blank
مهاجرت به لتونی و انواع روش های مهاجرت به لتونی
فوریه 5, 2019
سرمایه گذاری در فرانسه
سرمایه گذاری در ایتالیا
فوریه 9, 2019
نمایش همه

مهاجرت به جمهوری چک و انواع روش های مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک و انواع روش های مهاجرت به جمهوری چک

در این مقاله که در باره جمهوری چک  میباشد توسط موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL تهیه و تقدیم شما عزیزان می گردد.

ما در این مقاله که توسط وکلا و مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL تهیه و تنظیم شده است سعی بر آن داریم که تمامی اطلاعات مربوط به اخذ اقامت جمهوری چک از طریق ثبت شرکت، سرمایه ­گذاری، تحصیلی، ازدواج و کار را برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

در قدم اول، آشنایی داشته باشیم با کشور جمهوری چک. جمهوری چک کشوری است در اروپای مرکزی که در سال ۱۹۹۰ میلادی از کشور چکسلواکی سابق جدا شده و پایتخت آن پراگ است. کشور چک با کشور لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه است. پراگ پایتخت این کشور یکی از مهمترین شهرهای جمهوری چک و یکی از مقاصد مهم توریست­های اروپایی است.

جمهوری چک از لحاظ آب و هوایی دارای تنوع بسیار است. تابستانهای چک گرم و زمستانهای آن سرد و آسمان ابری دارد. جمعیت جمهوری چک حدوداً ده میلیون نفر است و نرخ رشد جمعیت در این کشور منفی است و زبان رسمی مردم جمهوری چک، چک است.

کشور جمهوری چک جزو اتحادیه اروپا می­ باشد و دارای ویزای شنگن است.

– شرایط مهاجرت به جمهوری چک و اخذ ویزای آن می­تواند از راههای زیر باشد:

مهاجرت به جمهوری چک و انواع روش های مهاجرت به جمهوری چک

 

۱- اقامت از طریق ازدواج:

یکی از راههای کسب اقامت جمهوری چک ازدواج است. یعنی بدین صورت که فرد متقاضی اقامت جمهوری چک، با یک فردی که تابعیت جمهوری چک را داشته باشد ازدواج کند. در این صورت فرد به واسطه ازدواج دارای پاسپورت جمهوری چک شده و اقامت و تابعیت آن کشور را به دست می­آورد.

همچنین اگر این فرد دارای فرزندی هم باشد می­تواند به واسطه ازدواج پدر یا مادرش نیز پاسپورت جمهوری چک را اخذ نماید، یعنی زمانی که پاسپورت پدر یا مادر آن شخص صادر شد که این پروسه بین شش ماه تا یکسال زمان می­برد. سرپرست آن شخص می­تواند برای فرزند یا فرزندان خود که به سن قانونی نرسیده­اند و مجرد هم هستند اقدام به درخواست اخذ پاسپورت کشور متبوع را بنماید.

۲- اقامت از طریق تحصیل:

راه دیگر اقامت در جمهوری چکاز طریق تحصیل است. بدین صورت که فرد برای ادامه تحصیل فرم درخواست و مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه موردنظر خود می­فرستد در صورت پذیرش دانشگاه مورد نظر فرد درخواست­ دهنده می­تواند ویزای تحصیلی کشور جمهوری چک را کسب کند. مدت این ویزا نهایتاً شش ماه است و قابل تمدید است و بایستی درخواستی صادر شود مبنی بر تمدید ویزای تحصیلی که متناوباً اگر اقامت فرد درخواست­ دهنده بیشتر از شش ماه باشد می­تواند درخواستی بدهد بابت اقامت طولانی­ تر در جمهوری چک.

 

دانشگاههای برتر جمهوری چک:

  1. Technical University of Ostarva
  2. Berno University of Technology
  3. Charlos University
  4. Czech Technical University
  5. Masaryk University

دانشگاه­هایی که در بالا بدان اشاره شد جزو دانشگاههای برتر جمهوری چک به حساب می ­آیند.

تحصیل دانشجویی در جمهوری چک کاملاً رایگان است و در دانشگاههای غیردولتی آن هزینه تحصیل بین ۱۰۰۰ یورو تا ۴۰۰۰ یورو می­باشد برای دانشگاههای چک زبان و برای دانشگاههای انگلیسی زبان این مبلغ تا ۵۰۰۰ یورو قابل افزایش است. به طول مثال هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بطور میانگین در جمهوری چک بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو می­باشد.

blank

 

۴- سرمایه ­گذاری و ثبت شرکت در جمهوری چک:

راه دیگر اقامت جمهوری چک از طریق سرمایه­ گذاری و ثبت شرکت است. بدین صورت که فرد متقاضی اقامت جمهوری چک با ثبت شرکت در این کشور می­تواند اقامت جمهوری چک را کسب کند. میانگین سرمایه­ برای ثبت شرکت در جمهوری چک۵۰۰۰۰ یورو می­باشد که فرد بعد از گذشت ۵ سال می­تواند اقامت دائم را کسب کند و هزینه سرمایه ­گذاری در اروپا و جمهوری چک بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ یورو است که فرد می­تواند اقامت دائم و پاسپورت کشور جمهوری چک را اخذ نماید.

برای ثبت شرکت در جمهوری چک اخذ گواهی عدم سوء پیشینه امری مهم و ضروری به حساب می­ آید که موسسه مهاجرتی رحمانی برای ثبت شرکت همراه شما خواهد بود.

۵- ویزای کاری جمهوری چک:

ویزای دیگری که با آن می­ شود اقامت جمهوری چک را کسب کرد ویزای کاری است. بدین صورت فرد متقاضی برای کار در جمهوری چک درخواست می ­دهد و کارفرمایی که در جمهوری چک حضور دارد برای فرد متقاضی کار در جمهوری چک درخواست بدهد که فرد مذکور را جهت استخدام و کار می­خواهد در این صورت فرد می­تواند با داشتن ویزای کار اقامت بلندمدت جمهوری چک را کسب کند.

۶- ویزاهای خاص جمهوری چک:

ویزاهای خاص راه دیگر اقامت در جمهوری چک می ­باشد که این ویزا شامل ویزا های ورزشی و درمانی است.

جمهوری چک جزو کشورهای اتحادیه اروپا و شامل ویزای شنگن است.

جمهوری چک شامل ویزاهای کوتاه مدت که نهایتاً ۹۰ روزه است که قابلیت تمدید ندارد و بلندمدت ۹۰ روزه و بیشتر که قابل تمدید می­باشد و سومین ویزا، ویزای بلندمدت که ختم به اقامت می­شود که بایستی فرد ۵ سال اقامت مستمر و بعد از آن درخواست تابعیت جمهوری چک را داشته باشد.

مهاجرت به جمهوری چک و سخن پایانی:

مهاجرت به جمهوری چک از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وب سایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به جمهوری چک می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟