اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری
اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری در سال(۲۰۲۰)
فوریه 17, 2019
blank
مهاجرت به سوئد از طریق کار
فوریه 17, 2019
نمایش همه

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

blank

آیا به دنبال تحصیل در یکی از برترین کشور های اروپایی هستید؟ آیا به دنبال تحصیل با هزینه کم در یکی از امن ترین و زیباترین کشور های دنیا هستید؟ آیا به دنبال شرایط ادامه تحصیل در سوئد هستید؟ آیا اعزام دانشجو به سوئد را راهی برای رسیدن به بالاترین درجات علمی در نظر گرفته اید؟ مطلب حاضر به بررسی شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سوئد می پردازد. کشور سوئد یکی از برترین کشور های اروپایی برای ادامه تحصیل می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیلات در سوئد و نسبت به پذیرش از دانشگاه های سوئد اقدام می کنند .

موسسه مهاجرتی رحمانی با سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به سوئد، شما عزیزان و متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور اروپایی را همراهی خواهد کرد و راه های ادامه تحصیل در سوئد را بر روی شما خواهد گشود. البته شخص پس از تحصیل در این کشور باید نسبت به اخذ اقامت در سوئد و کسب تابعیت این کشور اقدام کند. شایان ذکر است راه کار در سوئد و سرمایه گذاری در این کشور نیز از راه های مهاجرت به سوئد است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سوئد

کشور سوئد با وسعت ۴۴۹،۹۶۴ کیلومتر مربع در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از شرق با فنلاند همسایه می باشد و روابط نزدیکی با این کشور دارد. از این رو دومین زبان رسمی کشور فنلاند، سوئدی است. حتی این دو کشور از لحاظ شرایط تحصیلی، شرایط پذیرش از دانشگاه ها و شرایط اقتصادی کاملا مشابه همدیگر هستند به طوری که زبان تحصیل و تدریس در کشور فنلاند در مقطع لیسانس زبان فنلاندی و سوئدی می باشد.

پایتخت سوئد استکهلم می باشد و برترین دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه KTH که یک دانشگاه دولتی سلطنتی است در این شهر قرار دارد.

سیستم تحصیل رایگان در سوئد از سال ۲۰۱۱ حذف شده و هم اکنون دانشجویان جهت تحصیل در این کشور باید مبلغ را پرداخت کنند، هزینه ی تحصیل در سوئد را در این مطلب ارائه می دهیم. همین باعث شده که عده ی زیادی قبلاً نسبت به مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل اقدام کنند ولی هم اکنون شرایط تحصیل رایگان در اتریش یا تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی سوئد

تحصیل در سوئد تا سال ۲۰۱۰ در تمامی مقاطع به صورت رایگان بود اما از سال ۲۰۱۱ به بعد، کیفیت مناسب خدمات ارائه شده توسط دانشگاه این کشور سبب شد تا افراد زیادی تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد را داشته باشند. لذا افزایش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی سبب گردید تا مسئولین دانشگاه جهت جلوگیری از کاهش خدمات آموزشی و غیر آموزشی اقدام به دریافت شهریه نمایند.

تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس برای تمامی رشته ها به زبان سوئدی است و فرد متقاضی برای اعزام دانشجو به سوئد نیازمند تسلط کامل به زبان سوئدی می باشد.

تحصیل در سوئد در دوره مقطع لیسانس مانند سایر کشورها ۴ ساله می باشد و دانشجو پس از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی و ۴ سال تحصیل در این کشور موفق به اخذ مدرک لیسانس می شود. هزینه تحصیل در سوئد در تمامی رشته ها بین ۷۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ کرون می باشد که باید به صورت سالیانه پرداخت شود. البته این هزینه تحصیل شامل هزینه خوابگاه و جای اسکان نمی شود. هزینه خوابگاه دانشجویی با هزینه زندگی ماهیانه محاسبه می گردد. هزینه زندگی در کشور سوئد به صورت ماهیانه حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کرون می باشد که البته فرد متقاضی و دانشجو با داشتن اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته (مرتبط یا غیر مرتبط) می تواند مقداری از هزینه تحصیل و زندگی و اسکان خود را تامین کند.

 

 

blank

 

 

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کارشناسی ارشد و دکترا سوئد

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مانند لیسانس منوط به پرداخت شهریه سالانه ۷۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ کرون می باشد. زبان تحصیل در سوئد در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی است و فرد نیازمند مدرک آیلتس (ارشد ۶.۵ و دکترا ۷) می باشد.

دانشگاه sweden university KTH سوئد

دانشگاه سلطنتی KTH سوئد یکی از برترین دانشگاه های اروپایی برای تحصیل در رشته مهندسی در سوئد است که در شهر استکهلم در پایتخت سوئد واقع شده است. تحصیل در این دانشگاه آرزوی خیلی از دانشجویان است. اما پذیرش در این دانشگاه بسیار سخت بوده و مستلزم داشتن سابقه تحصیلی و سابقه علمی بسیار بالا می باشد.

این دانشگاه دارای ۱۱ دپارتمان می باشد. این دپارتمان ها عبارتند از دپارتمان مهندسی پزشکی، دپارتمان صنایع مدیریت، دپارتمان مهندسی برق، دپارتمان IT.

جهت تحصیل در سوئد ، زبان تدریس در دانشگاه KTH زبان انگلیسی بوده و متقاضیان می توانند رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و این رشته را به زبان انگلیسی در این دانشگاه ادامه دهند.

مزایای تحصیل در سوئد

 • تحصیل در برترین دانشگاه های اروپا
 • اسکان در مجهزترین خوابگاه ها
 • اجازه ۲۰ ساعت کار (مرتبط یا غیر مرتبط) در هفته
 • امکان اخذ اقامت سوئد و در ادامه تحصیل تابعیت سوئد

یکی از برترین مزایای تحصیل در سوئد این است که بعد از اتمام تحصیل یک بازه زمانی به فرد دانشجو ارائه می شود و دانشجو در این بازه زمانی می تواند به دنبال کار مرتبط با رشته خود باشد، کار پیدا کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و بعد از چند سال اقامت دائم و تبعیت این کشور را اخذ کند.

 • سفر به ۳۲ کشور: با ادامه تحصیل در سوئد و اخذ اقامت موقت کشور سوئد فرد متقاضی می تواند به ۳۲ کشور عضو شینگن سفر داشته باشد.

تحصیل رایگان در سوئد

اگر به کشورهای متفاوت نگاه کنید به راحتی می توانید مقاصدی را انتخاب کنید که تحصیل در آن ها بسیار آسان و در برخی موارد حتی رایگان است یکی از این موارد کشور سوئد است، اما قابل به ذکر است که هر دانشجویی نمی تواند به صورت کاملا رایگان در آن جا تحصیل کند.

چه کسانی می توانند به صورت رایگان در کشور سوئد تحصیل کنند؟
دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا هستند و یا گذرنامه ای از یک کشور جز اتحادیه اروپا دارند. کشور سوئد یک مقصد گران قیمت برای دانشجویان بین المللی خواهد بود.
روش های مختلفی وجود دارد که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. برخی از موسسه های سوئدی نیز انواع مختلفی از بورس تحصیلی، بر مبنای رشته ی مورد نظر و ملیت متقاضیان را ارائه می دهند.
امروزه هزینه ها در این کشور در حدود ۸۰۰۰۰ یورو در سال بر اساس دانشگاهی که انتخاب کرده اید رسیده است. قابل به ذکر است که دانشجویانی که کشور سوئد را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی زیادی در سراسر جهان در پیش رو خواهند داشت.

 

 

blank

 

 

 

دانشگاه های معتبر سوئد

در زیر لیستی از دانشگاه معتبر این کشور ارائه شده است؛
 • دانشگاه کارولینسکا
 • دانشگاه آپسالا
 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه استکهلم
 • دانشگاه تکنولوژی کی تی اچ رویال
 • دانشگاه گوتنبرگ

هزینه تحصیل در سوئد

برای تحصیل در کشور سوئد باید بودجه ی مالی خود را بررسی کنید که در این جا یک مرور کلی خواهیم داشت بر هزینه های مختلفی که باید پرداخت کنید.
هزینه های تحصیل در سوئد بسته به رشته ی انتخابی متقاضی متفاوت است. به طور کلی هزینه های متوسط برای مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۲۹۰۰۰ دلار در سال است در حالی که در مقطع کارشناسی این هزینه ارزان تر خواهد بود.
طیف استاندارد هزینه های تحصیل به طور متوسط برای رشته های مختلف در زیر نشان داده شده است؛

 • رشته علوم انسانی ۸۰۰۰۰ کرون در سال
 • برنامه های فنی و علوم طبیعی ۱۲۰۰۰۰ تا ۱۴۵۰۰۰ کرون در سال
 • رشته های معماری و طراحی ۱۹۰۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰۰ کرون در سال

هزینه های تحصیلی برای هر رشته و در هر دانشگاه متغیر است.

نکته آخر این است که بعد از هزینه بر شدن دانشگاه های سوئد و در واقع عدم رایگان بودن تحصیل در سوئد و همچنین صدور بسیار سخت ویزا از طرف سفارت سوئد ، استقبال مراجعه کنندگان به موسسات اعزام دانشجو به سوئد جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز کمتر شده است و بیشتر تقاضا ها جهت تحصیل رایگان هم اکنون به سوی تحصیل در اتریش و تحصیل در آلمان رفته است.

جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت رسمی تحصیل در سوئد مراجعه کنید،

مهاجرت به سوئد و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئد از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئد می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL  تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟