اخذ اقامت یونان از طریق کار
اخذ اقامت یونان از طریق کار سال(۲۰۲۰)
فوریه 18, 2019
blank
مهاجرت به لهستان از طریق ثبت شرکت
فوریه 18, 2019
نمایش همه

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

blank

امروزه سرمایه گذاری در لهستان یکی از روش های معتبر برای مهاجرت به لهستان با هدف اخذ اقامت و تابعیت اروپا است . شما با اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاری در این کشور می توانید به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا سفر کنید . روش سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرتی با ریسک بسیار بالا می باشد که نیاز به دانش و اطلاعات جامع دارد . کسب اطلاعات نادرست می تواند منجر به اتخاذ تصمیم نابجا و از دست رفتن منابع مالی و زمانی شما شود ، لذا باید در انتخاب این روش باید بسیار محتاطانه عمل کنید . وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی REL در این امر شما را یاری می رسانند.

جمهوری لهستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپای مرکزی است که با آلمان ، جمهوری چک ، اسلواکی ، اوکراین ، بلاروس ، لیتوانی و روسیه هم مرز و پایتختش شهر ورشو می باشد . جمعیت این کشور در حدود ۳۸ میلیون نفر تخمین زده شده و زبان رسمی مردمش زبان لهستانی است. این کشور دو واحد پولی دارد ؛ زلوتی معادل (۱۰۰ ریال ( و گروش معادل (۹۷۵۰ ریال ) . اکثریت قریب به اتفاق لهستانی ها پیرو مذهب کاتوولیک رومی هستند و تعداد کمی هم پیرو یهودیت و اسلام هستند . لهستان درحال حاضر ، به محل سرمایه گذاری بی چون و چرای “شماره یک” در مرکز و شرق اروپا تبدیل شده است . این کشور با اقتصاد قوی ، در برابر بحران اقتصادی بسیار مقاوم بوده و یک شریک تجاری بسیار عالی برای سرمایه گذاران به حساب می آید .

 

blank

 

بررسی اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاری

لهستان بهترین مکان برای سرمایه گذاری در اروپای مرکزی و در رتبه ۲۵ در جهان است . به تازگی در “بررسی جذابیت اروپا” این کشور نسبت به کشورهای رومانی ، جمهوری چک ، اوکراین ، مجارستان و ترکیه برتر بوده و به عنوان “آهنربای سرمایه گذاری” در منطقه معرفی شده است . مناطق اقتصادی ویژه ای در لهستان وجود دارند که از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند و تحت حمایت مقامات محلی هستند . طبق برنامه های حمایت از سرمایه گذاری ، برای سرمایه گذاری در زمینه های خودرو ، حمل و نقل هوایی ، الکترونیک ، بیوتکنولوژی ، صنایع غذایی و خدمات مدرن ، کمک های مالی نقدی صورت می گیرد . منبع دیگر کمک های نقدی برای سرمایه گذاری در لهستان ، یارانه هایی است که با بودجه مالی اروپا برای سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ تامین می شود .

بزرگترین شهرهای لهستان بعد از ورشو ( پایتخت ) به ترتیب کراکوف و لودز هستند که مهاجران زیادی را نیز در خود جای داده اند ، اما در شهر کوچک مانند وروکلاو نیز به دلیل حضور چندین شرکت بزرگ بین المللی از جمله IBM ، جمعیت مهاجران زیادی وجود دارد . شهر کراکوف دارای میراث غنی می باشد و دومین شهر محبوب در میان گردشگران و مهاجران است . کراکوف برای چند سال ، در میان ۱۰ مقصد برتر جهان برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است .

قوانین مهاجرتی در لهستان

قوانین اصلی مهاجرتی کشور لهستان شامل ؛ قانون اقامت بیگانگان و قانون مربوط به اعطای حفاظت به بیگانگان در سرزمین جمهوری لهستان می باشد . ماده ۱۰ قانون اقامت بیگانگان حاکی از آن است که سیاست مهاجرت در لهستان دوستانه تر از سایر کشورها است . اما بر خلاف وجود چنین قانونهایی ، ممکن است شما باز هم برای دریافت اجازه اقامت این کشور به کمک وکیل نیاز داشته باشید . زمانی که شما به عنوان یک فرد خارجی برای اخذ اقامت کوتاه یا طولانی مدت ، صدور ویزای تجاری و یا تمدید ویزا ، درخواست می دهید باید اصول و روش های دولت لهستان و همچنین حقوق و تعهدات اعمال شده ، به شما اطلاع داده شود . در چنین مواقعی مشاوره گرفتن از یک موسسه حقوقی برجسته و آگاه به امور مهاجرتی کشور لهستان ، می تواند بسیار کارگشا باشد .

سرمایه گذاری در یک کشور را به سه طریق میتوان انجام داد ؛ خرید املاک مسکونی ، خرید املاک تجاری و خرید اوراق قرضه . هر کسی با توجه به شرایط مالی خود و قوانین کشورها ، میتواند ملکی را خریداری کند و مالک صد در صد آن شود . اما اخذ اقامت ازطریق سرمایه گذاری و خرید ملک در هر کشوری بر اساس مبانی حقوقی و قانونی اداره مهاجرت آن کشور انجام می شود . اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاری موانع خاصی پیشرو ندارد و فقط باید داوطلب سرمایه گذار ، به قوانین کشور لهستان آشنایی کامل داشته باشد .

اخذ اقامت با خرید ملک مسکونی و تجاری در لهستان

در روش خرید املاک مسکونی به منظور اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاری , متقاضی ملکی مسکونی در کشور لهستان خریداری نموده و بر اساس سرمایه گذاری و خرید انجام شده درخواست مهاجرت به لهستان و اقامت می نماید . توجه داشته باشید که برخی کشورهای اروپایی با تبلیغات بی رویه در خصوص اعطای اقامت در ازای خرید مسکن تلاش می کنند مهاجران و سرمایه گذاران را به سمت کشور خود جذب نمایند ، اما هوشیار باشید که بسیاری از این تبلیغات جنبه سوء استفاده داشته و روند اخذ اقامت در قبال خرید مسکن به این راحتی به دست نمی آید . بنابراین جهت اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاریبه روش خرید مسکن حتما با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشاوره نمایید .

روش دیگر اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاری ، خرید املاک تجاری از قبیل مغازه ، رستوران ، هتل ، کارخانه و غیره در کشور لهستان است . البته این روش ممکن است در بیشتر موارد همراه با ثبت شرکت انجام شود . چنانچه تاسیس شرکت با هدف مدیریت مجموعه های مذکور انجام شود باید گردش مالی شرکت در کشور لهستان گویای وضعیت واقعی کار تجاری مورد نظر باشد . در این روش سرمایه گذاری نیز به مجرد خرید ملک تجاری اقامت دائم اعطا نمی شود ، بلکه روال خاصی دارد و مقداری زمانبر خواهد بود .

اخذ اقامت با ثبت شرکت در لهستان

ثبت و یا خرید شرکت در لهستان از معمول ترین راه های اخذ اقامت لهستان با سرمایه گذاری است . میزان سرمایه برای راه اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود مبلغ ۵۰۰۰ زلوتی و در مورد شرکت سهامی عام ۱۰۰،۰۰۰ زلوتی می باشد . شرکت خصوصی با تعهد محدود می تواند ۱ تا ۳ سهامدار داشته باشد . با این کار در ابتدا برای یک سال به شما اقامت لهستان داده می شود . تصمیم گیری در این مورد در بخش مهاجرت لهستان ظرف مدت ۴۵ روز پس ارائه فرم درخواست انجام می شود . سپس بخش مهاجرت لهستان برای شما مجوز اقامت یکساله در لهستان صادر می کند . با اتمام این دوره ، ۲ ماه قبل از پایان اعتبار فرصت دارید که برای تمدید ویزا به اداره مهاجرت لهستان مراجعه نمایید .

باید در نظر داشت که شرکت در زمان ثبت ، شخصیت حقوقی کسب می کند . ارائه درخواست ثبت شرکت به دادگاه ثبت ملی نیازمند پرداخت هزینه دادگاه (۷۵۰۰۰ زلوتی برای مشارکت و ۱۰۰۰۰۰ زلوتی برای ثبت شرکت) است و در صورت لزوم ، هزینه های چاپ و نشر نیز بر عهده ی شماست .

 

blank

 

اخذ اقامت از طریق خرید اوراق قرضه در لهستان

به طور کلی خرید اوراق قرضه دولتی یکی از روش های سرمایه گذاری ، جهت اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا به شمار میرود . این روش خود به دو صورت انجام می شود ؛ سرمایه قابل برگشت و سرمایه غیر قابل برگشت . در حالت سرمایه قابل برگشت شما مبلغی را که دولت کشور لهستان معین کرده را به مدت محدود مثلا پنج ساله سپرده میکنید و پس از پنج سال اصل پول بدون سود به شما مسترد میگردد . در این روش بلافاصله اقامت دائم لهستان به شما اعطا میشود و این اقامت کاملا معتبر می باشد و در حقیقت به منزله ی کسب اقامت دائم اروپا است . در حالت غیر قابل برگشت شما مبلغی را که دولت تعیین کرده را به صورت غیر قابل برگشت و یکجا به دولت می پردازید و در عوض اقامت دائم کشور لهستان را دریافت می کنید.

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی:

مهاجرت به لهستان  از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وب سایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به لهستان می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 تماس با موسسه حقوقی و مهاجرتی Legal REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟