ثبت شرکت در سوئد
مهاجرت به سوئد از طریق ثبت شرکت
فوریه 17, 2019
blank
مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل
فوریه 18, 2019
نمایش همه

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

blank

افراد جهت مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری (CBI)، می توانند مقدار مشخصی از پول را در یک پروژه سرمایه گذاری کنند تا بتوانند برای یک ویزای اقامت دائم واجد شرایط باشند؛ چنین شهروندی آزادی سفر، فرصت های تجاری، قوانین مالیات مطلوب و بانکداری محرمانه را به ارمغان می آورد. سوئد دارای یکی از قوی ترین اقتصادهای اروپا است و پاسپورت سوئد دومین پاسپورت قدرتمند در جهان است.

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

برای تجارت در سوئد (Business Sweden)، آژانس دولتی برقرار است که به سرمایه گذاران خارجی در مورد فرصت های تجاری در سوئد کمک می کند. شرکت هایی که برای ایجاد یا گسترش فعالیت های تجاری در سوئد برنامه ریزی می کنند، می توانند به صورت رایگان، از تجارت در این کشور و شبکه منطقه ای و بین المللی آنها اطلاعات و کمک های خود را بدست آورند. به طور کلی یک متقاضی غیر اتحادیه اروپا که مایل به اقامت در سوئد برای مدت بیش از ۹۰ روز است، درخواست مجوز اقامت موقت می دهد. متقاضی باید برای این ویزا خاص از طریق کنسولگری یا سفارت سوئد در کشور اقامت خود درخواست کند.

 

blank

 

مجوز اقامت سوئد

اگر شما یک تاجر هستید و به دنبال اجازه نامه برای انجام روابط تجاری در سوئد هستید، واجد شرایط درخواست برای اقامت خود هستید.اگر قصد دارید برای یک مدت بیش از ۳ ماه کسب و کار خود را آغاز کنید یا کار کنید یا مالک بخشی از شرکت شوید، باید مجوز اقامت داشته باشید. تا زمانی که اجازه داده نشود، نمی توانید وارد سوئد شوید همچنین شما به عنوان کارفرما اجازه کار با هر کارفرمایی را ندارید. گرفتن شهروندی سوئد با سرمایه گذاری با این شرایط امکان پذیر نیست (فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا). اگر شما در حال حاضر یک شهروندی اتحادیه اروپا نیستید، اما تمایل بسیاری برای گرفتن آن دارید؛ شهروندی توسط سرمایه گذاری تنها راه تضمین کسب گذرنامه قانونی اتحادیه اروپا است.

ذرخواست ویزای سوئد

اشخاص خود اشتغالی که قصد دارند برای مدت کوتاهی کمتر از ۳ ماه کار در سوئد را تجربه کنند، نیازی به اجازه اقامت ندارند اما اگر بیشتر از این زمان بمانند باید ویزا داشته باشند که درخواست برای این نوع خاص ویزا مستلزم مدارک زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • اظهارنامه بانکی ثابت کننده سرمایه کافی
 • سند بانکی نشان دهنده خرید شما یا قصد خرید یک کسب و کار است
 • قرارداد فروش
 • قرارداد با تامین کنندگان / مشتریان
 • توافقنامه مشارکت یا ثبت سهام
 • گزارش سالانه / صورتحساب
 • ترازنامه و صورت درآمد
 • مدارک تحصیلی از زبان انگلیسی و / یا سوئدی
 • گواهینامه های تحصیل در سوئد
 • معرفی نامه از کارفرمایان گذشته

اقامت خود اشتغالی در سوئد

سفارت سوئد یا کنسولگری سوئد، کارت اجازه اقامت را به محض اینکه آماده شد، به شما تحویل می دهد که این روند حدود ۴ هفته طول می کشد. هنگام ورود به سوئد باید کارت اجازه اقامت خود را همراه با یک گذرنامه معتبر نشان دهید. با داشتن اجازه اقامت به عنوان خود اشتغالی، فقط حق دارید که کسب و کار خود را اداره کنید و حق کار کردن در جای دیگری را ندارید. اجازه اقامت اعطا شده به یک فرد خود اشتغال به طور معمول برای یک دوره آزمایشی دو ساله معتبر است، مگر اینکه مجوز فقط برای یک دوره کوتاه تر مورد نیاز باشد. پس از گذشت دو سال، متقاضی می تواند درخواست اجازه اقامت دائمی کند.

 

 

 

 

blank

 

 

 

مهاجرت به سوئد و سخن پایانی:

مهاجرت به سوئد از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به سوئد می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال Legal REL  تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟