زمان مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان
زمان مورد نیاز مهاجرت به آلمان
آگوست 23, 2020
مهاجرت به اروپا
مهاجرت به اروپا (اخذ اقامت کشورهای اروپا)
آگوست 23, 2020
نمایش همه

مهاجرت به مجارستان و انواع روش های مهاجرت به مجارستان

اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان

اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان از طریق های متفاوتی اتفاق می افتد. هزینه و مدت زمان اخذ ویزای مجارستان با توجه به روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید، متفاوت می باشد.

در مجارستان بارندگی بسیار اتفاق می‌ افتد به همین جهت این کشور بسیار سرسبز و دارای جنگل های متنوع است. جمعیت جمهوری مجارستان بیش از ۱۰۰۰۰۰۰۰ نفر و زبان دوم آنها آلمانی یا روسی است. مردمان کشور مجارستان مسیحی هستند و پروتستان ها حدود %۲۵ از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

جهت اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان انواع روش های زیر وجود دارد :

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت از طریق پناهندگی

شرایط اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان

برای اخذ ویزای مجارستان، حتما باید شرایط زیر را داشته باشید. در صورتی که هریک از شرایط زیر را ندارید، قید سفر به مجارستان را بزنید!

blank
اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان

شرایط ویزای مجارستان به ترتیب زیر می‌باشد:

اقدام به صورت تور گروهی: با توجه به افزایش تعداد پناهنده های ایرانی در کشور‌های حوزه شینگن، کشور مجارستان تصمیم گرفت تا به کسانی که به صورت انفرادی برای دریافت ویزا اقدام می‌کنند، ویزا اعطا نکند. به همین دلیل، در حال حاضر فقط می‌توانید در قالب تور گروهی برای اخذ ویزای مجارستان اقدام کنید.

گردش حساب: گردش حساب ۳ ماه اخیر متقاضی ویزای مجارستان، مهم ترین عامل اعطا و یا عدم اعطای ویزا به ایشان می‌باشد. منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ ورودی و خروجی به حساب اهمیت چندانی ندارد.

 

اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان از طریق تولد :

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد از جمله موضوعاتی است که اگر چه خیلی پر طرفدار نمی باشد اما همچنان ذهن برخی افراد را به خود مشغول کرده است. کشور مجارستان، پس از اینکه در سال ۲۰۰۷ عضو شنگن شد، طرفداران زیادی پیدا کرده است و خیلی از ایرانی ها این سوال برایشان پیش آمده است که آیا می توانند از طریق به دنیا آوردن فرزندان در مجارستان اقامت این کشور را به دست آورند یا خیر؟

در راستای گرفتن اقامت از طریق تولد فرزند ۲ اصل حقوقی و مهم وجود دارد که این ۲ اصل عبارتند از:

اصل خون

اصل خاک

اصل خاک به این معنا می باشد که در صورتی که نوزادی در کشوری متولد شود تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بعضی کشورها از جمله کانادا، تابع این اصل هستند. اصل خون به این معنا می باشد که اگر نوزادی در کشوری متولد شود در صورتی که پدر یا مادر آن نوزاد دارای تابعیت این کشور باشند، تابعیت آنجا را اخذ خواهد نمود و صرف متولد شدن در خاک آن کشور، تابعیت را به همراه نخواهد داشت. در واقع ۹۹% کشورهای اتحادیه اروپا تابع این اصل هستند و سیستم خون دارند، مجارستان نیز تابع سیستم خون است.

کشور مجارستان تابع سیستم خون است در نتیجه به عنوان یک فرد ایرانی، در صورتی که فرزند وی در این کشور به دنیا بیاید به پدر و مادر اقامتی اعطا نخواهد شد. در نتیجه در صورتی که والدین اصرار به اخذ اقامت از طریق تولد فرزند دارند، می بایست به کشورهایی بروند که تابع سیستم خاک هستند؛ یعنی کشورهایی همچون برزیل و کانادا.

اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار :

مهاجرت به مجارستان از طریق کار یکی از مجبوب ترین راه های اخذ ویزای مجارستان می باشد. مجارستان کشوری واقع در اروپای مرکزی است که با کشورهایی نظیر اسلواکی ، چک و صربستان دارای مرز مشترک می باشد.پایتخت کشور مجارستان بوداپست نام دارد که از جمله شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور مجارستان محسوب می گردد.

زبان رسمی در کشور مجارستان زبان مجاری است و از نکات قابل توجه در رابطه با مجارستان عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و عضویت در پیمان شنگن می باشد. مجارستان کشوری است توریستی که سالانه پذیرای عده کثیری توریست می باشد.

از آن جایی که مجارستان کشوری از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، موقعیت خوبی برای زندگی و کار در مجارستان برای اتباع خارجی وجود دارد. این کشور دارای یک اقتصاد قوی می باشد که بر روی سطح تولیدی بالا در بخش های مختلف نیز تمرکز دارد و این بدان معنا می باشد که فرصت های شغلی در زمینه صنعت فناوری اطلاعات، مهندسی، گردشگری در زمینه فراوان برای مهاجران نیز ایجاد کرده است.

اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در مجارستان یکی از بهترین راه های مهاجرت و اخذ تابعیت می باشد و در نهایت اقامت دائم این کشور باشد. از مزیت های ثبت شرکت می توان به ان اشاره کرد که فرد از پرداخت مالیات کمتری برخوردار می شود رفت و امد آزادانه در کشورهای شنگن و اینکه اقامت دائم برای فرد و خانواده اش می باشد.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان :

دسترسی به بازار اروپا  ( بیش از ۵۰۰ میلیون نفر و دومین بازار ثروتمند دنیا)

واردات / صادرات

انجام کلیه مراحل طی ۶ ماه

مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)

امکان درخواست پاسپورت ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم

هزینه های پائین راهبری و اداره شرکت

امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال

امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا

اجازه اقامت شنگن (برای تمام اعضای خانواده)

اجازه کار و تجارت به عنوان مدیر شرکت و کارفرما

۱۰% مالیات بر درآمد شرکت

دسترسی به تمام نواحی اروپای شنگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت

مبادلات بانکی آن لاین، کارت های اعتباری، تسهیلات و خطوط اعتباری

استفاده از مارک تجاری (برند) اروپایی

افتتاح حساب شرکتی و شخصی

قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

blank
اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان

اخذ ویزا برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری :

دولت مجارستان به متقاضیان سرمایه گذاری در بخشهای اقتصادی این کشور اقامت دائم و موقت کشور مجارستان را اعطا می کند.  به منظور سرمایه گذاری در مجارستان متقاضی می بایست یک بنگاه اقتصادی (شرکت) در مجارستان تاسیس کرده و طرح اقتصادی خود را عرضه و معرفی کند و مدارک مورد نیاز جهت تاسیس بنگاه اقتصادی و سرمایه گذاری در مجارستان را تحویل دولت مجارستان دهد.

 لازم به ذکر است فردی که بعنوان معاون مدیرعامل انتخاب می شود در صورت اثبات نقش فعال در مدیریت و اداره شرکت می تواند بدون اخذ ویزای کار مجارستان در این کشور اقامت داشته باشد. شرکت می بایست چند کارمند مجارستانی را به استخدام خود در آورد.

لازم به ذکر است که به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان، متقاضی می بایست وارد خاک مجارستان شده و از داخل کشور مجارستان مراحل اداری را طی کرده و درخواست خود را ارائه دهد. (سایت vfsglobal یک منبع برای افرادی که می خواهند با زبان لاتین به دنبال اطلاعاتی در این خصوص باشند.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟