blank
مهاجرت به فنلاند و انواع روش های آن
ژانویه 26, 2019
blank
مهاجرت به استونی از طریق تحصیل
ژانویه 29, 2019

مهاجرت به استونی  به مانند دیگر کشورها دارای شرایط و ضوابط خاصی است که در این مقاله به اختصار شرح داده خواهد شد تا در راستای مهاجرت به استونی کمک شایانی به شما بزرگواران شده باشد.مهاجرت ازدواج از جمله راه هایی هست که در این مقاله به اختصار شرح داده شده این موارد جز راه هایی است که می تواند به بواسطه مهاجرت به استونی موجبات اخذ اقامت و تابعیت استونی را برای افراد متقاضی ایجاد کند.مهاجرت کاری سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی نیز بواسطه مهاجرت به استونی منجر به اخذ اقامت استونی و همچنین نهایتا اخذ تابعیت استونی شود.آیا از قوانین مهاجرتی کشور استونی اطلاع دارید؟ آیا از شرایط و طرق مهاجرت به استونی اطلاع دارید؟ ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم راه های مهاجرت به استونی را برای شما بزرگواران  بررسی نماییم. اگر قصد مهاجرت به استونی را دارید و نمیدانید از کدام راه میتوانید اقدام نمایید با موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته مشورت نمایید سعی ما در این مقاله بر این است که اطلاعات کلی راجع به کشور استونی و راه های موجود برای مهاجرت به استونی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

موارد تحصیل تابعیت و اقامت در استونی عبارتند از

 • هرگاه کودکی در استونی متولد گردد و در این کشور اقامت داشته باشد می تواند تابعیت و اقامت دائم این کشور را درخواست کند.
 • فردی که در استونی متولد نشده باشد ولی به مدت ۵سال در این کشور اقامت داشته باشد می تواند تابعیت این کشور را درخواست نماید.

علاوه بر شرایط فوق باید دارای شرایط زیر نیز باشد

 • متقاضی به سن ۱۸ سال رسیده باشد
 • با آداب و رسوم اتباع استونی آشنایی داشته باشد
 • دارای سوابق کیفری نبوده و در هیچ جای دنیا مرتکب جرم و جنایت مهمی نشده باشد
 • با زبان استونی به حدی آشنایی داشته باشد تا بتواند با مردم ارتباط برقرار نماید

چنانچه تابعیت و اقامت در استونی به شخصی اعطا گردد به زن و فرزندان زیر ۱۴ سال وی نیز سرایت خواهد نمود.

blank

ازدواج در استونی

یکی از راه های اخذ اقامت دائم استونی به مانند دیگر کشورها ازدواج با اتباع این استونی می باشد، با توجه به قانون ازدواج در استونی که میانگن سن ازدواج را برای مردان و زنان در این کشور ۱۸سال تعیین کرده،ازدواج افراد زیر ۲۰سال را منوط به اجازه پدر یا مادر کرده است پس ازدواج قانونی در استونی بعد از کسب اجازه از والدین صورت میگیرد.فردی که قصد دارد با اتباع استونی ازدواج کند باید مدارک لازم را جهت اثبات قصد واقعی ارائه نماید و همچنین فرد تابعه نیز باید ثابت نماید که میتواند علاوه بر خودش همسر خود را حمایت مالی نماید.طبق قوانین استونی داشتن دو همسر غیر قانونی بوده و مرد تبعه خارجی که قصد ازدواج با زن تبعه استونی را دارد نباید همسر داشته باشد.بر طبق قوانین ازدواج استونی زنان این کشور که از همسر خود جدا شده اند در صورتی بخواهند مجدد ازدواج کنند باید از تاریخ جدایی شان ۶ماه گذشته باشد. هرگاه تبعه خارجی با تبعه استونی ازدواج نماید بعد از سه سال می تواند تابعیت و اقامت در استونی را تحصیل نماید.

برای ثبت ازدواج در استونی افراد متقاضی باید دو شاهد داشته باشند و در صورتی فرد بخواهد اقامت دائم استونی را از طریق همسر خود دریافت کند باید مدارک ازدواج را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد تا درصورت بررسی و تایید ازدواج آنها کارت اقامت وی صادر شود.و در صورتی که ازدواج به صورت قانونی ثبت شده باشد ویزای اقامت بلند مدت برای فرد خارجی صادر می شود که حتی در صورت طلاق از همسر خود فرد خارجی می تواند بعد از ۵سال درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت استونی ارائه نماید.

شرایط کار در استونی

شرایط مهاجرت کاری به استونی به مانند دیگر کشورهای اروپایی مستلزم داشتن پیشنهاد کاری (job offer) از سوی کارفرما یا شرکت های این کشور می باشد.به دلیل اینکه کشور استونی مهاجرپذیر نمی باشد افراد متقاضی ورود به این کشور باید پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا کارفرمایی داشته باشند که در صورت بررسی و اعمال مراحل قانونی می توانند وارد بازار کار استونی شوند.مدت زمان ارائه ویزا ازسوی دولت استونی به افراد از طریق ویزای کار ۳سال می باشد و افراد می توانند بعد پایان این دوره مجددا به مدت ۳سال دیگر این ویزا را تمدید کنند.مدت زمان ساعات کار در کشور استونی به مانند دیگر کشورها می باشد و افراد به طور میانگین ۳۸ساعت در هفته در این کشور کار میکنند.

اجازه کار از طریق ویزاهای ذیل امکان پذیر می باشد

۱-افرادی که به واسطه فرزند یا همسر استونیایی خود نوع اقامتشان دائم است می توانند به طور آزادانه در مشاغل مورد نیاز خود وارد بازار کار شده و مشغول به کار شوند.

۲-افرادی که اجازه اقامت و کار درکشور استونی را دارند و به دلیل نوع حرفه و تخصصشان در این کشور حضور دارند شامل افراد زیر می باشند: سرمایه گذاران وکلا و دانشمندان و همچنین پزشکان متخصص و افرادی که در زمینه های رشته پزشکی تجربه و مهارت کافی دارند و همچنین استادان دانشگاه و معلمین نیز با داشتن اجازه قانونی کار از اداره مهاجرت استونی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور استونی شده اند با داشتن اجازه کار از اداره مهاجرت محلی می توانند به صورت موقت وارد بازار کار این کشور شوند.

مهاجرت به استونی و انواع روش های مهاجرت به استونی

تحصیل در ومقطع کارشناسی در کشور استونی

دولت استونی برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی شرایطی را فراهم نموده داوطلبین می توانند  به راحتی در بهترین دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند.کسانی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارند میتوانند برای ادامه تحصیل به کشور استونی بروند.مقطع لیسانس در استونی به مانند بسیاری از کشورها ۳الی۴ سال به طول می انجامد و همچنین تحصیل در رشته های علوم مهندسی به صورت رایگان می باشد.در مقطع لیسانس دولت استونی در اغلب رشته های تحصیلی دانشگاهی مبلغ ۳۵۰یورو در ماه را به عنوان بورسیه کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته است. باتوجه به اینکه تحصیل در کشور استونی در ابتدا نیازی به مدرک زبان ندارد شرایط برای ادامه تحصیل اسان میشود.

هزینه تحصیل در استونی بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر دارد که سالانه حدود ۴۰۰۰-۵۰۰۰ یورو می باشد و هزینه زندگی در کشور ماهانه حدود ۵۰۰-۶۰۰ یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز

 •  ترجمه دیپلم و ریز نمرات
 •  ترجمه پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 •  پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی برای ادامه تحصیل در کشور استونی میتوانند درخواست خود را به دولت این کشور ارائه دهند.تحصیلات در کشور استونی با توجه به نیاز نداشتن به مدرک زبان IELTS و TOFELبستری مناسب برای متقایان تحصیل در این کشور است.تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲سال به طول می انجامد.

هزینه تحصیل در استونی بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر دارد که سالانه حدود ۴۰۰۰-۵۰۰۰ یورو می باشد و هزینه زندگی در کشور ماهانه حدود ۵۰۰-۶۰۰ یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز

 • ترجمه دیپلم و ریز نمرات
 • ترجمه پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 • ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات
 • پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه

تحصیلی در مقطع دکتری

کسانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد می باشند می توانند برای ادامه تحصیل به کشور استونی مهاجرت نمایند. تحصیلات در استونی به زبانهای انگلیسی،استونیایی و روسی می باشد.

مدارک مورد نیاز

 1. ترجمه دیپلم و ریز نمرات
 2. ترجمه پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 3. ترجمه کارشناسی و ریز نمرات
 4. ترجمه کارشناسی ارشد و ریز نمرات
 5. پروپزال
 6. پاسپورت
 7. ترجمه شناسنامه

دوره های تحصیل دانشگاهی در استونی

 • مقطع لیسانس در کشور استونی چهار ساله می باشد و تعداد واحد های ارائه شده در این مقطع ۱۲۴ واحد می باشد. و این امکان برای افرادی که دارای مدرک کاردانی می باشند وجود دارد که با معادل سازی مدرکشان وارد مقطع لیسانس شوند.
 • مقطع کارشناسی ارشد ۲ساله می باشد و افرادی که مدرک لیسانس دارند می توانند وارد این مقطع شوند و این مقطع دارای ۳۰ واحد می باشد.
 • مقطع دکترا در این کشور ۳ساله می باشد و افراد متقاضی با داشتن مقالات و تز دانشگاهی می توانند در صورت موفقیت در امتحان ورودی در این مقطع ادامه تحصیل دهند. و تعداد واحدهای ارائه شده در این مقطع ۳۰واحد می باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استونی

یکی از راه های اخذ اقامت استونی ثبت شرکت می باشد که از این طریق افراد می توانند به اقامت اروپا نیز دست یابند، فرایند ثبت شرکت در استونی به مانند دیگر کشور های اروپایی به این صورت است که فرد متقاضی باید طرح شرکت ( business plan) خود را به اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهد درصورت موافقت با طرح وی شرکت ثبت می گردد و فرد متقاضی باید بسته به نوع شرکتی که به ثبت رسانده اقدام به فعالیت تجاری نماید و به نوعی شرکت وی بایستی منجر به سوددهی گردد.حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در استونی ۲۵۰۰هزار یورو می باشد و همچنین بازده زمانی اقامت موقت از طریق ثبت شرکت در این کشور ۷الی ۸ ماه می باشد که در صورت رعایت تمامی موارد و فعال بودن شرکت و همچنین پرداخت مالیات سالیانه اقامت موقت فرد متقاضی بعد از ۵سال تبدیل به اقامت دائم می شود. ثبت شرکت و سرمایه گذاری در استونی به دلیل هزینه های بالای ثبت و نگهداری شرکت در این کشور به خیلی از افراد متقاضی پیشنهاد نمیشود و این روش به افرادی پیشنهاد میشود که کار اصلی آنها تجارت باشد و در این زمینه تجربه کافی داشته باشند.

ویژگی های ثبت شرکت در استونی

 •  امکان رفت و آمد به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شنگن بدون اخذ ویزا
 •   عدم نیاز به مدرک زبان
 •  نداشتن محدودیت سنی(افراد بالای ۲۱ سال)
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانکهای اروپایی و دیگر کشورها
 • برخورداری از تحصیلات رایگان
 •  امکان استفاده از خدمات رفاهی و درمانی

مهاجرت به استونی و سخن پایانی:

مهاجرت به استونی از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به استونی می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟