰۰ یورو در رشته های علوم انسانی شروع شده و به ۱۳۰۰۰ یورو در رشته های پزشکی برسد .

طبیعتا هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به مراتب از دانشگاه های خصوصی کمتر است اما پذیرش گرفتن نیز سخت تر می باشد . اکثر دانشجویان خارجی جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی اقدام می کنند . پس بهتر است که شما هزینه ها را مطابق با این دانشگاه ها برآورد کنید .

ذکر این نکته لازم است که هزینه های تحصیل در لتونی و دانشگاه های آن برای افراد خارج از اتحادیه اروپا متفاوت است و کسانی که اقامت یکی از کشورهای اروپایی را ندارند باید هزینه تحصیل خود را به صورت کامل پرداخت کنند و حتما نیاز به دریافت ویزا تحصیلی لتونی خواهند داشت . در صورتی که متقاضیان داخل اروپا هزینه کمتری را پرداخت کرده و نیازی به دریافت ویزا نیز نخواهند داشت .

آشنایی با کشور لتونی برای تحصیل

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشور لتونی تحصیل در این کشور است . اما به این نکته توجه داشته باشید که هیچ کشوری از همان ابتدا به دانشجویان اقامت دائم نمیدهد و شما باید از روش های صحیح و پیمودن مراحل مختلف به اقامت برسید . لتونی کشوری در شمال اروپا با پایتختی شهر ریگا است جمعیت این کشور دو میلیون و دویست هزار نفر بوده و از کم تراکم ترین کشورهای اروپا به شمار می رود . زبان لتونیایی در میان تمام مردم رواج دارد که از خانواده زبان های هند و اروپایی می باشد ، البته زبان روسی همچنان در میان برخی از مردم وجود دارد .

لتونی که در سال ۱۹۹۱ از شوروی سابق اعلام استقلال نمود در حدود ۲۷ درصد ، ساکن روسی را در خود جای داده است . لتونی آب و هوای مرطوب و معتدلی دارد و می توان آن را کشور چهار فصل نامید . روزهای بارانی نسبتا زیاد و زمستان ها سرد و یخبندان است . لتونی کشوری شاد با مراسم رقص و آواز متنوع است که می تواند خاطرات لذت بخشی را برای شما در زمان تحصیل در بهترین دانشگاه های لتونی به ارمغان آورد .

بورسیه تحصیلی در کشور لتونی

دانشگاه های لتونی به افرادی که رزومه تحصیلی قوی دارند و یا می خواهند در این کشور کارهای تحقیقاتی انجام بدهند نیز بورسیه تحصیلی اعطا می کند که سبب کاهش هزینه های تحصیل در لتونی می شود . البته بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارد و شما باید مطابق با رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید اقدام کنید . این بورسیه می تواند بخشی از شهریه دانشگاه تا تمام آن را در برگیرد . در مقطع دکترا می توان با دریافت بورسیه به تحصیل مشغول شد و در برخی موارد نیز ممکن است مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه به دانشجویان داده شود.

هزینه بیمه درمانی در زمان تحصیل در لتونی

یکی از مواردی که هر دانشجو باید آن را از زمانی که به تحصیل مشغول می شود پرداخت کند بیمه درمانی است . این بیمه مخارج درمانی دانشجویان را به صورت قابل توجهی پوشش می دهد و می تواند ماهیانه از ۵۰ تا ۱۰۰ یورو را شامل شود .

 

blank

هزینه های زندگی در لتونی

هزینه زندگی در کشور مورد نظرتان مانند لتونی بخش مهمی از هزینه تحصیل شما در این کشور به شمار می رود . فراموش نکنید در هنگام برآورد هزینه ها باید به طور دقیق و جزئی تمام هزینه های زندگی خود و در صورت داشتن همراه تمامی افراد را بررسی کرده و با درک و اطلاع کامل اقدام به مهاجرت کنید . پس از پرداخت هزینه های دانشگاه شما باید هزینه خوابگاه یا محل اقامت خود را به عنوان دومین گزینه مهم در لیست هزینه ها در نظر بگیرید .

دانشگاه ها خوابگاه هایی را با امکانات مناسب در اختیار متقاضیان قرار می دهند که می تواند از ۷۰ تا ۱۲۰ یورو را شامل شود . در صورتی که تمایل به اجاره خانه مستقل دارید باید تا ۳۵۰ یورو را در نظر داشته باشید . هزینه حمل و نقل عمومی برای هر فرد دانشجو در حدود ۵۰ دلار ماهیانه خواهد بود . هزینه خوراک متناسب با ذائقه شما متغیر است اما ماهیانه به طور متوسط ۴۰۰ یورو می تواند باشد . در مجموع یک فرد دانشجو برای زندگی در لتونی هزینه ای در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه را خواهد داشت .

هزینه اخذ پذیرش و صدور ویزا

بخش دیگری از هزینه های تحصیل در لتونی  مربوط به دانشگاه است که شما باید در هنگام درخواست جهت بررسی مدارک پرداخت نمایید . در صورتی که موفق به اخذ پذیرش شوید باید با نامه ای که از سوی دانشگاه برای شما فرستاده می شود تقاضای ویزای تحصیلی کنید که سفارت نیز در حدود ۵۰ تا ۷۰ یورو را از شما درخواست می کند . این مبلغ ربطی به قبولی و یا رد درخواست شما ندارد و در هر صورت باید آن را پرداخت کنید .

انجام فرآیند مهاجرت ، مخارجی جزئی مانند ترجمه اسناد و مدارک یا تهیه بلیط برای رفت و آمد در طول پذیرش و غیره را می تواند به همراه داشته باشد و شاید در مجموع مقدار قابل توجهی را شامل شود . شما باید از همان ابتدا مبلغی را برای انجام این گونه خدمات به طور جداگانه اختصاص دهید . کارشناسان ما می توانند به صورت جزئی و ذقیق تمام هزینه ها را در اختیارتان قرار دهند .

در نهایت می توان گفت که مهاجرت امری مهم و حساس است و اگر با دقت و حساسیت لازم انجام نگیرد می تواند خسارات مالی ، زمانی و حتی روحی را به همراه داشته باشد . بسیاری از موسسات با دریافت هزینه های هنگفت ادعای دریافت ویزا در مدت زمان های غیرمعقول را دارند که تنها روش هایی برای سوء استفاده از سرمایه و اعتماد شما می باشد .

شما می توانید با خیالی آسوده با موسسه مهاجرتی رحمانی تماس حاصل کرده و تمامی امور خود را به متخصصان ما بسپارید تا به بهترین شیوه ممکن و از روش های کاملا قانونی به شما مشاوره دهند . جهت هرگونه سوال در رابطه با بهترین دانشگاه های لتونی و هزینه های تحصیل در لتونی با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

مهاجرت به لتونی و سخن پایانی:

مهاجرت به لتونی از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به لتونی می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 تماس با موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟