شرایط تمکن مالی یونان
شرایط اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی
مارس 10, 2020
تحصیل در مجارستان
مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل
آگوست 17, 2020

اخذ اقامت اتریش ازطریق تمکن مالی

اخذ اقامت اتریش ازطریق تمکن مالی یکی از ساده ترین و راحت ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت اتریش و حوزه کشور های شنگن محسوب می شود،در این روش نیاز به سرمایه گذاری و همچنین انتقال سرمایه به کشور اتریش نمی باشد،تنها کافی است که متقاضی درخواست اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی اثبات نماید که در داخل ایران و در حساب های بانکی خود تمکن مالی مناسب جهت اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی را داراست. دولت اتریش هر ساله سهمیه محدودی را جهت پذیرش اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی در نظر می گیرد،بنابراین افرادی که پس از اعلام زمان ثبت نام زودتر اقدام کنند و یا پرونده کامل تر و جامع تری ارائه دهند شانس بیشتری برای اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی خواهند داشت.

داشتن تمکن مالی، به این معناست که شخص متقاضی، به کشور اتریش ثابت کند که با توجه به دارایی ها و درآمد خود از کشور مبدا می تواند هزینه های اقامت طولانی مدت خود در اتریش و یا حتی سفر به نقاط مختلف اروپا را پرداخت کند.

blank

روش های اثبات تمکن مالی اتریش

این درآمد که تمکن مالی شما را ثابت می کند میتواند به روشهای زیر ثابت شود:

 • دارا بودن سپرده بانکی: از طریق سپرده های بانکی بلند مدت در ایران و و احراز گواهی تمکن مالی صادره ازطرف بانک با ذکر مقدار سود ثابت ماهانه
 • دارا بودن املاک و مستغلات: در این مورد لازم است، املاک مازاد بر نیاز، اجاره داده شود و اجاره نامه ملک، به عنوان یکی از راههای کسب درآمد و اثبات تمکن مالی، ارائه شود.(اجاره نامه حتما می بایست دارای کد رهگیری باشد)
 • حقوق بازنشستگی: هرچند حقوق بازنشستگی، یکی از موارد کسب درآمد می باشد، اما با توجه به کم بودن میزان حقوق بازنشستگی، معمولا به عنوان روش مناسبی جهت اثبات تمکن مالی، به حساب نمی آید.
 • دارا بودن سهام شرکت و کارخانه: واریز سود مشارکت و خرید سهام شرکت و کارخانه نیز یکی دیگر از راههای اثبات تمکن مالی می باشد.

بر اساس این قانون متقاضی باید با ارائه مدارکی دال براثبات درآمد ثابت ماهانه بالای ۲۵۰۰ یورو برای خودش و ۱۰۰۰ یورو برای همسرش و ۵۰۰  یورو به ازای هر یک از افراد تحت تکفل وی تمکن مالی خویش را ثابت نماید. دارا بودن یک سند ملکی و یک سپرده بانکی مکفی در ایران توسط متقاضی لازم می باشد.

در حالت کلی برای اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی باید به این نکته توجه داشته باشید که شما تنها باید دارایی خود را در حساب بانکی در ایران نشان دهید و برای اخذ اقامت حتی نیازی به انتقال این پول به کشور اتریش نمی باشد.

شرایط مورد نیاز جهت اخد اقامت از طریق تمکن مالی اتریش(خود حمایتی اتریش) به شرح زیر در حالت کلی می باشد:

شخص باید نشان دهد که مبلغ ۲۲ هزار یورو در حساب خود در ایران دارد.این مبلغ هر ساله توسط دولت اتریش اعلام می شود و ممکن است هر سال تغییر کند.

شخص باید اثبات کند که ماهیانه مبلغی بین ۲/۵۰۰ تا ۳/۰۰۰ یورو درآمد دارد. این درآمد می تواند از طریق حقوق بازنشستگی،درآمد حاصل از دارایی ها،سهام شرکت،اجازه ملک و امثال این موارد به دست آید.

شرایط ذکر شده برای هر یک از اعضای خانواده باید برآورده شود و در واقع پرونده اعضای خانواده به صورت مستقل بررسی می شود.

شرایط درخواست اقامت تمکن مالی اتریش

 • متقاضی دارای استطاعت مالی باشد و بتواند اثبات کند بطور میانگین ماهیانه ۲۵۰۰ یورو درآمد ثابت در ایران دارد(معادل آن به تومان درآمد ثابت ماهیانه داشته باشد)
 •  اقامت تمکن مالی اتریش هر ساله به تعداد محدودی ارائه می شود و باید در ابتدای ماه ژانویه برای تحویل اهیانهمدارک به سفارت اقدام نمود
 • متقاضی و همسرش دارای تحصیلات عالیه باشند.
 • متقاضی و همسرش ترجیها به زبان آلمانی در سطح مرحله A1 آشنایی داشته باشند.
 • متقاضی یک ملک را در کشور اتریش اجاره کرده و به عنوان آدرس قانونی به دولت معرفی نماید.
 • متقاضی و خانواده ایشان دارای بیمه درمانی در کشور اتریش باشند.

blank

مزایای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش

 • بدون نیاز به راه اندازی شرکت
 • بدون نیاز به استخدام پرسنل
 • بدون محدودیت سنی
 • سهولت تمدید اقامت
 • معاف از پرداخت مالیات
 • امکان زندگی و رفت و آمد آزادانه به اروپا و کشورهای حوزه شنگن
 • امکان درخواست اقامت دائم اروپا پس از سه سال

اخذ اقامت اتریش ازطریق تمکن مالی بر اساس یک نظام سهمیه بندی ارائه میشود،
ثبت نام برای این سهمیه هر ساله در روز ۲ ژانویه انجام می گردد.
توجه کنید که تعداد سهمیه ها برای هر سال محدود است،
ما تضمین کننده اخذ این سهمیه برای متقاضیان عزیز هستیم ”

 

شرایط تمدید اقامت تمکن مالی اتریش

اخذ اقامت اتریش ازطریق تمکن مالی در ابتدا به صورت یک کارت با اعتبار یک ساله صادر میشود و پس از یک بار تمدید مجددا سه ساله تمدید می گردد. پس از ۵ سال اقامت قانونی و بی وقفه در این کشور متقاضی می تواند برای اقامت دائم و سپس با تسلط کامل به زبان آلمانی برای اخذ پاسپورت اتریش اقدام نماید.
از شرایط تمدید اقامت این است که متقاضی هر ساله می بایست مدارک تمکن مالی خود را به روز رسانی کرده و مجدد ارائه نماید.
بیمه درمانی ایشان و خانواده در طول سال گذشته مرتب پرداخت شده باشد.
هر سال می بایست آدرس قانونی خود را از طریق اجاره نامه ملکی به دولت اتریش احراز نمایند.
تمام اعضای بالای ۱۴ سال گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهند.

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی (سال۲۰۲۰)

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی و سخن پایانی:

مهاجرت به اتریش از طرق متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وبسایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اتریش می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی لگال آر ای ال (Legal REL) تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟