مهاجرت به انگلستان ازطریق کار
مهاجرت به انگلستان ازطریق کار
اکتبر 4, 2020
ویزای جستجوی کار اتریش
مهاجرت به اتریش ازطریق جستجوی کار
اکتبر 4, 2020
نمایش همه

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

یکی از راه های اخذ اقامت اتریش که مزایای خاص و منحصر به فردی دارد و مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد ، اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش است. بسیاری از کشورهای جهان برای توسعه اقتصاد خود از سرمایه گذاران خارجی استفاده می کنند. سپس سرمایه گذاران می توانند تابعیت یا اقامت کشور را دریافت کنند. بزرگترین مزیت مهاجرت از این طریق این است که امکان مهاجرت دسته جمعی برای همه اعضای خانواده وجود دارد ، علی رغم اختلاف سنی و تحصیلی  که وجود دارد.

 

اتریش نیز یکی از کشورهایی است که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد در ازای سرمایه گذاری خارجی در این کشور بمانند. البته میزان و نحوه سرمایه گذاری و سایر جزئیات آن تابع قوانین خاص این کشور است که لازم به توضیح است. موسسه حقوقی مهاجرتی Legal-REL  بهترین مشاور شما در زمینه سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریشاخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

شرایط سرمایه گذاری در اتریش

اتریش یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای زندگی است. در حقیقت ، اتریش را می توان ترکیبی از ثبات اقتصادی ، محیط امن و سالم و زیرساخت های مدرن تصور کرد ، که این کشور را به مکانی بسیار ایده آل تبدیل می کند. دولت اتریش به افراد ثروتمند و مدیران کلیدی این فرصت را می دهد تا با کمترین هزینه و کمترین شرایط بوروکراتیک اقامت اروپا در منطقه شینگن را بدست آورند. اما مزایای این نوع اقامت در اتریش به شرح زیر است:

 1. کسب و کار آزادانه در کل اتریش و اروپا
 2. امکان اخذ شهروندی اتریش پس از ۶ سال
 3. مسافرت آزاد در اروپا
 4. برخورداری از بهترین کیفیت زندگی

اقامت سرمایه گذاری در اتریش

یک حساب تضمینی  توسط دولت ایجاد شده است تا برای پروژه های دولت اتریش استفاده شود. واریز پول متقاضی اقامت سرمایه گذاری در اتریش در حساب دولت مسدود می شود. هیچ کس حق برداشت این پول را نخواهد داشت. در صورت اخذ تابعیت و گذرنامه ، حساب باز شده و برای استفاده در پروژه های دولتی قابل استفاده خواهد بود. در صورت رد درخواست تابعیت ، حساب مذکور برای شخص باز می شود و امکان بازگشت به متقاضی را دارد.

 

روند سرمایه گذاری حدود ۴ تا ۱۲ ماه طول می کشد. مدت زمان کار ارسال مدارک در زمان مشخص شده و بسته به پیگیری موارد درخواستی از متقاضی است. با داشتن تابعیت و سرمایه گذاری اقامت در این کشور ، شما هیچ تعهدی برای زندگی در این کشور ندارید. متقاضی یک شهروند اتریش با اقامت و تابعیت اتریش محسوب می شود. اکنون فرد با کسب تابعیت در اتریش حق کار ، حق تحصیل و هر نوع فعالیت تجاری را بدست می آورد. وی به عنوان یک شهروند اتریش حق خرید و فروش ملک و هرگونه فعالیت حقوقی دیگر را کاملاً آزاد دارد.

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریشاخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

خرید ملک در اتریش

علاوه بر ثبت شرکت و صرفه اقتصادی ، روش دیگر سرمایه گذاری در اتریش خرید ملک است. البته از آنجا که خرید ملک در هر کشوری با قوانین آن کشور و نظم عمومی اداره می شود ، برخی از کشورهای جهان محدودیت هایی را در خرید ملک توسط خارجی ها اعمال کرده اند یا حتی برخی آن را ممنوع کرده اند. یکی از این کشورها رومانی است که فقط به شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا امکان خرید ملک را می دهد. اما اتریش چنین محدودیتی برای ایرانیان ندارد. به این ترتیب ایرانیان مجاز به خرید ملک در اتریش خواهند بود. قیمت خرید یک ملک بسته به شهر و امکانات ملک متفاوت خواهد بود ، اما میانگین آن به شرح زیر است:

نوع مسکن متوسط قیمت خرید در اتریش
۱ متر مربع آپارتمان در شهرهای بزرگ اتریش €۷۵۰۰ (یورو)
۱ متر مربع آپارتمان در شهرهای کوچک اتریش €۴۴۰۰ (یورو)

 

شرایط شهروندی اتریش

برای تبدیل شدن به یک شهروند اتریش ، یک فرد خارجی باید ده سال به طور مداوم در این کشور اقامت داشته باشد. سرمایه گذاران خارجی می توانند برای گرفتن تابعیت اتریش این قانون را دور بزنند. سرمایه گذاری خارجی در اتریش می تواند راهی برای کوتاه کردن این مسیر باشد. متقاضی می تواند یک حساب یا کارت اعتباری در هر بانک اتریشی یا در بانک های سراسر جهان افتتاح کند. صدور چک و کارت اعتباری در بانکهای متخلف شرایط مختلفی دارد. متقاضی پس از اخذ اجازه اقامت سرمایه گذاری در اتریش برای همیشه شهروند یا شهروند اتریش خواهد بود. این نوع تابعیت و اقامت هرگز لغو نخواهد شد. گذرنامه که یک سند سفر است ، هر بار فقط با هزینه ۴۵ دلار (دلار آمریکا) تمدید می شود ، بنابراین شما همیشه حق دریافت پاسپورت اتریش را دارید.

 

درخواست تابعیت در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آسان است. این برنامه به گواهی زبان آلمانی یا دانش امتحان دولتی احتیاج ندارد. با این حال ، مدارک و فرم های تکمیل شده برای تأیید درخواست شهروندی مورد نیاز است. متقاضی باید اطلاعات بیوگرافی در مورد سرمایه گذار و خانواده ، شواهد عدم سو پیشینه کیفری و غیره را ارائه دهد.

 

مزایای اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

یکی از مزایای اقامت سرمایه گذاری در اتریش اخذ اقامت مشترک برای خانواده (همسر و دو فرزند وابسته) است. از دیگر مزایای دریافت گذرنامه اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • بدون داشتن ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن با اجازه اقامت در اتریش سفر کنید
 • تحصیل رایگان در اتریش
 • استخدام در اتریش
 • افتتاح حساب بانکی در اتریش
 • هیچ محدودیتی در تجارت وجود ندارد
 • استفاده از تسهیلات بانکی کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • استفاده از امکانات پزشکی و رفاهی رایگان
 • امکان خرید ملک در اروپا و اتریش
 • سهولت اخذ ویزا برای ایالات متحده ، انگلستان و کانادا

 

اخذ اقامت سرمایه گذاری در این کشور یکی از راه های قانونی اخذ اقامت اتریش است که امتیازات خاص خود را دارد. با این حال ، روند سرمایه گذاری نیز حساسیت ها و ظرافت های خاص خود را دارد. به همین منظور ، استفاده از مشاوران حرفه ای در دو زمینه تجاری و حقوقی بسیار مهم و حیاتی است. برای مشاوره در زمینه اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی Legal-REL  تماس بگیرید.

اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریشاخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

سوالات متداول در مورد اخذ اقامت اتریش

متقاضیانی که مایل به سرمایه گذاری در اتریش هستند باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

چرا سرمایه گذاری در اتریش برای خارجی ها مهم است؟

از آنجا که این کشور رفتار اقتصادی زیادی در اروپا دارد و دارای یک صنعت فردی است ، سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در این کشور اقامت و تابعیت خود و خانواده خود را نیز بدست آورند.

انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش کدام است؟

دسته افراد ثروتمند و گروه مدیران کلیدی ، دو دسته مهاجرت سرمایه گذاران در اتریش هستند.

شرایط سرمایه گذاری در اتریش چگونه است؟

سرمایه گذاری در اتریش فقط به صورت نقدی امکان پذیر است و پرداخت های غیر نقدی امکان پذیر نیست. علاوه بر این ، سرمایه گذار باید ثابت کند که چگونه سرمایه مورد نظر را بدست آورده است ، زیرا دولت اتریش اجازه فعالیت غیرمجاز را نمی دهد.

حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری و اخذ اجازه اقامت در اتریش چقدر است؟

حداقل میزان سرمایه ای که اتریش در مقابل آن سرمایه گذاری می کند ۳ میلیون یورو است که از طریق آن سرمایه گذار می تواند محل اقامت همراهان خود را نیز دریافت کند.

سرمایه گذاری در اتریش چه مزایایی دارد؟

این به شما امکان می دهد علاوه بر امکان تحصیل رایگان و اشتغال ، همچنین افتتاح حساب بانکی در اتریش برای فرد و خانواده اش و محدودیت در تجارت برای افراد ، بدون ویزا به تمام کشورهای اروپایی و منطقه شینگن سفر کنید وجود نخواهد داشت.

چگونه می توان برای اتباع در اتریش اقدام کرد؟

درخواست تابعیت در اتریش به گواهی زبان و امتحان دولتی احتیاج ندارد ، اما باید مدارک شهروندی را تکمیل کنید و ثابت کنید که شما و خانواده تان سابقه کیفری ندارید.

 

مهاجرت به اتریش و سخن پایانی:

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص روش های مختلف مهاجرت می توانید با مشاوران موسسه لگال آر ای ال تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟